تشخیص متن یک کلمه با نگهداری موس روی آن کلمه

mbp1343

Active Member
با سلام
در نرم افزار های دیکشنری(narcis) ،وقتی موس را روی یک کلمه نگه می داریم کلمه تشخیص داده می شود و با یک بانک اطلا عاتی مقایسه و معنی آن نوشته می شود یا تلفظ آن ارائه می شود. آیا در ام ام بی می توان این کار را کرد.البته روی هر کلمه ای در هر برنامه ای نه فقط در برنامه ام ام بی باز شده؟در ام ام بی می توان بهtooltipاین کار را انجام داد اما اگر برنامه دیگری باز باشد tooltip در آن کار نمی کند؟برنامه narcisچگونه این کار را انجام می دهد؟
:rose:

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من یه دیکشنری با MMB نوشتم، در حین ساخت دیکشنری درمورد خیلی از این قابلیت ها تحقیق کردم.
قدرت MMB که در این حد نیست که همچین دسترسی هایی داشته باشه، پس باید به فکر استفاده از پلاگین یا ابزارهای جانبی باشید. پلاگینی که برای این منظور وجود نداره

به هرحال چیزی که من بهش رسیدم این بود که قابلیتی ایجاد کنم که کاربر در هر پنجره ای اگر یک متن رو انتخاب کنه و ترکیبی از کلیدها رو بزنه ( Ctrl+Q)، دیکشنری فعال میشه و ترجمه می کنه

اگر چیزی که من پیاده سازی کردم براتون راضی کننده باشه که خب همه ی کارها انجام شده و می تونید ازش استفاده کنید

اگر چیزی فراتر از این نیاز دارید، مثل قابلیت ترجمه ی Babylon که هر متنی رو می تونه انتخاب کنه (چیزی که من در موردش تحقیق می کردم)، باید با زبانهای برنامه نویسی پیشرفته کار کنید و نهایتاً بصورت پلاگین در MMB ازش استفاده کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا