[سوال] درایور دل

teshneh

Active Member
سلام
لپ تاپ من dell inspironهست و ویندوز XP روی آن نصب کردم.
حالا مشکلم در نصب درایورهاش هست،کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟
لینک دانلود یا هر چیز دیگه ممنون میشم.
متشکرم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
لپ تاپ من dell inspironهست و ویندوز XP روی آن نصب کردم.
حالا مشکلم در نصب درایورهاش هست،کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟
لینک دانلود یا هر چیز دیگه ممنون میشم.
متشکرم

Dell - Drivers and Downloads

1) گزینه Choose a Model رو انتخاب کنید.
2) گزینه Laptops رو انتخاب کنید.
3) گزینه Inspiron Laptop رو انتخاب کنید.
4) مدل لپ تاپ رو انتخاب کنید.
5) روی دکمه Confirm کلیک کنید.
6) اگه در لیست گزینه Operating System ویندوز XP داشت انتخابش کنید وگرنه که هیچ، ندارد.

teshneh

Active Member
1-میشه فایلها را بروی یه سیستم دانلود کردمثلا کافی نت و بعد با فلش مموری انتقال داد به سیستم مورد نظر و بروی آن نصب کرد؟؟؟؟
2- ویندوز من xp هست و توی لیستی که ارائه داده این ویندوز وجود ندارد،حالا من فایلهای ویندوز سون رو بگیرم روی xp جواب میدهد؟؟؟؟
3- نسخه 64 یا 32 بیتی رو دانلود کنم؟
ببخشید سوالهام زیاد شد،ممنون از راهنمایی تون.

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
1-میشه فایلها را بروی یه سیستم دانلود کردمثلا کافی نت و بعد با فلش مموری انتقال داد به سیستم مورد نظر و بروی آن نصب کرد؟؟؟؟
بله، سیستمی که با آن درایور ها را داونلود می کنید می تواند هر سیستمی باشد.

2- ویندوز من xp هست و توی لیستی که ارائه داده این ویندوز وجود ندارد،حالا من فایلهای ویندوز سون رو بگیرم روی xp جواب میدهد؟؟؟؟
متاسفانه نه، درایور های ویندوز XP ساختار کاملا متفاوتی دارند و با درایور های ویندوز 7 یا Vista سازگاری ندارند.
3- نسخه 64 یا 32 بیتی رو دانلود کنم؟
اگر آینده نگر باشید، هر دویشان را، اگر در آینده بخواهید نوع دیگر را نصب کنید به آن یکی هم نیاز خواهید داشت.
البته برخی اوقات هر دو درایور در یک فایل ترکیب شده اند و فایلی که داونلود می کنید یکسان اند. دقت کنید که
یک درایور تکراری را دوبار داونلود نکنید، معمولا اگر اسم فایل درایور دقیقا یکسان باشد، آن درایور هم برای 32 بیتی
است و هم 64 بیتی.

اما اگر فقط برای ویندوز فعلی تان درایور داونلود می کنید، همان نسخه ای را داونلود کنید که با ویندوز تان مطابقت دارد.
اگر در صفحه کلید ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید Pause/Break رو فشار دهید یا روی آیکون Computer راست کلیک
کرده و Properties را انتخاب کنید، در صفحه ای که باز می شود، نوع سیستم (System type) نوشته شده است.

teshneh

Active Member
خب با این اوصاف که ویندوزم xp هست ،دانلود درایورها کار بیهوده ای میباشد،درست متوجه شدم؟؟؟

the_king

مدیرکل انجمن
خب با این اوصاف که ویندوزم xp هست ،دانلود درایورها کار بیهوده ای میباشد،درست متوجه شدم؟؟؟

اگه فقط درایور های ویندوز XP را بخواهید، بله، متاسفانه سایت Dell نمی تواند کمکی بهتان بکند. با توجه به
منسوخ شدن ویندوز XP و تمایل برای فروش نسخه های بیشتر ویندوز 7 عدم ارائه کردن درایور های ویندوز XP
برای تولید کننده توجیه تجاری قابل قبولی دارد.

teshneh

Active Member
حال که ویندوز من xp هست برای نصب درایورهام جیکار کنم؟
این لینک رو یافتم ولی موفق به دانلود نشدم،ممنون میشم اگر راهنمایی کنید:
کد:
http://forum.p30pedia.com/showthread.php?59705-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Dell-Inspiron-N5030&

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
حال که ویندوز من xp هست برای نصب درایورهام جیکار کنم؟
این لینک رو یافتم ولی موفق به دانلود نشدم،ممنون میشم اگر راهنمایی کنید:
کد:
http://forum.p30pedia.com/showthread.php?59705-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Dell-Inspiron-N5030&
فایل های داونلود معمولا بعد از یک مدتی جابجا می شوند و لینک های مستقیم دیگه کار نخواهند کرد.

مجبور هستید که به سازندگان قطعات لپ تاپ مراجعه کنید، ممکنه برای بعضی هاشون درایور نباشه.

اگه کارت گرافیکی لپ تاپ تون Intel HD است این صفحه داونلود درایور اش برای ویندوز XP است :

Intel HD Graphics Driver for Windows XP 32-bit

Intel HD Graphics Driver for Windows XP 64-bit

اگه کارت صوتی لپ تاپ تون Realtek HD است، این صفحه اصلی داونلودشه، اول تیک گزینه I accept to the above
رو بزنید :

High Definition Audio Codecs

نوع و مدل بلوتوث تون رو هم که خودتون می دونید، باید امتحان کنید ببینید شاید یکی اش کار کنه :
Wireless 365 Bluetooth Driver 5.5.0.8400, A00 for Windows XP

Wireless 365 Bluetooth Driver 5.5.7800.0, A07-1 for Windows XP 32bit/64bit

teshneh

Active Member
خیلی لطف کردید،واقعا متشکرم.
ببخشید دو تا سوال دیگه هم دارم،ممنون میشم راهنمایی کنید:
1- چطور میتونم مدل کارت صدا و گرافیک و ... دیگر سخت افزارهای یه لپ تاپ رو پیدا کنم؟
2-مودم رو چطور نصب کنم؟لینک دانلودشو میتونید برام بذارید؟؟؟

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی لطف کردید،واقعا متشکرم.
ببخشید دو تا سوال دیگه هم دارم،ممنون میشم راهنمایی کنید:
1- چطور میتونم مدل کارت صدا و گرافیک و ... دیگر سخت افزارهای یه لپ تاپ رو پیدا کنم؟
مدل لپ تاپ رو توی گوگل جستجو کنید. مشخصات سخت افزاری اش رو در سایت های فروشنده و یا سایت هایی
که لپ تاپ رو بررسی می کنند پیدا خواهید کرد.

2-مودم رو چطور نصب کنم؟لینک دانلودشو میتونید برام بذارید؟؟؟
مدل مودم لپ تاپ تون رو همراه با عبارت های Windows Xp Driver جستجو کنید، ممکنه درایور اش پیدا بشه.

teshneh

Active Member
ممنون از راهنمایی تون مشکلم حل شد.
برای مدل vostro 1500 برای راه اندازی بلوتوث از لینک زیر کدوم مورد رو باید دانلود کنم؟؟؟
کد:
http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&os=WLH&osl=en&SystemID=VOS_N_1500&catid=-1&impid=-1

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون از راهنمایی تون مشکلم حل شد.
برای مدل vostro 1500 برای راه اندازی بلوتوث از لینک زیر کدوم مورد رو باید دانلود کنم؟؟؟
کد:
http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&os=WLH&osl=en&SystemID=VOS_N_1500&catid=-1&impid=-1

در Category ئه Network بود :

Dell Wireless 355 Bluetooth Module (Bluetooth 2.0 + EDR)

به حجم 96 مگابایت :

R161378.exe

جدیدترین ارسال ها

بالا