تعيين مسير بانك اطلاعاتي در گزارشات VB6 ؟

giahchin

Member
با سلام ،
من براي تهيه گزارشات از Crystal Report 9 استفاده مي كنم ولي براي تعيين مسير بانك اطلاعاتي (بانك Access) در گزارشات مشكل دارم .

مشكـل من اينه كه مسير بانكم را در قسمت Set Datasource Location فرم گزارش تايپ مي كنم و امكان استفاده از آبجكت App.Path را ندارم . در نتيجه اگر برنامه من در مسيري غير از مسير تايپ شده نصب بشه برنامه گزارش ، بانك را نميتونه پيدا كنه .

سـوال مـن اينـه كه آيا مي توان از دستوري استفاده كرد كه در پنجره كد نويسي مسير بانك اطلاعاتي را توسط آبجكت App.Path براي برنامه گزارش تعيين كرد تا در صورت تغيير مسير برنامه ، مسير بانك بطور خودكار تغيير كنه و برنامه دچار مشكل نشه ؟

giahchin

Member
سلام،
به خاطر اينكه من مسير رو در پنجره Set Datasource Location تايپ مي كنم و در اونجا از دستورات و آبجكتها نمي توان استفاده كرد .
من بايد راهي پيدا كنم كه مسير رو به وسيله كد نويسي در پنجره كد براي گزارشم تعريف كنم !

omidak

Active Member
سلام: 8O
آقا شما بگو داري با ADO کار میکنی یا Data یه خود VB تا بهت بگم... 8O 8O

omidak

Active Member
خوب اينو تويه FormLoad بزار:
کد:
If Right(App.Path, 1) = "\" Then
 Data1.DatabaseName = App.Path + "db.mdb"
Else
 Data1.DatabaseName = App.Path + "\db.mdb"
End If

giahchin

Member
سلام اميد جان ،
آقا مثل اينكه اشتباه متوجه شدي !
مشكل من در گزارشات كريستال ريپورته نه VB !
من براي فرم كريستال ريپورت نميتونم مسير بانكم رو مشخص كنم ؟

omidak

Active Member
سلام:
ولا شما حرف از App.Path و از این حرفا زدید ... من هم فکر کردم در مورد VB دارید صحبت میکنید...
منظوراتون رو از کریستال ریپورت متوجه نشدم...
این کجا هستش؟ :roll:

giahchin

Member
سلام اميد جان ،
راستش من در VB از ActiveX كريستال ريپورت براي تهيه گزارشاتم استفاده مي كنم .
حالا من Component برنامه كريستال ريپورت رو گذاشتم توي فرم VB و مي خوام مسير بانك اطلاعاتيم رو براي اين كامپوننت تعريف كنم.
البته اين كار رو كردم ولي با R_Click روي كامپوننت و رفتن توي منوهاش و تايپ مسير كامل
اشكال كار همينه كه در منوهاي يك ActiveX از دستورات VB نميشه استفاده كرد . براي همين مي خوام در FormLoad فرمم با استفاده از خواص ActiveX كريستال مسير رو براي اين كامپوننت تعريف كنم.

ضمنا من سوالم رو توي اين سايت هم مطرح كردم يك نگاهي بنداز شايد بهتر متوجه بشي :
http://www.delphishop.com/bforum/viewtopic.php?t=5938

اميدوارم منظورم رو رسونده باشم. :oops:

omidak

Active Member
سلام:
من معمولاً با Activex ها کار نمیکنم... حتی CommonControl
با این نمونه هم کار نکردم... اطلاعی در موردش ندارم :roll:

جدیدترین ارسال ها

بالا