بسته ی کامل مایا همراه تمامی پلاگین ها

hameddaite2

New Member
سلام خسته نباشید
من قبل از دانشگاه به صورت حرفه ای مایا کار میکردم و توی مسابقاتی هم شرکت کردم و تجربه دارم
بنا به دلایلی برای دانشگاه گداشتم کنار و الان میخوام دوباره شروع کنم به کار کردن.
مشکل من الان اینه که دنبال یه پک کامل هستم هر چقدر هم هزینش باشه مشکلی نیست اگه جایی سراغ دارین بگین
یه مجموعه همراه خود نرم افزار و تمامی پلاگین های مربوط بهش
الان نسخه ی 2015 روی توی p30download فروخته میشه که پلاگین هاش تقریبا کامله :
گلچین پلاگین های مایا
نسخه ی جدیدتر سراغ ندارین تا شروع کنم؟
دانلود نسخه های مختلف مایا کاری نداره maya 2018 و 2017 رو دارم ولی مشکل پلاگینه
یه پک یا نسخه ای که تمام پلاگین ها روش نصب میشن و کرک میشن رو معرفی کنید ممنون میشم.
آخرین ویرایش:

sd70

Active Member
مثلا کدوم پلاگین؟ آیا ضروری لازمه و نبودش باعث میشه کار تون لنگ بشه؟

چون وقتی صحبت از "پک پلاگین" میشه این تصور میاد تو ذهن که صرفا بی هدف دنبال یک مجموعه پلاگین هستید که طبیعتا بود و نبودش هم هیچ فایده ای نمیتونه داشته باشه

آخرین ویرایش:

hameddaite2

New Member
تمامی پلاگین ها
مثلا همین mental rey من میخوام ورژنی از مایا رو شروع به کار کنم که هر پلاگینی بخوام براش کرک شده باشه تا اونجایی که میدونم ورژن maya 2015 اکثر پلاگبن ها براش هست همون لینکب که دادم برای خرید...
میخوام از پایه کار اوکی باشه الکی نسخه ی بالاتر مثلا 2018 که تازه اومده رو کار نکنم اونوقت فایل هاش رو نسخه های پایینتر نخونه یا ناسازگاری پیش بیاد و پلاگینی براش کرک نشده باشه
راهنمایی میخوام کسی که چمو خم این کار دستش باشه

sd70

Active Member
تمام پلاگین ها؟؟ یعنی شما در تمام زمینه ها اعم از مدلینگ، جلوه های ویژه، ریگ، انیمیت، تکسچرینگ، رندر و چه و چه فعالیت می کنید !؟ یعنی کامل به اصل برنامه مسلط هستید و قابلیت های خودش جوابگو نیست که دنبال تمام پلاگین های موجود دنیا هستید !؟ زیاد وقت تون رو با پلاگین هایی که بهشون نیازی ندارید و چیزایی به نام "پک پلاگین" تلف نکنید. اول ببینید هدف تون چیه و چه مواردی رو برای رسیدن به این هدف لازم خواهید داشت. اون پک پلاگینی که لینکش رو گذاشتید آیا کسی که اونو گذاشته خودش مسلط به مایا بوده و تست کرده ببینه همه شون سالمن و هیچ باگی ندارن؟ من که این طور فکر نمیکنم

در رابطه با منتال ری، این پلاگین تا نسخه 2015 به طور رایگان و پیشفرض روی مایا وجود داشت. برای 2016 هم بصورت رایگان بود اما یک نسخه جدیدتر اومده که هم روی 2016 و هم 2017 نصب میشه و هیچ محدودیتی هم نداره و نیازی هم به کرک نیست و فقط برای رندر انیمیشن (Batch Rendering) نیاز به کرک داره که کرک شده.

آخرین ویرایش:

hameddaite2

New Member
مرسی دستتون درد نکنه
حالا کل پلاگین ها هم نه
بیشتر روی موضوع جلوه های ویژه و انیمیشن
مثلا به قول شما zbrush که پلاگینی برای مدلسازی هست کمتر استفاده میکنم
توی سایت خود آتودسک پلاگین ها موجود هست برای دانلود؟
مثلا همین منتال ری و Zbrush کلی میگم
و اینکه نظر خودتون چیه با کدوم نسخه از مایا شروع کنم؟

آخرین ویرایش:

sd70

Active Member
خواهش میکنم

در رابطه با جلوه های ویژه توصیه میکنم ابتدا ابزارهای داخلی خود مایا رو نظیر nParticles یا سیستم fluid یاد بگیرید بدون نیاز به هیچ پلاگینی. یا ابزاری در مایا وجود داره به نام Bifrost که برای شبیه سازی سیالات کاربرد داره. ابزاری هم از نسخه 2016.5 به بعد به نام Mash به مایا اضافه شد که برای موشن گرافیک کاربرد داره. ابزارهای nHair و Xgen هم برای شبیه سازی مو و ابزار nCloth برای شبیه سازی لباس و حتی کارهای بیشتر. در کل خود مایا اونقدر بهتون امکانات و ابزار میده که نیازی نباشه برای هر چیز جزئی دنبال پلاگین بگردین

در زمینه انیمیشن هم که اصن پلاگین اهمیتی نداره و همه چیز فقط تکرار و تمرینه. ابزارهای جزئی هم که احتمالا لازم بشه (نظیر امکاناتی برای سیو کردن پوز و غیره) بصورت رایگان موجوده و تو سایت هایی نظیر Highend3D وجود داره.

بذارید رک و راست بگم. این طرز نگاه که من میخوام با فلان پلاگین ها کار کنم و دنبال یک چنین نسخه ای هستم کلا غلطه. تا اصل قضیه رو یاد نگیرید پلاگین هیچ کمکی نمیتونه به شما بکنه. شما در اون زمینه‌ای که کار میکنید موقعی که فعالیت میکنید هر موقع به سطوح بالاتر رسیدید خودتون کم کم دست تون میاد که نیاز به چه ابزارهایی رو خواهید داشت و نیاز به چه چیزهایی رو هیچ وقت نخواهید داشت. خیلی از این پلاگین هایی که در موردشون تبلیغ میشه و توجه آدم رو جلب میکنن شاید هیچ وقت نیازی نباشه که ازشون بخوایم استفاده کنید. شما با همین نسخه های stable نظیر مایا 2016 سرویس پک 6 یا مایا 2017 آپدیت 4 کار رو شروع کنید و در همین زمینه هایی که مد نظرتون هست فعالیت کنید و اگر واقعا امکانات خود مایا جوابگو نبود اون موقع بگردین دنبال پلاگین ولی در کل باز هم میگم خیلی اهمیتی ندین به اینکه فلان پلاگین موجوده یا نه.

البته زیبراش پلاگین نیست، خودش نرم افزار مجزاست. در رابطه با منتال ری باید مستقیما از سایت NVIDIA دانلودش کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا