درخشش نور

سلام دوستان. چطور میتونم نوری رو درست کنم که بدرخشه. مث چراغ های تیر برغ که یه شعاع و درخششی دارن یا نورهای نقطه ای که درخشش دارن

msaatchi

Member
سلام. می توانید از Light Effect استفاده کنید.
1- منبع نوری را (مثلا omni) ایجاد کنید.
2- Modify > Atmospheres & Effect > Add > Lens Effect

توجه داشته باشید برای نورپردازی مواردی مثل تیر چراغ برق، باید Decay Type را هم تعریف کنید (در پنل Intensity, Color, Attenuation).

لینک آموزش:
http://docs.autodesk.com/3DSMAX/15/...-B217-0FA0A119F791.htm,topicNumber=d30e455296

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

بهتره اینکار رو تو نرم افزار هایی مثل فتوشاپ و افتر افکت در مرحله Post process انجام بدید مخصوصا پلاگین هایی مثل Knoll light factory متعلق به شرکت Red giant و Optical flare متعلق به شرکت Video copilot که preset های فوق العاده ای دارند و باید به خاطر داشته باشید که در حقیقت این افکت

حتی اگر در محیط مکس و توسط رندر کننده های مختلف هم انجام بشه بازهم بعد از فرآیند رندر و بصورت Post process خواهد بود ....

ولی اگر علی جان قصد انجام اینکار رو توسط مکس داری کمی موضوع بین رندر کننده ها متفاوته ، در مورد مکس و رندر کننده Scanline میتونی از Lenseffect در تب effect که در کنار تب Environmet هست استفاده کنی و یا Video post در مکس ( این افکت با نام Glow و Flare شناخته میشه )

در منتال ری و ویری اینکار توسط افکتهایی به نام Glare صورت میگیره ... در مورد منتال ری و وی ری این عمل بر روی نقاط روشن تصویر شکل میگیره و اگر قصد تولید اون روی نور رو دارید منبع نور باید Visible باشه .... با کمی سرچ میتونید مطالب مفیدی راجع به اعمال Glare effect پیدا کنید

اما همچنان توصیه من به شما استفاده از نرم افزارهایی مثل PS,AE و ... وپلاگین هایی که قبلا خدمتتون معرفی کردم

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

msaatchi

Member
با سلام،

بهتره اینکار رو تو نرم افزار هایی مثل فتوشاپ و افتر افکت در مرحله Post process انجام بدید مخصوصا پلاگین هایی مثل Knoll light factory متعلق به شرکت Red giant و Optical flare متعلق به شرکت Video copilot که preset های فوق العاده ای دارند

کاملا موافقم. کیفیت خروجی با این ها هم بسیار متفاوت است. فقط باید سختی یادگیری کار کردن با آن ها را اگر کیفیت برای شما مهم است، باید طبق راهنمایی دوستمون، تحمل کنید.

دوستان من پلاگینی رو که گفته بودید واسه فوتوشاپ گرفتم. اما تو لیست فیلترام نمیاد البته ورژن فوتوشاپم cc هستش ورژنش مشکل داره؟

Sent from my HUAWEI Y511-U30 using Tapatalk

جدیدترین ارسال ها

بالا