تاپیک تصمیم گیری برای تهیه بسته دانلودی سایت ساز برای تاپیک سایت خود را بسازید

saalek110

Well-Known Member
رفتیم صفحه دوم تاپیک ، یعنی پست ۲۱ ......
و آموزش ها شروع شد......

سایت ساز ما برای کسانی است که هیچ چیز از ساخت سایت نمی دانند.

پس چیزهایی که باید آموزش داده شود را در زیر لیست می کنم:

روش ثبت نام در دو هاست مجانی
البته هر هاست مجانی دیگر هم میشه ولی من با دیگر هاست ها تجربه کار ندارم. با هاست پولی هم میشه و خوب هاست پولی درست و حسابی مسلما از هاست مجانی بهتره. من تجربه کار با هاست پولی را هم ندارم.

اولی را بیشتر می تونم توصیه کنم ، چون یک ساله خودم درش سایت مجانی دارم و نزدیک ۲۰ هزار بار بازدید خورده توسط خودم. مطالب خودم را اونجا پردازش می کردم.
ولی در دومی هم فروم phpbb داشتم و چند ماه با اون فروم کار کردم...مشکل شدیدی یادم نمی آید.

دوستان همین حالا هم می توانید ثبت نام کنید.
با جیمیل اصلی خود ثبت نام کنید ، ایمیل مزاحم اصلا نمی فرستد ، و وقتی بخواهد به دلیل بی فعالیتی سایت شما را غیرفعال کند ، ایمیل می دهد و می توانید جلویش را بگیرید.

ساب دومین هایی را برای نصب سایت ما استفاده کنید که شپلپتر نباشد.

این سایتهای من را ببینید:

ساب دومین زیر یعنی likesyou اذیت کرد ، پاکش کردم..... صفحه قرمز می اومد اخطار امنیتی می داد. رفتم همون fast-page.org

سایت سومی کپی سایت اولی است و ناقص است.. اگر می خواهید در تاپیکها بچرخید در لینک اولی یعنی fast-page بچرخید.

4 ساب دومین بالا که می بینید ، شپلپر نیست.
برای تست فیلتر نبودن یک ساب دومین،
خوب اول باید بروید قسمت ساب دومین ها در کنترل پنل ، لینک کنترل پنل در صفحه اول سایت هست.
و ساب دومین مورد علاقه خود را بسازید ، کلمه اول را شما وارد می کنید ، بقیه اسم سایت از یک لیست ۱۰ الی ۲۰ گزینه ای انتخاب می شود... مثلا می نویسید iran و ساب دومین great-sit.net را بعدش انتخاب می کنید و ادرس سایت شما میشه ، iran.great-site.net البته اسم iran قبلا احتمال زیاد توسط دیگران گرفته شده چون کلمه معروفی است. بعدش می روید به فایل منیجر که اگر لینکش صفحه اول نبود ، در کنترل پنل هست..
بروید به فایل منیجر ،
داخل فایل منیجر لیست ساب دومین هایی که ساختید هست. یک ساب دومین اصلی اول بی ثبت نام ساب دومین دارید که بابت اون یک پوشه ‌htdocs می بینید ، بعد زیر اون پوشه htdocs لیست ساب دومین هایی که ثبت نام کردید هست. ساب دومین احتکار نکنید ، اگر ساب دومین خود را انتخاب کردید ، بقیه را با رفتن به قسمت ساب دومین ها دیلت(حذف) کنید، و بعد دیلت ساب دومین اگر اسمش در فایل منیجر هنوز هست اون پوشه را هم دیلت کنید.با دیلت کردن اون ساب دومین بقیه مردم می توانند از اون اسم استفاده کنند.

یک فایل با اسم index.php داخل پوشه htdocs اون ساب دومین با محتوای زیر بسازید:
HTML:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Page Title</title>
</head>
<body>

<h1>This is a Heading</h1>
<p>This is a paragraph.</p>

</body>
</html>
اینکه فایل منیجر کجاست در تاپیک سایت خود را بسازید که لینکش در پستهای اول همین تاپیک هست ببینید.
بعدش اسم اون ساب دومین را در بروسر خود مثلا کروم یا فایرفاکس وارد کنید.
ساب دومین را سریع حذف نکنید. شاید تاخیری ساب دومین شما فعال شود، یکی دو روز صبر کنید.
۳ ساب دومینی که بالا گفتم شپلپر نیست ، این ۳ تا گیاز به تست نداره ، ولی اگر از اسم این ۳ تا خوشتان نیامد یا بقیه را خودتان تست کنید یا صبر کنید من وقت کنم تست کنم.

جیمیل میشه یوزر برای ورود ، و اون پسوردی که موقع ثبت نام دادید را جایی یادداشت کنید که بتوانید بعدا وارد هاست خود بشوید. موقع ورود جیمیل و پسورد را باید بدهید.همین دو تا چیز برای ورود کافی است. باقی چیزها در هاست خودش ذخیره است.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
چیزهای دیگری که باید آموزش بدهیم...
کار با نرم افزار های ftp است تا بسته سایت ساز را آپلود کنید د. فایل منیجر .
بدون نرم افزار هم میشه آملود کرد ولی با نرم افزار ftp راحت تره.

سایت سازی شاید نیاز نباشه یاد بگیرید ولی باید آپلود کردن را یاد بگیرید ، کاری هم نداره ، پوشه های حاوی فایل ها را یکی یکی یا با هم انتخاب می کنید و یکی دو دقیقه هم بیشتر طول نمی کشه با نرم افزار. ولی دستی شاید مثلا ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت طول بکشه.

شاید بسته را به شکل زیپ بزارم ، شاید هم بدون زیپ ، اگر زیپ بود شاید خود گوشی بازش کند یا زیپ باز کن نیاز باشه ....

زیپ باز کن خود من در گوشی اینه:

بعدا شاید لینک مسقیم دانلود گذاشتم اگر فقلتنرفکن ندارید.

Winzip یا winrar هم میشه که دیگه نرم افزارهای خیلی رایج است.

saalek110

Well-Known Member
فعلا نیاز نیست در هاست ها ثبت نام کنید و ساب دومین بسازید...
چون کار ساخت بسته حداقل یکی دو ماهی طول می کشد...

ولی اگر دوست دارید می توانید الان ثبت نام کنید و با آموزش های تاپیک سایت خود را بسازید ، فعلا یک صفحه که کدش را بالا داددم را بسازید. و ساب دومین خود را چک کرده باشید تا بسته از راه برسه.

saalek110

Well-Known Member
لینک دانلود یک نرم افزار ftp:
کار این نرم افزار ، تبادل پوشه و فایل بین گوشی شما و هاست است. منظوز از هاست ، همون فایل منیجر هاست است.

Ftp cafe
برای وصل شدن به هاست خود ، در این نرم افزار باید ۳ چیز بدهید ، اسم هاست و یوزر ftp و پسود ftp.
پسورد را در صفجه اول سایت پیدا کنید...یک جا هست پسورد. ویش پوشانده شده و با زدن کلید کنار اون ظاهر میشه و قابل کپی کردن است. اول با انگَشت به حالت انتخاب درش بیاورید و بعد با لمس طولانی اون و زدن copy اون را کپی کنید...
یوزر ftp و هاست ftp در کنترل پنل ، در پایین صفحه ، در جداول مشخص و بزرگ پایین صفحه است ، هاست من اسمش ftpupload.net است ...ممکن است مال شماهم همین باشد. در پایین کنترل پنل اسمش FTP hostname: است و زیرش FTP username: است که برای من جلویش یک اسم با پیشوند epiz است مثلا epiz_123456

ftpupload.net این ftp hostname است یا اسم هایی که به اسم هاست بخورد...

پسورد در infinityfree در زیر ۳ دکمه بزرگ است ,

دکمه های بزرگ کنترل پنل به رنگ سبز و فایل منیجر به رنگ نارنچی و دکمه بزرگ سایت ساز به رنگ بنفش ،....
اونجایی است که گفتم مخفی اش کردند و با زدن دکمه کنارش آشکار میشه.

در نرم افزار دو قسمت لوکال و remofe داریم. در لوکال فایل ها و پوشه ها را انتخاب کنید ، در remote پوشه مناسب را برای آپلود انتخاب می کنیم یعنی می رویم داخلش و بعد دکمه آپلود را می زنیم.

اگر می خواهید بسته ما را آپلود کنید کل پوشه ها را تیک کنارش را بزنید و سه سوت آپلود میشه ولی برای بسته های حجیم بهتره یک پوشه ، یک پوشه آپلود کنید که ربطی به این تاپیک نداره و به تاپیک سایت سازی مربوطه که اونجا میگیم.

saalek110

Well-Known Member

سه تا نرم افزار بالا را هم من تست کردم... شاید از اینها بیشتر خوشتان بیاید. هر سه تا مشابه ftp cafe برای آپلود است.
توضیحات بیشتر در مورد این نرم افزارها صفحه ۲۱ تاپیک سایت سازی هست:

به لینک بالا نرفتید ، هم نرفتید ، زیاد توضیحات مهمی نیست.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
انجام این کارها توسط دیگری برای شما:

اگر کسی را دارید که از شما در این کارها واردتر است ، مثل فرزندتان یا خواهر یا برادرتان یا دوستتان ، بدهید به او این کارها را انجام دهد.

کار آپلود را میگم.
ثبت نام در هاست ساده است ، خودتان می توانید انجام بدهید. ولی اگر دادید کسی انجام داد ، سعی کنید پسورد ورود به هاست را بعدا تغییر دهید. اگر هم وسواسی نیستید نیازی به تغییر پسورد هم نیست.

saalek110

Well-Known Member
در مورد حقوق مادی و معنوی من و شما،
هیچ انتطار سود مادی ندارم...
سایت شما ، هیچ تبلیغی درش نیست. همچنین این دو هاست مجانی تبلیغ روی سایت شما نمی گذارند. هاست های مجانی دیگر را من کاری ندارم.
می توانید آموزشهای تاپیک سایت سازی را ببینید ، فقط اسکلت سایت شما درونش هست .....
یا به یک فرد ماهر ، کدها را نشان دهید....

هیچ کد جاسوسی کننده در کدها نیست. کدها جز انجام کارهای سایت شما هیچ کار دیگری انجام نمی دهند.
اگر هر چیزی غیر این بود قبلش اطلاع می دهم و اجازه می گیرم.

فقط برای کار خیر است.

البته بعدا ممکن است نیت های دیگری بخواهد وارد کار شود ، ولی فعلا نیت کار خیر است فقط.
اگر بعدا دنبال سود مادی بودم اطلاع می دهم و روش کسب سود مادی را هم میگم تا شما صاحب اختیار و انتخاب باشید.

پاک پاک......
فعلا کل محیط پاک است. و هیچ نیت سودخواهی هیچ جای کار نیست....

کد از من است ، هر جا نصب کنید مختارید ، هاست مجانی یا پولی ....
ولی فعلا اجازه نمی دهم به عنوان سایت ساز با نام خودتان منتشر کنید
.
اگر هر کد مورد دار خواستم اضافه کنم ، خبر می دهم و اجازه می خواهم.
کدها هیچ چیزی از هاست شما برای من ارسال نمی کند.
کدها هیچ آماری به سایت های من نمی فرستد.
اگر خواستم چنین کاری کنم ، یک افرونه می سازم ، کار افزونه را میگم ، و به شما اختیار نصب اون یا نصب نکردن اون را خواهم داد.فعلا چیزی در این مورد در ذهنم نیست که مثال بزنم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سایت خود را اینجا به دیگران نشان دهید...
می توانید لینک سایت دست ساز خود را در این تاپیک ، یا تاپیک ((سایت خود را بسازید....)) بگذارید.

یا اگر راحت نیستید لینک بزارید ، تصویر سایت خود را بزارید....
یا اگر راحت نیستید ، هیچی نزارید.

