تایید رمز عبور کاربر از mysql

e_naderlou

Member
سلام به همه مردان شریف
آقا کسی میدونه چطور میشه بعد از اتصال به mysql رمز کاربر که کد شده رو چک کرد و دسترسی رو بهش داد؟

farik

Well-Known Member
باسلام..
اول از همه منم همین حس رو میکنم..سول خودتون رو در جای درستی پرسیدین؟؟؟
دوما خوب بستگی به کد داره..معمولا راه اینه که پسورد رو md5 میکنن و وقت چک کردن هم مجددا همین کار انجام میشه...البته از نظر امنیتی دیگه md5 ایمن محسوب نمیشه و این راه خیلی ایمن نیست دیگه..
موفق باشید..

e_naderlou

Member
سلام
این سوال شما بیشتر مربوط به php یا یه زبون سمت سروره.

مرد شریف منم اینو میدونم که مربوط به سمت سروره
ولی وقتی با as3 ارتباط برقرار میشه یه سری مشکلات پیش میاد که خب توی اون انجمن ها جوابگو نیستن
مثلا من میخواستم یه فایل php رو که تاریخ رو از سرور میگرفت و به as3 میفرستاد رو دائما بروز کنم
توی همون انجمنها مطرح کردم و آخر آخرش بهم همون cron jobs رو پیشنهاد کردن که خودمم فکرشو کرده بودم ولی نمیشد این کارو عملا با فلش تمام کرد و مشکل داشت و علی رغم توضیحات من چون اصلا تصوری از as3 نداشتن متوجه موضوع نبودن .
که در نهایت من خودم با as3 حلش کردم و خداروشکر درست شد و بعد از طرح موضوع برای آگاهی همون دوستان . بازم گنگ بودن .
ولی اینجا سوال کردم چون خواستم ببینم کسی تا بحال با AS3 همچین کاری کرده و کلمه عبور کاربر رو برای فلش استفاده کرده یانه . (البته مطمئنم انجام شده) چون اساتید رو تقریبا میشناسم و میدونم اگر هم انجام ندادن حتما دلیل مهمی داشته و احتمالا راه رو نباید به این شکل برم که خب همین هم کلی منو کمک میکنه که راه رفته رو دوباره طی نکنم و از راه های منطقی تر استفاده کنم به همین دلیل باز هم تاکید بر طرح موضوع توی همین انجمن دارم .
در هر صورت از لطفتون تشکر میکنم.

آخرین ویرایش:

akherat

مدیر انجمن
سلام حاج ابرام
جای درستی پرسیدی نگران نباش

یکم بیشتر توضیح بده
دقیقا مشکلت چیه

به صورت معمول اگه اطلاعاتی که از فلش به سمت سرور میفرستی فارسی نباشه
فقط کافیه در urlloader اطلاعات رو به اون فایل php پست کنی و منتظر ریسپان بمونی

e_naderlou

Member
سلام حاج ابرام
جای درستی پرسیدی نگران نباش

یکم بیشتر توضیح بده
دقیقا مشکلت چیه

به صورت معمول اگه اطلاعاتی که از فلش به سمت سرور میفرستی فارسی نباشه
فقط کافیه در urlloader اطلاعات رو به اون فایل php پست کنی و منتظر ریسپان بمونی
ممنونم مرد بزرگ
من فایل فلش دارم که یه خروجی داره از سمت سرور
و ارسال اطلاعاتی به سرور میکنه و سرور هم جواب رو میده به یه فایل تکست یا xml و من از طریق فلش میگیرمش . این تا اینجا مشکلی نیست.
حالا باید اون فرمی که این اطلاعات رو میفرسته به سرور با نام کاربری و کلمه عبور اعضا کارکنه . حالا اگه این مورد فقط نام کاربری بود اونم مشکلی نبود ولی مشکل اینجاست که کلمه عبور برای as3 - مفهوم نیست چون عینا کلمه عبور در mysql ذکر نمیشه مثل نام کاربری تا من چک کنم و اگه صحیح بود مقدار رو برگردونم و اجازه دسترسی بدم.
باید راهی باشه که من از بیرون رمز رو یا به شکل کد شده ارسال کنم که احتمالا بعیده و یا اون نام کاربری رو دکد کنم بگیرم

benyamin_pc

Well-Known Member
شما خیلی الکی فر خوردی , این کاراهم خیلی سادن و برا همشون مثال هم تو نت ریخته , یه لیب برا فلش هس که json و md5 و خیلی چیزای به درد بخوره دیگه توشه , dl کن ازش use کن

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزيز،
شما نيازي كد كردن پسورد در سمت فلش نداري، دقيقا فايل فلشت عملكرد form در html رو داره.
شما كافيه يوزر و پس رو به php با متد post ارسال كني.
تو php پسورد md5 رو با يه كوئري چك مي كني و بعد هم خروجي.

موفق باشيد و سربلند

benyamin_pc

Well-Known Member
اینم میشه اما سمت فلشم md5 اونو با md5 ای که از سمت سرور گرفتی چک کنی راحت تره و هیچ مشکل امنیتی هم نداره

benyamin_pc

Well-Known Member
ضمنا md5 دو بار توهم use کن چون برخی سایت ها 1 بار md5 شدرو کداشو زدن تو یه دیکشنری md5 و میشه یه کرکر کرکش کنه و راه های پیشنهادی اینکریپترای دیگس , یا استفاده دوبار از md5 توهم

akherat

مدیر انجمن
دوستان جواب های درستی دادن
اگه بخوایی تو خود فلش هم میتونی کد کنی
اما اصلا احتیاجی نیست

دوستان راه های خوبی گفتن

جدیدترین ارسال ها

بالا