تناقض در چاپ و رنگ مانیتور

مشکل من این که وقتی کار زیرو آماده کردم وبردم برای چاپ بعد ازچاپ دور اون شمع یه حالت زمخت یا نویز مانند در اومده که تو مانیتور خودم همچین چیزی نبود. بعد از مسئول چاپ علتشو پرسیدم گفت کد رنگهات ایراد داره . حالا سوال من اینه مانیتور من ایراد داره که زمختی دور شمع و نشون نمیده یا عکس اینجوریه . دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید چطور میتونم این زمختی دور شمع و ازبین ببرم.

پیوست ها

• arbaein_10[1].jpg
    arbaein_10[1].jpg
    259.6 کیلوبایت · بازدیدها: 15

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خيلي چيزا ميتونه دخيل باشه.

مثلا اينكه مد رنگي كه كار كرديد RGB بوده باشه. در حالي كه بايد مد رنگ روي CMYK باشه.

يا اينكه عكس سايزش و رزلوشنش پايين باشه. هيچوقت عكس كوچيك رو بزرگ چاپ نكنيد. كلا با بزرگ كردن عكس كيفيت به ميزان خيلي زيادي كم ميشه. رزلوشن هم براي كاراي با سايز كوچيك بايد 300 Dpi باشه.

كد رنگها هم ميتونه تاثير داشته باشه. شما وقتي مد كارت CMYK باشه نميتوني هر رنگي خواستي رو انتخاب كني و براي اينكه نتيجه بگيري بهتره رنگها رو از روي كدشون وارد كني.

مانيتور شما هم بايد كاليبره باشه. البته هيچوقت و در هيچ شرايطي كاري كه داخل مانيتور ميبيني رو با بعد از چاپ مقايسه نكن. رنگها داخل مانيتور بوسيله نور ايجاد ميشن در حاليكه بعد از چاپ رنگها مواد شيميايي هستن و كلي با هم فرق دارن. پس در بهترين حالت هم نميشه گفت يه كاري 1005 هموني چاپ شده كه داخل مانيتور ديده ميشه.
ولي ميشه با كاليبره كردن مانيتور رنگها رو به رنگ چاپي نزديك كرد.

موفق باشيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا