براي طراحي كتاب از چه نرم افزاري استفاده كنم ؟ وضعيت قرمززززززز

سلام دوستان
من قراره يك كتاب تقريبا صد صفحه اي طراحي كنم <اما مشكل اينجاست كه من با اينكه سه سال سابقه طراحي دارم اين اولين كتابيه كه ميخوام طراحي كنم.يكي از دوستان نظرش اين بود كه با فتو شاپ نميشه كتنابو طراحي كرد و بايد با نرم افزار
Adobe IN Design طراحي كرد
من امروز رفتم نرم افزار اموزشي ادبو اين ديزاين رو كه از محصولات پارسيان(پاسارگاد)
خريدم
كه رنگش هم صورتي هستش و حدود هفت ساعت اموزشه
اما ميخواستم بدونممن اگه جلد كتاب رو تو فتو شاپ طراحي كنم ميشه وارد ادبو اين ديزاين كرد؟
يا با توجه به اين كه قراره تعداد صفحات كتاب حدود صد صفحه باشه
اگر من يك صفحه رو توي فتو شاپ طراحي كنم و اين يك صفحه رو براي صد صفحه تو اي اين ديزاين وارد كنم اونم به طور دسته جمعي نه اين كه يكي يكي صفحاتو ....
و مورد بعدي اين كه
كورل راحت تراست براي طراحي كتاب يا اين ديزاين
چند سوال مهم ديگه اگر من صفحات يا جلد كتاب رو ت.ي فتو شاپ طراحي كنم روزوليشن بايد چند باشه ؟
و مد بر چه اساسي باشه (قلذ يا سي ام واي كا)

دوستان اگر لطفي كنن و هر مطلبي كه براي طراحي كتاب چه از نظر اصول چاپ و چه از نظر طراحي صفحات و جلد كتاب در اختيارم بزارن واقعا كمك بزرگي بهم كردن چون وقت كمه و من اين اولين كتابي هست كه طراحي ميكنم
ممنون ميشم اگر نهايت اموزش ها و راهنماي ها رو در اختيارم بزاريد

Morteza-CS3

New Member
با سلام خدمته hossein-ch67 جان

شما راحت میتونید جلد صفحه رو با فتو شاپ طراحی کنید و کار صفحه بندی رو با نرم افزار Adobe IN Design البته باز با فتو شاپ هم میتونید کار صفحه بندی رو انجام دهید و کمی خسته کننده خواهد بود براتون و Adobe IN Design به مراتب راحتر و مخصوص برای صفحه بندی است

کورل هم نرم افزار خوبیه ، ولی نمیشه گفت کدوم نسبت به اون یکی برتری داره فتو شاپ و کورل هر کدوم برای خودتون یه سری امتیازات و برتری هایی دارن شما سعی کنید ببینید به کدام نرم افزار تسلط دارید با همان کار کنید

مد رنگ رو برای چاپ همیشه CMYK انتخاب کنید و روال همیشگی DPI 300 بوده و فرمت خروجیتون رو بهتره Tif بگیرید

در ضمن در چاپ کتاب جلد جدا از صفحات چاپ میشد چون همیشه جنس جلد با جنس ورق مصرفی برای صفحات داخلی فرق دارد پس به طبع فیلم و زینک جدا میخورد تو لیتو گرافی

امید وارم موفق باشید عزیز

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا