بدست آوردن طول و عرض جغرافیایی برای استفاده در گوگل مپ

i-php-i

Active Member
چطور می تونم طول و عرض جغرافیایی یه مکان خاص رو برای استفاده در گوگل مپ بدست بیارم؟

با استفاده از گوگل مپ مشکلی ندارم اما برای بدست آوردن طول و عرض جغرافیایی مشکل دارم.

i-php-i

Active Member
تو خود گوگل مپ هر نقطه ای مشخص کنید میتونید مختصاتشو ببینید
می شه بگید که دقیقا از کجا می شه این مختصات رو بدست آورد؟
من آیکن لینک رو فشار دادم و یه فرم باز شد که توی کادرهای فرم می شد مختصات رو بدست آورد ولی وقتی این مختصات رو توی صفحه خودم استفاده می کردم، آدرس مورد نظر به درستی نشون داده نمی شد.

pouya saadeghi

Active Member
نمیدونم چطور باید استفاده کنید؛فقط میدونم اگه روی مپ کلیک راست کنید و Whats Here? رو بزنید ، مختصات تو باکس جستجو نوشته میشه

i-php-i

Active Member
نمیدونم چطور باید استفاده کنید؛فقط میدونم اگه روی مپ کلیک راست کنید و whats here? رو بزنید ، مختصات تو باکس جستجو نوشته میشه
مرسی مشکلم حل شد و الان نقاط مختلف رو به راحتی به دست می یارم.

فقط یه مشکل دیگه اونم اینکه چطور می تونم با یه فلش منطقه مورد نظرم رو توی نقشه علامت گذاری کنم تا بازدید کننده ها سردر گم نشن؟

i-php-i

Active Member
من همچین چیزی توی گوگل مپ ندیدم تو هیچ سایتی.مگه این قابلیت رو داره؟
من مستنداتش رو خوندم، برای استفاده از امکانات اضافه باید کتابخانه های مورد نیاز رو فراخوانی کرد.

فکر کردم شما بلدید و دیگه نرفتم دنبالش که همه مستندات رو بخونم :wink:

i-php-i

Active Member
کسی از دوستان می دونه که توی گوگل مپ چطور می تونم با یه فلش منطقه مورد نظرم رو توی نقشه علامت گذاری کنم تا بازدید کننده ها سردر گم نشن؟

i-php-i

Active Member
با کد زیر می شه منطقه مورد نظر رو روی نقشه علامت گذاری کرد:

کد:
var marker = new google.maps.Marker({       position: latlng,         map: map,        title:"Hello World!"     });
بجای latlng باید متغیری که حاوی مختصات جغرافیایی مورد نظرتون هست رو قرار بدید.

البته لینک اسناد گوگل که در مورد این کد توضیح می ده رو مدیر بخش جاوا اسکریپت (آقای eAmin) بهم دادن :wink:
جا داره از ایشون تشکر کنم چون دیگه داشتم از پیگیری این بحث صرفنظر می کردم.

جدیدترین ارسال ها

بالا