تاریخچه استفاده از جواهرات

mobina74

Member
امکان ردیابی برنامه تاریخی جواهرات عمدتاً از این رسم ناشی می شود که از دورترین تمدن ها شروع می شود ، دفن مردگان با غنی ترین لباس ها و زیور آلات آنها. شمایل نگاری پلاستیکی و تصویری - نقاشی ، مجسمه سازی ، موزاییک - نیز شهادت فراوانی بر جواهراتی که در دوران های مختلف استفاده می شد ، ارائه می دهد.

این احتمال وجود دارد که انسانهای ماقبل تاریخ قبل از استفاده از هر چیزی که می تواند نشان دهنده لباس باشد ، به تزئین بدن فکر کرده باشند. قبل از کشف فلزات گرانبها ، افرادی که در ساحل دریا زندگی می کردند خود را با انواع زیادی از صدف ، استخوان ماهی ، دندان ماهی و سنگریزه های رنگی تزئین کردند. افرادی که در داخل زندگی می کردند از مواد جانورانی که برای کشتن استفاده کرده بودند برای تزئین استفاده می کردند: شاخ گوزن شمالی ، عاج ماموت و انواع استخوان حیوانات. پس از اینکه از حالت طبیعی خود به اشکال مختلف پیچیده تبدیل شدند ، این مواد ، همراه با پوست حیوانات و پرهای پرندگان ، تزئین کافی را ارائه دادند.

پس از این دوره ، دوره ای از گذار از زندگی عشایری به نظم اجتماعی ثابت و متعاقب آن تولد قدیمی ترین تمدن ها مشاهده شد. اکثر مردم در سواحل رودخانه های بزرگ مستقر شدند ، که توسعه کشاورزی و دامداری را تسهیل کرد. به طور غیر مستقیم ، این امر همچنین منجر به کشف ذخایر آبرفتی باکره از مواد معدنی شد که اولین آنها طلا و سنگهای قیمتی بودند.
 
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا