باز هم دکتر ادیوس و مبحث ترانزیشن های آلفا ( سلمان مرندی )

Afterlife

Active Member
دوستان گلم سلام
از اینکه یه بار دیگه در خدمتتون هستم خیلی خیلی خدا رو شاکرم ...
این بار می خوام در مورد مبحث مهم ترانزیشن های آلفا و ساخت اون توضیح بدم فقط قبل می خوام ببینم آیا با کانال آلفا آشنا هستید یا نه ؟ که اگر آشنا نیستید ابتدا اونو توضیح بدم و بعد بریم سراغ کلیت طراحی ترنزیشن ...

Afterlife

Active Member
کانال آلفا، کانالی است که توسط برخی قالبهای گرافیکی پشتیبانی شده و برای ذخیره کردن ناحیه انتخاب برای استفاده های بعدی استفاده میشود. کانال آلفا، به همراه تصویر ذخیره میگردد. این کانال، برای تبادل برخی داده ها مانند ناحیه انتخاب، در بین برنامه های مختلف بسیار مفید است. برای مثال، با این روش میتوانید ناحیه انتخاب را بین برنامه های فتوشاپ و Illustrator یا After Effect جابجا نمایید. بسیاری از برنامه های آرایشی و رتوش از این کانالها استفاده فراوانی میکنند. کانال آلفا، همانند سایر کانالها سیاه و سفید است. این کانال به طور عادی قابل مشاهده نیست و در خروجی تصویر تاثیری نمیگذارد و فقط داده ها را رد و بدل میکند.
این نوع از کانال‌ها برای نگهداری مناطق انتخاب شده بکار می‌روند. همچنین می‌توانید کانال‌های آلفا را برای ایجاد و ذخیره‌سازی ماسک‌ها مورد استفاده قرار دهید. هنگامی که با ماسک کار می‌کنید یک کانال موقت به نام Quick Mask ایجاد می‌شود که یک کانال سیاه و سفید است.

یادتان باشد که هر قالب فایلی از کانالهای آلفا ذخیره نمیکند.

آخرین ویرایش:

Afterlife

Active Member
اگر از پلاگین ویتاسین استفاده کرده باشید تمامی ترانزیشنهای این برنامه از این قالب استفاده میکند . اگر نصب دارید به آدرس C:\Program Files (x86)\proDAD\Vitascene-1.0\clipart\alpha-mask بروید و تمامی آنها را مشاهد کنید .

Afterlife

Active Member
لطفا فعالیت داشته باشید اگر آلفا رو فهمیدید من برم سراغ آموزش

Afterlife

Active Member
دوستان من سلام .
از اینکه هیچکس جوابی نداد متشکرم چون صدای آب رودخونه وقتی قشنگه که تو مسیرش سنگ باشه من اصلا ناراحت نمیشم من توضیحمو میدم

Afterlife

Active Member
آلفا برای ساخت ترانزیشن مورد علاقه بسیار قویه و باهاش کارهای زیادی میشه کرد فقط یه تصویر سیاه سفید که اگه تو توضیحاتمون یادتون باشه تو الفا مشکی یعنی حذفیات یعنی شما اگر یه تصویر که از مشکی به سفید ختم میشه داشته باشید تصویر ابتدایی در ترانزیشن از سمت مشکی ظاهر میشه به مثال ها توجه کنید
01.jpg
02.jpg

Afterlife

Active Member
[video]http://host3.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/499/bf7c572fdb9c8ef6a83ff4cc9ea3081d1496317.mp4[/video]
یه نمونه ویدیو

جدیدترین ارسال ها

بالا