افزونه برنامه comment

Amit13

Well-Known Member
سلام دوستان:rose:

ثبت كلمات كليدي و دستورات و تابع هاي يك زبان و در مقابل كامنت هاش.
يك دستور از يك زبان خاص كه قبلا ياد گرفتي رو به صورت كامنت ذخيره ميكني و بعد براي كمك به يادآوري ( كلمه يا توضيحي رو) سرچش ميكني.
مثلا سرچ "دستور كشيدن خط" در زبان HTML

مثلا يك تازه كار php تگ هاي html رو اضافه كنه و ديگه نخواد حفظشون كنه.

comment-01-01.JPG

لطفا اگه پيشنهادي داريد بگيد اضافه كنم.بعد كه كلا ساخته شد روي گرافيكش كار ميكنم.
مثلا اگه برنامه ي بهتري هست و .... (كلا 55 دقيقه طول كشـــــــــــــــــــــــــــيد.:wink:)
نظري كه خودم داشتم اين كه يك برنامه ي جانبي واسش بزارم تا اگه كاربر A زبان I رو به DATABASE اضافه كرد و بعد كاربر B زبان J رو اضافه كرد.كاربر A بتونه اطلاعاتي رو كه كاربر B گذاشته import كنه داخل ديتابيس خودش.

ممنون

پیوست ها

• comment.rar
    974.9 کیلوبایت · بازدیدها: 217

Amit13

Well-Known Member
سلام دوستان!!!

من اينو با Xp ساختم فارسيش درست بود.
ولي اوني كه براش ساختم با 7 كار ميكنه.داخل 7 هم فارسيش خرابه !!!!
چكار كنم؟؟؟
commentError-01-01.jpg

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
برای ذخیره ی داده از چه روشی استفاده می کنید ؟
و اینکه آیا خود ویندوز تنظیمات فارسیش درست هست ؟

Amit13

Well-Known Member
برای ذخیره ی داده از چه روشی استفاده می کنید ؟

از داخل همين برنامه : سه تا دگمه ي add ,delete,update

و اینکه آیا خود ویندوز تنظیمات فارسیش درست هست ؟
يعني به تنظيمات ويندوز ربط داره؟؟؟

سورس برنامه رو پيوست كردم

پیوست ها

• comment-01-03.rar
    468.1 کیلوبایت · بازدیدها: 77

nevercom

من از ویندوز هفت 64 بیت استفاده می کنم، فایلی که در پست اول پیوست شده رو اجرا کردم و هیچ مشکلی وجود نداشت، متن فارسی رو هم نمایش می داد.
گرچه بنظرم بهتره روی گرافیکش و بخصوص نحوه ی نمایش متن ها بیشتر کار کنید

BlueMMB

Well-Known Member
يعني به تنظيمات ويندوز ربط داره؟؟؟

سلام .

تا اونجایی که من میدونم مستقیما به تنظیمات ویندوزتون ربط داره . برای درست شدنش باید آنیکد ویندوز رو تغییر بدین . به روش زیر عمل کنین :

1 - Control Panel
2 - Region and language
3 - تب Administrative
4 - Change system locate ره به Persian تغییر بدین
5 - OK
6 - بعد ریستارت بکنین .

اگه مشکل از اونجا باشه که 99٪ از اونجاست درست میشه .

Amit13

Well-Known Member
تا اونجایی که من میدونم مستقیما به تنظیمات ویندوزتون ربط داره . برای درست شدنش باید آنیکد ویندوز رو تغییر بدین .

خب اينجوري كه خيلي بده چون ممكنه كاربر مبتدي باشه...
به نظرتون اگه پلاگين نمايش نوشتار رو عوض كنم از اين مشكل خلاص ميشم؟؟؟
(چون ميخوام برنامه در هر شرايطي كار كنه و كاربر و ملزم به ايجاد تغيير در سيستمش ندم)

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
بهتره از پلاگین کتیبه برای نشون دادن و وارد کردنم اطلاعات استفاده کنید درضمن هر جور باشه اگه کاربر زبان فارسی رو نصب نکنه باید یجور بگید نصبش کنه

هر چقدرم مبتی باشه بالاخره باید نصب کنه البته 90 درصد همه سیستم ها زبان فارسی رو نصب میکنن

ParsiPax

New Member
خب اينجوري كه خيلي بده چون ممكنه كاربر مبتدي باشه... به نظرتون اگه پلاگين نمايش نوشتار رو عوض كنم از اين مشكل خلاص ميشم؟؟؟ (چون ميخوام برنامه در هر شرايطي كار كنه و كاربر و ملزم به ايجاد تغيير در سيستمش ندم)
سلام. خب مطمئنا کاربر مبتدی خودش ویندوز نصب نمیکنه و میده بیرون براش نصب کنن! کسی هم که نصب میکنه فارسی رو براشون نصب میکنه
3.gif
بهر حال میتونید آموزش فعالسازی زبان فارسی رو توی برنامه جا بدید...
20.gif

Amit13

Well-Known Member
سلام دوستان :rose:

يه مشكل اساسي پيدا كردم.الان بهش توجه كردم :((((((((((

اگه داخل اديتور كاركترهايي مثل
#
"
|
باشه موقع query به ديتابيس مشكل ايجاد ميشه.

به نظرتون چجوري درستش كنم؟؟؟؟

فكر كنم بايد يه جوري از encode و decode استفاده كنم.آره؟؟؟
(مثل كاري كه كامپايلر c براي كاركتر / ميكنه)

1-راه ساده تر مد نظر نداريد؟؟؟؟
2- دو كاركتر شارپ و or جداكننده ها هستن و كاركتر دبل كوتيشن هم به خاطر string بيلدره....كاركتره ديگه اي نيست كه من ندونم؟؟؟

Amit13

Well-Known Member
هرچي فكر ميكنم متوجه نميشم چجوري از chr استفاده كنم!!
لطفا يكم بيشتر راهنماييم ميكنيد؟
من ميخوام استرينگي كه داخلش كاركتر | استفاده شده رو داخل ديتابيس ذخيره كنم.

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
در مورد چگونگی استفاده از chr میتونید به صورت کد زیر تعریف کنید و در دیتابیس ذخیره کنید

کد:
name$='mahmood'+CHR(124)+'amit13'

حالا موقع فراخوانی هر کلمه ای که قبل | باشه رو نشون میده اما بعدش رو نه

من قبلا یه پروژه داشتم که باید کد های HTML رو توی دیتابیس ذخیره و فراخوانی میکردم و توی کد ها کاراکتر هایی مثل | بودن که باعث اختلال در فراخوانی میشدن

اون موقع تنها راهی که به دهنم رسید این بود که موقع ذخیره ابتدا کل محتوای HTML رو میگشتم و به جای کاراکتر هایی مثل | یه کاراکتر دیگه جایگزین و توی دیتابیس ذخیره میکردم

موقع فراخوانی هم کارکتر | رو جایگزین کاراکتر قبلی میکردم و کارم رو عملی میکردم

سرعت هم خیلی عالی بود و مشکلی هم نداشت با پلاگین کتیبه هم میتونید عملیات جستجو و جایگزینی رو انجام بدید

شاید دوستان روش های بهتر و مناسبتری داشته باشند اما خوب اینی که من گفتم یکی از این روش هاست

nevercom

میدونید که اون دو کاراکتر بخاطر اینکه بعنوان جداساز در ئلاگین استفاده میشن، همچین مشکلی بوجود میاد
حالا تنها کاری که لازمه انجام بدید این هست که برای هر کردوم از این جداساز ها، یک کاراکتر دیگه تعریف کنید. ئلاگین این امکان رو به شما میده.
برای کاراکتر جایگزین هم کاراکتری رو انتخاب کنید که در نوشته ها مورداستفاده قرار نمیگیره. برای اینکار هم از تابع chr که دوستان اشاره کردن استفاده کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا