دادن لیست امکانات وب سایت و قیمت گزاری بر اساس این لیست کار مناسبی هست؟

phpweb

Active Member
اکثر طراحانی که دیدم به این شکل کار می کنن که به مشتریهاشون یه لیست از امکانات وب سایتهایی که طراحی می کنن می دن. توی این لیست معمولا سه قیمت وجود داره و هرچی قیمت بالاتر باشه امکانات بیشتری توی سایت قرار می گیره.

آیا این روش درست هست و آیا همه از این روش استفاده می کنن؟

خیلی از این لیستها هم تقریبا امکانات یکسانی دارن. می شه از این موضوع نتیجه گرفت که اکثر مشتریها یه نوع وب سایت احتیاج دارن و امکانات یکسانی استفاده می کنن؟

Milad

Well-Known Member
بهتر این هست که روی هر ماژول یک قیمت بزارید و مشتری بسته به نیازش ماژول های مورد نظرش رو انتخاب کنه و نهایتنا قیمت هسته سیستم و ماژول ها رو حساب کنید . اون روشی که گفتید برای کار های محدود مناسب هست .

phpweb

Active Member
بهتر این هست که روی هر ماژول یک قیمت بزارید و مشتری بسته به نیازش ماژول های مورد نظرش رو انتخاب کنه و نهایتنا قیمت هسته سیستم و ماژول ها رو حساب کنید . اون روشی که گفتید برای کار های محدود مناسب هست .
اکثر شرکتها به وبلاگ، خبر، مقاله، فروشگاه، آپلود فایل، ارسال اس ام اس، ثبت نام و انجمن احتیاج دارن.

قابلیتهای جانبی مثل آمار گیر، آر اس اس، خبرنامه و ... هم لازم هست.

اگه شرکتی چیزی بخواد که بیشتر از این امکانات باشه من قبول نمی کنم چون توی زمان کم، تنهایی نمی تونم بیشتر از این بسازم.

من چندان توی بازار کار نکردم ولی بنظرم اکثر شرکتها به همچین امکاناتی نیاز دارن. نظر شما چیه؟

سوال دیگه اینکه چنین وب سایتهایی چه قیمتی دارن یعنی شما چه قیمتی روش می زارید؟

Milad

Well-Known Member
شما یک سیستم مینویسی ! بعد شروع میکنی به نوشتن ماژول ، برا هر ماژول هم بسته به ارزشش ، زمان ، نوع کنویسی ، قیمت میزاری ...
فقط ماژول اخبار روی سیستم ارائه میشه ، اینکه بگید فروشگاه هم باید بگیری خوب شاید خیلی ها ازت خرید نکنند ، شما لیست ماژول هاتون رو میزارید جلو مشتری انتخاب میکنه که چیا میخواد و فقط ماژول هاتون رو نصب میکنید ، نه اینکه بشینید سیستم رو تازه بنویسید .

phpweb

Active Member
شما یک سیستم مینویسی ! بعد شروع میکنی به نوشتن ماژول ، برا هر ماژول هم بسته به ارزشش ، زمان ، نوع کنویسی ، قیمت میزاری ...
فقط ماژول اخبار روی سیستم ارائه میشه ، اینکه بگید فروشگاه هم باید بگیری خوب شاید خیلی ها ازت خرید نکنند ، شما لیست ماژول هاتون رو میزارید جلو مشتری انتخاب میکنه که چیا میخواد و فقط ماژول هاتون رو نصب میکنید ، نه اینکه بشینید سیستم رو تازه بنویسید .
این مطلب که اکثر مشتریها امکاناتی مثل وبلاگ، خبر، مقاله، فروشگاه، آپلود فایل، ارسال اس ام اس، ثبت نام و انجمن کارشون راه میافته درسته؟

البته سیستم اتوماسیون اداری هم هست و خیلی از اداره ها و شرکتها به این سیستم احتیاج دارن ولی طراحیش برای یه نفر طول می کشه و خیلی باید قوی باشی که بتونی بسازی. به همین دلیل من چنین کاری رو یا قبوال نمی کنم یا کسی رو معرفی می کنم تا کار رو انجام بده.

Milad

Well-Known Member
تالار گفتگو ، نظرسنجی ، تبلیغات ، دانلود ، خبرنامه ، کاربران ، بلاگ ، مقالات ، فروشگاه و ... موارد معمولی هستند که باید در لیست شما باشند .

phpweb

Active Member
تالار گفتگو ، نظرسنجی ، تبلیغات ، دانلود ، خبرنامه ، کاربران ، بلاگ ، مقالات ، فروشگاه و ... موارد معمولی هستند که باید در لیست شما باشند .
توی قیمتهایی که بعضی شرکتا می دن، قیمت این امکانات تا یک میلیون و یک میلیون و دویست هزار هم رسیده.

این قیمت درسته؟

Milad

Well-Known Member
بستگی داره به امکانات ماژول ، برا مثال من یک سیستم تبلیغات نوشتم که 150 t قیمتش هست ، ممکنه یکی خیلی ساده تر بنویسه بده 50 t ... ولی عموما تا یک و هفصد اینا میرسه ( اگه همه ماژول ها انتخاب بشه ) ، این ماژول هایی هم که نام بردم دور و بره 800 البته بازم به امکانات ماژول ها قیمت ها متفاوته .

phpweb

Active Member
بستگی داره به امکانات ماژول ، برا مثال من یک سیستم تبلیغات نوشتم که 150 t قیمتش هست ، ممکنه یکی خیلی ساده تر بنویسه بده 50 t ... ولی عموما تا یک و هفصد اینا میرسه ( اگه همه ماژول ها انتخاب بشه ) ، این ماژول هایی هم که نام بردم دور و بره 800 البته بازم به امکانات ماژول ها قیمت ها متفاوته .
منظورتون از 150 t (و 50 t ) چقدر هست؟ یک میلیون و پونصد یا صدو پنجاه؟

Milad

Well-Known Member
صد و پنجاه ، پنجاه ... منظورم از سیستم تبلیغات ماژول تبلیغات بود .

جدیدترین ارسال ها

بالا