ولی فقط سایت های دست نویس ، نه سایتهایی که با قالبهایی مثل وردپرس یا جوملا یا فروم های ساخته شده با phpbb یا mybb .
و سایتهایی که پول دادید براتون نوشتند را هم نزارید ، فقط حاصل کار دست خودتون باشه.

ولی اگر سایت پولی خود را برای راهنمایی ما می خواهید بزارید اشکالی نداره.

هدف از این کار ، تشویق کسانی است که به سایت خود رسیده اند و سایت قشنگی ساخته اند...
هدف من اینه که شما بتوانید ظاهر سایت خود را خودتان تزئین کنید.
با کمی html یاد گرفتن می توانید این کار را بکنید....یا حداقل رنگش را هر شش ماه یک بار عوض کنید که چشمتان خسته نشود.
من فقط موتور کد پشت صحنه را که با زبان php نوشته می شود را برای شما می سازم.
اگر هم بخوام سایت زیبایی بسازم بلد نیستم ، این چند ماه برسم موتور سایت را بسازم شاهکار کرده ام ، زیاد نمی تونم به ظاهر سایت برسم ...خخخخ.

ولی بعدا که ورژن یک منتشر شد ... شاید بتونم ساختن ظاهر سایت را یاد بگیرم و شما را هم راهنمایی بکنم. فعلا می دونم سایت هایی هست که پوسته مجانی و بعضی سایتها پوسته پولی می دهند. ولی کار نکردم ، شاید هم سخت باشه یا نشه باهاشون کار کرد.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تلاش می کنم راهنمای نصب ورژن را در یک pdf کنارش قرار دهم....در همون سایت s110خودم..

چیزای دیگر که اینجا می نویسم یادم نرود:

افزونه پذیری : فایلها ، قابلیت تعویض خواهند داشت ، هر فایل شماره ورژن داره و مثل لوازم یدکی ماشین قابلیت عوض شدن دارد. پس ورژن بعدی نداریم. مثل خودرو قطعاتش تعویض میشه.
لینک دونی عمومی و خصوصی صفحه اول و در صفحات گروه ها.

پوشه groups : قابلیت اجازه دادن به دوستانتان تا بخوانند اون صحه را یا حتی بتوانند بنویسند. یعنی شبکه اجتماعی شخصی می سازیم برای شما.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سایت نمونه و فروم پشتیبانی:

سایت نمونه اینجاست:

باهاش کار کنید ، با یوزر admin و پسورد 1234 به حالت ادمین هم باهاش کار کنید... الان سایت کار می کنه ، خیلی روان ، شما می توانید روی همین سایت به شکل پست یا پیامهای زیر پست پیشنهاد و انتقاد بنویسید.

این هم بعدا فروم پشتیبانی از بسته سایت ساز میشه. فعلا در حال ساخت است ولی می توانید پست بزنید شما هم ، ثبت نام هم نیاز نداره:

در فروم بالا بعدا می توانید ظاهر سایت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. یعنی جامعه سایت داران می تواند شکل بگیرد.
همچنین من افزونه ها ، یعنی قسمتهای تکمیلی و اصلاحی را همون جا می ذارم برای دانلود.

saalek110

Well-Known Member
محل جدید سایت نمونه:

چون ورد به هاست infinityfree سخت شده بود(چون فرم لوگین اون هاست کپچا داشت و با سرعت کم اینترت load نمیشد) ، سایت نمونه را به profreehost منتقل کردم تا رویش کار کنم.‌لینکش را در خطوط بالا گذاشتم. ولی در جای قبلی که در پست قبل اعلام کردم هم هست و پاک نشده.

saalek110

Well-Known Member
قابلیت جدید تغییر چیدمان صفحه اول با یک دکمه:

ستون ۳ به زیر ستون ۱ می رود و بر میگردد،....

فکر کنید با این قابلیت چه کارهایی میشه کرد تا من بسازم.

پایین صفحه چک باکس soton 3 go to right را بزنید و دکمه را بزنید...دو بار تکرار کنید. اول ادمین بشید یوزر وپسورد هست اونجا.

جدیدترین ارسال ها

بالا