[مثال] بازی ساخته شده توسط .::Mehran::.

این نمونه در اصل یک بازی هست که بسیار پر بار بوده چون دراین بازی میتوان ادمک را که در اصل یک فایل GIF است
به وسیله ی کلیدهای عقب و جلو و چپ و راست تکان داد و جهت ادمک نیز در جهت حرکت برمیگردد و ادمک یا همان GIF نیز در هنگام راه رفتن قدم میزند و وقتی دستمون رو از روی دکمه برداریم از حرکت باز مایسته و دیگر قدم نمیزنه.

جالبیش تو اینه که ما ثابت کردیم که یک شیع GIF در حالت جابه جا شدن نمیتواند PLAY شود و بعد از اینکه به نقته ی نهایی رسید ایست میکند بعدPLAY میشود.برای ثابت کردن این موضوع کارهای زیر را انجام دهید.

یک شیع GIF وارد پرژه کن اسمش رو a بزار بعد تیک Auto play رو وردار بعد یه تکس باتن درست کن داخلش بنویس.
MoveTo("a","100,50,150")
AGifPlay("a")
میبینی که اول شیع به مختصات 100,50 میره بعد play میشه پس نتیجه میگیریم یک شیع GIF هرگز در حرکت
Play یا Stop نمیشه.

نکته:اگر اول تیک AUTO PLAY فایل را برداریم و به شکل زیر عمل کنیم باز هم نمیشود.
اگر یک GIF وارد پرزه کنیم و اسمش رو 1 بزاریم و بعد اسکریپت بسازیم و نامش رو script بزاریم بعد داخل اسکریپت بنویسیم
y=ObjectY(1)
x=ObjectX(1)
MoveObject("1","x,y-1")
AGifPlay("1")
و تیک run script by pressing رو فعال کنیم و از داخل کشویی UP رو انتخاب کنیم بعد OK کنیم.
و بعد پرژه رو اجرا کنیم و کلید جلو رو در کیبرد نگه داریم GIF شروع به حرکت میکنه و PLAY میشه ولی :-?
مشکل: GIF در حال حرکت هنگ میکنه و اگه به جای MoveObject("1","x,y-1")
از MoveTo("a","x,y-1,30") استفاده کنیم باز هم اشکال دارد چون وقتی بعد از چند ثانیه دگمه ی جلو رو نگه داری MMB اررور میده فقط اگه این جوری عمل کنیم تا یه حدی عمل میکنه اما بازم خرابه MoveTo("a","x,y-3,3")
چون جسم بد حرکت میکنه و حالت لرزش داره و وقتی دستمون رو از جلو بر میداریم شیء stop نمیشه و نمیشه کاری کرد.من همه ی جوانب رو امتحان کردم نمیشه که نمیشه.

در قسمت بالا من ثابت کردم که MMB قابلیت play کردن یک جسم GiF رو در هنگام جا به جا کردن نداره اما ما میتونیم به MMB کلک بزنیم مثل اون کلکی که فایلهای MP3 رو به wav تبدیل میکردیم و هیچ مشکلی ایجاد نمیکرد بدون اینکه
MP3 unlock رو داشته باشیم MMB گول میخوره به شرطی که ادم زرنگ باشه.:twisted:
من یه کلک به MMB زدم و وادارش کردم که فایل GIF رو در هنگام جا به جا شدن در حالت play نگه داره و اون gif هنگ نکنه و وقتی دستت از روی دکمه ی جلو برداشته شد اون GIf توقف کنه و حرکت اون هم به ایسته.
اما این دمو خیلی جالب شده و هیچ یک از مشکل های بالا را به وجود نمیاره و مثل یک بازی واقعی عمل میکنه.

من این دمو رو برای همه ی بچه های با معرفت بخش MMB درست کردم و اقا امید هم میتونه از این به بعد بازی هاش رو به این روش درست کنه هر چند هر کسی بخواد میتونه هر کی این رو داشته باشه در اصل 80% بازی رو ساخته فقط یه سری کد ساده میمونه با طراحی صحنه.:lol:

دانلود این نمونه ی با ارزش :) پسوند RAR

http://fire-wizard.persiangig.com/Gold-Demo.rar

دانلود با پسوند ZIP
http://fire-wizard.persiangig.com/Gold-Demo.zip

قابل توجه باشه که من دو روز روش کار کردم تا تونستم کامل و بدون نقص بسازمش .
البته انسان جایز الخطا است اگه مشکلی بود بگین حلش کنم.

پیوست ها

• Gold-Demo.zip
    686.9 کیلوبایت · بازدیدها: 212
  • Gold-Demo.rar
    458.6 کیلوبایت · بازدیدها: 181
آخرین ویرایش توسط مدیر:

جدیدترین ارسال ها

بالا