دفرمه شدن تصویر در پریمیر

همکاران

New Member
توی پریمیر DV pal standard48khz که رزولوشن اون (720*576) است باز میکنم
همونطوری که میدونید نسبت تصویر میشه 1.25 (5:4) تا اینجا درسته؟

من از یه دوربین اچ دی سونی استفاده می کنم که نسبت تصویرش 1.7 است یعنی(16:9)
اگه بخواهیم این رو کوچیک کنیم و برای DVD آماده اش کنیم به شرطی که تصویر دفرمه نشه اگه طول تصویر به 720 ریسایز بشه پس عرض تصویر هم باید 405 بشه
یعنی
405=9*45 45=720/16
1.7=720/405

تا اینجا هم درسته؟

اما وقتی من تصویر های ریسایز شده رو می آرم توی پریمییر تصویر دفرم می شه یعنی توی کم کردن اندازه تصویر اشتباه شده و اون نوارهای مشکی بزرگتر از اندازه شده و تصویر از اطراف کشیده می شه
و جالبه که توی افتر هم یه پروژه باز میکنم به اندازه 576*720 تصویر با همین سایز توی پروژه فیت نیست و حدود 30درصد کوچک است.
در ضمن این تصویر ها با پلیرهای معمولی که اجرا میشه کاملا متناسب هست و دفرمگی ندارند و فقط هنگام ایمپورت دفرمه میشن.
مطمئنن نرم افزارهایی با این همه دقت نمی تونه قاف به این بزرگی داشته باشه و مطمئنن یه جای کار من ایراد داره!

حالا دوستان هم فکری کنیم ببینیم این قضیه رو چطور میشه حل کرد.

es3890

Member
توی پریمیر dv pal standard48khz که رزولوشن اون (720*576) است باز میکنم
همونطوری که میدونید نسبت تصویر میشه 1.25 (5:4) تا اینجا درسته؟

من از یه دوربین اچ دی سونی استفاده می کنم که نسبت تصویرش 1.7 است یعنی(16:9)
اگه بخواهیم این رو کوچیک کنیم و برای dvd آماده اش کنیم به شرطی که تصویر دفرمه نشه اگه طول تصویر به 720 ریسایز بشه پس عرض تصویر هم باید 405 بشه
یعنی
405=9*45 45=720/16
1.7=720/405

تا اینجا هم درسته؟

اما وقتی من تصویر های ریسایز شده رو می آرم توی پریمییر تصویر دفرم می شه یعنی توی کم کردن اندازه تصویر اشتباه شده و اون نوارهای مشکی بزرگتر از اندازه شده و تصویر از اطراف کشیده می شه
و جالبه که توی افتر هم یه پروژه باز میکنم به اندازه 576*720 تصویر با همین سایز توی پروژه فیت نیست و حدود 30درصد کوچک است.
در ضمن این تصویر ها با پلیرهای معمولی که اجرا میشه کاملا متناسب هست و دفرمگی ندارند و فقط هنگام ایمپورت دفرمه میشن.
مطمئنن نرم افزارهایی با این همه دقت نمی تونه قاف به این بزرگی داشته باشه و مطمئنن یه جای کار من ایراد داره!

حالا دوستان هم فکری کنیم ببینیم این قضیه رو چطور میشه حل کرد.

من با ادیوس 5.52 کار میکنم واین مشکل را با اون حل کردم
با پریمیر میشه اما با ادیوس خیلی بهتره

mostafa-2020

New Member
جناب همکاران عزیز :
شما سایز تون را دستی تنظیم کنید و قفل ریزسایز را باز کرده و در محور عرض یا طول به اندازه ای که دلخواه شماست تنظیم کنید.
البته sony HD با دو حالت mpg و ts تصویر برداری می کنه که دومی رو فقط با افتر افکت می تونید باز کنید با حجم زیاد ولی دستتون خیلی تو کادر بندی وکمپوزیسون بازتره .
اگه سوال دیگه ای بود من در خدمتم.
اما برای من 2 تا مشگل بوجود اومده است:
مشگل اول اینکه : تو ورژن cs4 یا 5 در مقایسه با ورژن 1.5 بوجود اومده و اون اینکه سایز dv pal رو وقتی وارد پریمیر ورژن cs4 یا 5 می کنم با این حال که پروژه ام توی پریمیر dv pal standard48khz با رزولوشن (720*576) که سایز dv pal است ولی صفحه نمایش خروجی و فایل خروجیم هم از طرف طول یعنی محوری که سایزش 720 پیکسل است فشرده میشه وفایل تصویرم که با فرمت avi و فرمت png است فشرده است { چیزی حدود 20 الی 30 پیکسل} .
مشگل دوم اینکه :
من با ورژن 1.5 راحت تر کار می کردم ولی دیگه الان با ویندوز 7 سازگار نمیشه البته قبلا میشد ولی الان رو چند تا سیستم و چند نوع ویندوز 7 متفاوت امتحان کردم نصب میشه ولی اجرا نمیشه . باز هم البته ، کدک هایی رو نصب کردم و حتی {K-Lite_Codec_Pack_700_2011 } رو هم نصب کردم نشد که نشد.
کسی میتونه بگه مشگل من از نرم افزار است یا باید جایی چیزی را تنظیم کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین . با تشکر مصطفی

آخرین ویرایش:

همکاران

New Member
با سلام و تشکر از دوستان
بنده مورد پریمییر رو بدین ترتیب حل کردم:
از پنجره new sequence برگه general فریم سایز ها رو دستی به 720*405 تنظیم کردم که نسبت 16:9 رو پریمییر آورد
و در قسمت pixel aspect ratio انتخاب رو روی square pixels گذاشتم.
به این ترتیب مشکل دفرمگی تصویر از بین رفت و دیگه تصویر مربع شکل نبود

و سونی من فایلهای HD رو با فرمت MTS ذخیره میکنه که خوشبختانه توی افتر و پریمییر ایمپورت نمیشه !!(البته مال من CS4 هست)
جالبه که حدود 5 تا converter نسب کردم و هرکدوم به یه نوع ایراد داره و بعضا توی افتر خوبن توی پریمییر ایراد دارن و بعضا هم برعکس
خلاصه ماجرایی هست واسه خودش

در مورد مشکل شما فکر کنم شبیه مشکل من هست می تونید طبق تنظیمات بالا عمل کنید منتهی شما اگه تصویرتون 720*576 هست این عدد ها رو وارد کنید
مشکل دومتون رو هم نمیدونم

راستی از دوستان اگه کسی در مورد pixel aspect ratio اطلاعاتی داره خلاصه اش رو بزاره ما هم بی نصیب نمونیم.

mostafa-2020

New Member
با سلام و تشکر از دوست عزیز
روش هایی که شما گفتید رو هم امتحان کردم جواب نگرفتم سایز sequence در خروجی تغییری نمی کنه و به صورت dv pal استاندارد در نمی اید .

جدیدترین ارسال ها

بالا