درخواست درایور کارت گرافیک

soofi

Member
سلام
درایور کارت گرافیک زیر میخواستم تا حالا تعدادی امتحان کردم نصب نمیشه عکس مال قبل از تعویض ویندوز است
الان ویندوز سون و32 بیتی است
178293d1542124056-gh2-jpg

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
درایور کارت گرافیک زیر میخواستم تا حالا تعدادی امتحان کردم نصب نمیشه عکس مال قبل از تعویض ویندوز است
لطفا عکس رو در MajidOnline Image Upload Center آپلود کنید یا در خود پست تون پیوست کنید تا قابل مشاهده باشه.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
متاسفانه اولین سری کارت گرافیکی هایی که برای ویندوز 7 پشتیبانی شدن سری Intel 945 ئه و سری های 900 و 800 قدیمی تر مثل کارت گرافیکی Intel 82865 شما پشتیبانی نمی شوند و برایشان درایوری طراحی نشده.

soofi

Member
متاسفانه اولین سری کارت گرافیکی هایی که برای ویندوز 7 پشتیبانی شدن سری Intel 945 ئه و سری های 900 و 800 قدیمی تر مثل کارت گرافیکی Intel 82865 شما پشتیبانی نمی شوند و برایشان درایوری طراحی نشده.
کلا نبوده یا اینکه الان موجود نیست؟
چون اگر از ابتدا نبوده چطور گرافیکش بصورت نرمال نمایش میداده!!؟
الان به نظرتون باید چکار کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
کلا نبوده یا اینکه الان موجود نیست؟
چون اگر از ابتدا نبوده چطور گرافیکش بصورت نرمال نمایش میداده!!؟
الان به نظرتون باید چکار کنم؟
کلا Intel وقتی برای ویندوز Vista/7 درایور طراحی می کرده یکسری سخت افزار های قدیمی تر رو ساپورت نکرده و شامل کارت گرافیکی شما هم میشه، یعنی هیچوقت درایوری برایش طراحی نکرده که با ویندوز 7 سازگار باشه، نه اینکه قبلا موجود بوده باشه و الان حذف شده باشه.
ویندوز هر کارت گرافیکی ای رو حتی بدون درایور با یک استاندارد های اولیه و قدیمی کارت گرافیکی ها از رده VGA و Super VGA و ... میشناسه، به همین جهت حتی اگر درایور مناسب اون سخت افزار رو نداشته باشه همچنان با یکسری مشخصات اولیه و البته بدون استفاده از کل توانایی های سخت افزاریش کار می کنه. اینطور نیست که بگیم چون درایورش رو پیدا نمی کنه اصلا قابل استفاده نباشه. اما چون اون مشخصات استاندارد اولیه کارت گرافیکی خیلی ابتدایی و سطح پایینه، بازدهی خوبی نداره و توان واقعی کارت گرافیکی هم مورد استفاده قرار نمی گیره.
و ویندوز های XP هم که درایور مناسب براشون توسط Intel طراحی شده و موجوده و مشکلی با کارت گرافیکی شما ندارند.

soofi

Member
کلا Intel وقتی برای ویندوز Vista/7 درایور طراحی می کرده یکسری سخت افزار های قدیمی تر رو ساپورت نکرده و شامل کارت گرافیکی شما هم میشه، یعنی هیچوقت درایوری برایش طراحی نکرده که با ویندوز 7 سازگار باشه، نه اینکه قبلا موجود بوده باشه و الان حذف شده باشه.
ویندوز هر کارت گرافیکی ای رو حتی بدون درایور با یک استاندارد های اولیه و قدیمی کارت گرافیکی ها از رده VGA و Super VGA و ... میشناسه، به همین جهت حتی اگر درایور مناسب اون سخت افزار رو نداشته باشه همچنان با یکسری مشخصات اولیه و البته بدون استفاده از کل توانایی های سخت افزاریش کار می کنه. اینطور نیست که بگیم چون درایورش رو پیدا نمی کنه اصلا قابل استفاده نباشه. اما چون اون مشخصات استاندارد اولیه کارت گرافیکی خیلی ابتدایی و سطح پایینه، بازدهی خوبی نداره و توان واقعی کارت گرافیکی هم مورد استفاده قرار نمی گیره.
و ویندوز های XP هم که درایور مناسب براشون توسط Intel طراحی شده و موجوده و مشکلی با کارت گرافیکی شما ندارند.
آها
چون مدل مادربرد dell هست دی وی دی رایتررا شناسایی نمیکنه هارد را روی سیستم دیگه نصب و وحتی روی فلش ریختم و ویندوز ایکس پی نصب کردم ولی وقتی هارد به سیستم خودش وصل میکنم ویندوز بالا نمیاره ولی برای ویندوز7 با روش اول بالا میاد!!!؟

soofi

Member
ویندوز های XP هم که درایور مناسب براشون توسط Intel طراحی شده و موجوده و مشکلی با کارت گرافیکی شما ندارند.
حالا که رایور ایکس پی براش هست اگر ویندوز xp شناسایی میکرد اینو نصب می کردم تا مشکلم حل بشه
برام سون یا ایکس پی مهم نیست

the_king

مدیرکل انجمن
حالا که رایور ایکس پی براش هست اگر ویندوز xp شناسایی میکرد اینو نصب می کردم تا مشکلم حل بشه
برام سون یا ایکس پی مهم نیست
بله. میتوانید ویندوز XP رو نصب کنید و بدون مشکل درایورش رو بکار ببرید، مشکل شما صرفا برای ویندوز های Vista / 7 به بعد ئه :
win2k_xp1417.zip

پیوست ها

• win2k_xp1417.zip
    4.9 مگایابت · بازدیدها: 1

soofi

Member
بله. میتوانید ویندوز XP رو نصب کنید و بدون مشکل درایورش رو بکار ببرید، مشکل شما صرفا برای ویندوز های Vista / 7 به بعد ئه :
win2k_xp1417.zip
اره درست میفرمایید ولی
چون مدل مادربرد dell هست دی وی دی رایتررا شناسایی نمیکنه برای نصب xp هارد را روی سیستم دیگه نصب و وحتی روی فلش ریختم و ویندوز ایکس پی نصب کردم ولی وقتی هارد به سیستم خودش وصل میکنم ویندوز بالا نمیاره!!؟؟؟
ولی برای ویندوز7 با روش اول بالا میاد!!!

the_king

مدیرکل انجمن
اره درست میفرمایید ولی
چون مدل مادربرد dell هست دی وی دی رایتررا شناسایی نمیکنه برای نصب xp هارد را روی سیستم دیگه نصب و وحتی روی فلش ریختم و ویندوز ایکس پی نصب کردم ولی وقتی هارد به سیستم خودش وصل میکنم ویندوز بالا نمیاره!!؟؟؟
ولی برای ویندوز7 با روش اول بالا میاد!!!
اینکه DVD-Drive رو نشناسه یعنی یا مود IDE/SATA یا Legacy/UEFI در BIOS نادرست تنظیم شده و یا درایور های مناسب مادربورد رو ویندوز XP نداره که موفق به شناسایی هارد دیسک نمیشه.
احتیاج به بررسی تنظیمات BIOS و احتمالا اضافه کردن برخی درایور ها موقع نصب ویندوز XP داره که متاسفانه موردی نیست که بشه با یک روال کلی و از راه دور راهنمایی تون کرد.

soofi

Member
سلام
یک مشورتی:
مادربرد فعلی که دبنال درایور کارت گرافیکش هستم dell هست (تصویر شماره یک)
ولی یک مادربرد دیگه دارم ایسوس p4bgv-mx هست(تصویرشماره02) که همه قطعاتی که روی مادربرد dell هست روی این هم نصب میشه ولی تنها عیبی که داره اینه که کابل IED میخوره SATA خور نیست ولی هاردم کابل ساتا خور هست (که انهم با رابط میشه درستش کرد)
حالا سوالی که برام پیش امده اینه که:
1.کدامیک از این دوتا مادربرد بهتره؟(با توجه به اینکه درایور گرافیک مدلDELL درد سر ساز شده برام)
2.آیا درایور گرافیک ایسوس p4bgv-mx به راحتی پیدا میشه؟
3.تبدیل IDEبهSATA بخرم کارم راه میفته وسرعت سیستم پایین نمیاد؟
با توجه به مواردی که خدمتتان عرض کردم فکر کردم اگر روی این ایسوس هزینه کنم شاید بهتر باشه راهنمایی بفرمایید؟
ممنون

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 1
  • 02.jpg
    02.jpg
    89.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
یک مشورتی:
مادربرد فعلی که دبنال درایور کارت گرافیکش هستم dell هست (تصویر شماره یک)
ولی یک مادربرد دیگه دارم ایسوس p4bgv-mx هست(تصویرشماره02) که همه قطعاتی که روی مادربرد dell هست روی این هم نصب میشه ولی تنها عیبی که داره اینه که کابل IED میخوره SATA خور نیست ولی هاردم کابل ساتا خور هست (که انهم با رابط میشه درستش کرد)
حالا سوالی که برام پیش امده اینه که:
1.کدامیک از این دوتا مادربرد بهتره؟(با توجه به اینکه درایور گرافیک مدلDELL درد سر ساز شده برام)
2.آیا درایور گرافیک ایسوس p4bgv-mx به راحتی پیدا میشه؟
3.تبدیل IDEبهSATA بخرم کارم راه میفته وسرعت سیستم پایین نمیاد؟
با توجه به مواردی که خدمتتان عرض کردم فکر کردم اگر روی این ایسوس هزینه کنم شاید بهتر باشه راهنمایی بفرمایید؟
ممنون
در مورد اینکه کدوم بهتره نظری ندارم، اما قطعا SATA بهتر از IDE ئه.
در این دوره زمونه درایور پیدا کردن کار سختی نیست. اما در نظر بگیرید برای مادربورد های قدیمی شما درایور ویندوز Vista/7 وجود نداره، چطور که در سایت ASUS هم برای P4BGV-MX درایور ویندوز XP هست که به راحتی دانلود کنید، اما نه برای ویندوز 7
مبدل IDE به SATA کارتون رو راه میندازه ولی سرعت رو پایین میاره. بهتره بجایش یک کارت SATA بخرید که روی اسلات PCI سوار بشه.
و در کل با توجه به قدیمی بودن سخت افزارتون ارزش نداره خیلی برایشان هزینه کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا