[سوال] خراب شدن ویندوز 7 لپ تاپ

javadsys

New Member
با سلام خدمت دوستان
من چند روز پیش یه لپ تاپ DELL - studio 1558 خریدم
امروز میخواستم با partition magic پارتیشن بندی کنم هاردمو چون کلا هاردم یه پارتیشن داشت و میخواستم به 5 تا پارتیشن تبدیل کنم بدون اینکه ویندوزم پاک بشه
اما وقتی پارتیشن مجیک رو اجرا کردم چند تا ارور داد بعد ریست شد و ویندوز دیگه بالا نیومد
یعنی موقعی که میخواد وارد ویندوز بشه یه صفحه ابی میاد با چند تا نوشته بعد دوباره ریست میشه و ویندوز بالا نمیاد
من سی دی ویندوزم هم ندارم و نمیخوام این ویندوز رو از دست بدم
باید چیکار کنم تا ویندوزم درست بشه
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام خدمت دوستان
من چند روز پیش یه لپ تاپ DELL - studio 1558 خریدم
امروز میخواستم با partition magic پارتیشن بندی کنم هاردمو چون کلا هاردم یه پارتیشن داشت و میخواستم به 5 تا پارتیشن تبدیل کنم بدون اینکه ویندوزم پاک بشه
اما وقتی پارتیشن مجیک رو اجرا کردم چند تا ارور داد بعد ریست شد و ویندوز دیگه بالا نیومد
یعنی موقعی که میخواد وارد ویندوز بشه یه صفحه ابی میاد با چند تا نوشته بعد دوباره ریست میشه و ویندوز بالا نمیاد
من سی دی ویندوزم هم ندارم و نمیخوام این ویندوز رو از دست بدم
باید چیکار کنم تا ویندوزم درست بشه
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید

لابد هم با Partition Magic نسخه 8 اینکار رو کردید؟ خسته نباشید، ابزار بدی نبوده ها، اما نه الان.
وقتی یک نرم افزار که 6 ساله بروز نشده رو بکار می برید این مشکلات هم پیش میاد.

گمون نکنم با DVD یا بدون DVD بتوانید ویندوز رو به وضعیت قبلی برگردونید، چون احتمالا اطلاعات پارتیشن ها
رو بهم ریختید. اگه اطلاعات خاص و جدیدی روی لپ تاپ ندارید، بهتره که با DVD مخصوص Recovery این لپ تاپ
رو به وضعیت موقع خریداری اش برگردونید. اگه بهتون Recovery DVD لپ تاپ رو ندادند، از نمایندگی های DELL
کمک بگیرید. اما قبل از اینکار اگه اطلاعات خاصی رو هارد دیسک دارید یا باید هارد دیسک رو در بیارید و
با رابط مخصوص به یک سیستم دیگه متصل کنید و بازیابی اطلاعات کنید و یا بدهید مراکز بازیابی تخصصی
بازیابی اطلاعات براتون بازیابی کنند. اگه یه Bootable CD مخصوص بازیابی اطلاعات پیدا کردید که چه بهتر.
توجه داشته باشید که DVD Recovery محتویات قبلی هارد دیسک رو بطور کامل پاک می کنه.

آخرین ویرایش:

javadsys

New Member
سلام
همراه لپ تاپم یه سی دی درایور هست
من هاردم رو فرمت کردم
ایا الان میشه ریکاوری کرد یا نه ؟

سلام.
با تشکر از سعید خان.
بسیاری مواقع همراه لپ تاپ به شما دی وی دی داده میشه که در اون ریکاوری + تمامی نرم افزارها و ابزارهایی که بصورت پیش فرض و کارخانه ای روی لپ تاپ نصب بودند رو داره.
اگر این دی وی دی رو دارید نگران نباشید چون با اون هر زمان که بخواید میتونید تمامی تغییرات رو به حالت ارجینال کارخانه ای در آورید.
در برخی موارد این دی وی دی رو میتونید از نمایندگی های معتبر هم تهیه کنید.
موفق باشید...

Fa

Well-Known Member
خود كمپاني دل بك آپ نميگيره از سيستم . شما بايد وقتي سيستم رو خريديد يه بك آپ ميگرفتي . روي مدل لپ تاپ شما ويندوز هم وجود نداره متاسفانه

Amir001

Member
اينا كه نشد جواب تورو خدا يكي جواب درست و حسابي بده.
منم همين مشكل و دارم گفتن هاردت احتمالا پاك شده.

ببخشيد اگه لحنم يكم تنده از هيچكيم طلب ندارم هركي جوابمو بده بزرگواري كرده آخه گفته بايد 100 هزار خرجش كني.
من از كجا بيارم حالم بدجور گرفته است:cry:

javadsys

New Member
سلام
کی گفته 100 هزار تومن خرج داره !
اگه مشکل منو داری من بیخیال ویندوز اورجینال شدم گرفتم ویندوز معمولی نصب کردم و هیچ مشکلی ندارم
شما هم ویندوز معمولی نصب کن مشکلی پیش نمیاد
یا حق

Amir001

Member
بله دقيقا همين طور هستش كه شما فرموديد البته تا ديروز كه حرف اون بتده خدا مبني بر 100 تومن تو ذهنم بود ولي امروز شما و يكي از دوستانم حرفتون برام خيليل مفيد بود .

اما حالا نميدونم چه جوري درايورهاشو گير بيارم.
تو يه دونه مبحث كه يكي از دوستان گذاشته بود نوشته بود بايد سايت acer.com برم ، رفتم ولي خيلي گنگ بئد برام ميتونيد يكم بيشتر راهنماييم كنيد.

Mohammad

Member
google هم چیز خوبیه

مدل لپ تاپ مورد نظر + Drivers رو جست و جو کنید ، یکم هم وقت بذارید تا به پاسختون برسید

javadsys

New Member
سلام
معمولا اگه هر سی دی با لپ تاپ نباشه اما سی دی درایورها باهاش هست
اگر هم نبود حرف دوستمون که گفتن تو گوگل سرچ کنید تایید میشه

iLove

Active Member
ميتونيد از طريق safe mode يا سي دي هاي بوتwidows كه بدون نصب كار ميكنن استفاده كني و از اونجا مشكل سيستم رو حل كني.
من خودم امتحان كردم.جواب ميده.

جدیدترین ارسال ها

بالا