دسترسی به کش سیستم عامل

aliamel

کاربر فعال
سلام و وقت بخیر !
چطوری به کش سیستم عامل یا دقیقتر کش HTTP سیستم عامل میشه دسترسی داشت و آدرس اون کجاست ؟
برای مثال مرورگر فایر فاکس اطلاعات رو کجا کش می کنه :rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و وقت بخیر !
چطوری به کش سیستم عامل یا دقیقتر کش HTTP سیستم عامل میشه دسترسی داشت و آدرس اون کجاست ؟
برای مثال مرورگر فایر فاکس اطلاعات رو کجا کش می کنه :rose:

این Cache کردن که در واقع یکجور History است، Cache کردن اصلی در روتر ها و سرویس دهنده اینترنتی تون
انجام میشه، توسط سیستم عامل کاربران عادی انجام نمیشه، هر Internet Browser ای به شیوه خاص خودش
اینکار رو انجام میده.

ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید، در پنجره Run مسیر زیر را بنویسید و OK کنید :
کد:
%LocalAppData%\Mozilla\Firefox\Profiles\
به ظاهر در زیر پوشه Cache پروفایل مورد نظر باشه.

aliamel

کاربر فعال
مرسی ناظم جان .

کش کردن به دو صورت انجام میشه :
یکی کش سمت سرور و دیگری کش سمت کلاینت .
اطلاعاتی که سمت کش کلاینت ذخیره میشه مواردی مثل کد های html و css و ... هستند و مواردی که نیاز به تحلیل و تفسیر دارند سمت سرور کش می شن .

این طور که من متوجه شدم همه مرورگرها برخی اطلاعاتشون رو سیستم کاربر ذخیره می کنند .اما کاربران قادر به دسترسی به اونا نیستند .(مگر این که آدرس محل دقیق این اطلاعات رو داشته باشیم) .
مثلا متوجه شدم فایرفاکس اطلاعات کش رو به صورت زیپ قرار میده.

ناظم جان من یه اپلیکشن ساختم که صفحات وب رو تو خودش بارگذاری می کنه . و مطمئن هستم که این اپلیکشن اطلاعات رو هم کش می کنه . اما این که اونا رو کجا ذخیره میکنه سوال اصلی منه .
تنها موردی که میدونم اینکه این اطلاعات رو در کش http سیستم عامل ذخیره می کنه .

the_king

مدیرکل انجمن
مرسی ناظم جان .

کش کردن به دو صورت انجام میشه :
یکی کش سمت سرور و دیگری کش سمت کلاینت .
اطلاعاتی که سمت کش کلاینت ذخیره میشه مواردی مثل کد های html و css و ... هستند و مواردی که نیاز به تحلیل و تفسیر دارند سمت سرور کش می شن .

این طور که من متوجه شدم همه مرورگرها برخی اطلاعاتشون رو سیستم کاربر ذخیره می کنند .اما کاربران قادر به دسترسی به اونا نیستند .(مگر این که آدرس محل دقیق این اطلاعات رو داشته باشیم) .
مثلا متوجه شدم فایرفاکس اطلاعات کش رو به صورت زیپ قرار میده.

ناظم جان من یه اپلیکشن ساختم که صفحات وب رو تو خودش بارگذاری می کنه . و مطمئن هستم که این اپلیکشن اطلاعات رو هم کش می کنه . اما این که اونا رو کجا ذخیره میکنه سوال اصلی منه .
تنها موردی که میدونم اینکه این اطلاعات رو در کش http سیستم عامل ذخیره می کنه .

اگه برای HTTP کد نویسی ای در حد Firefox و Opera و ... انجام نداده باشید لابد دارید از هسته
Internet Explorer استفاده می کنید چون تنها Browser ای که خود ویندوز و سایر برنامه های عادی مثل
Yahoo Messenger ازش استفاده می کنند هسته Internet Explorer است.
کد:
%LocalAppData%\Microsoft\Windows\History

aliamel

کاربر فعال
به نظر میاد اطلاعات موجود در این بخش shortcut باشن . اما بازم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا