این همه سایت مدعی اما یک آموزش وجود نداره !

amin100amin

Member
سلام
با وجود سایت های مدعی که جز ادعا چیزی ندارند (مثل جومفا ) بنده با تمام جست جو هایی که در تاپیک های این فروم ها و سایت های مشابه انجام دادم چیزی جز قصه های مادر بزرگ پیدا نکردم..
اگر میشه دوستان لطفی کنید و یک لینک یا مطلب آموزش ارتقا از جوملا 1.0.13 به 1.5.14 بدید .
و لطفا این سوال رو جواب بدین: آیا بعد از ارتقا تمامی کامپوننت های ورژن قبل نابود میشوند ؟(من یک کامپوننت AkoComment با دهها هزار کامنت دارم که خیلی مهمه برام که بعد ارتقا هنوز اون رو داشته باشم)

ممنون از جوابتون:rose:

سلام

بهترین راهنما برای مهاجرت:

http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable

فقط این الحاقات رو میشه غیر دستی منتقل کرد:

http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/migrator-extensions

شما کامنتها رو باید دستی منتقل کنید که احتمالا برای کاراکترهای فارسی به مشکل خواهید خورد. اگر چنین اتفاقی افتاد بفرمایید تا راهنماییتون کنم.

یا علی

rahpoyan.ir

Member
http://www.jpersian.ir/1387-10-11-16-31-31/36/90-how-to-upgrade-from-joomla-10x-to-joomla-15.html
چرا!! وجود داره! منتها چون همشون پخشند هیچ کدوم به کار نمیاند! بهترین راه اینه که همگی یکی بشیم و همه روی یک سایت کار کنیم!!! این شکلی نمیشه که یک روز پارس جوملا بیاد بعد چون دست روی دست زیاده مثل الان بمیره! ما الان فارسی شده نسخه های جوملا رو به 100 شکل و مال 100 تا گروه داریم!!! اما به نظر شما کدومشون بدرد می خوردند!! چرا باید این همه وقت برای فارسی کردن 1 نسخه از جوملا بره؟؟؟!!!

amin100amin

Member
با تشکر از اون دو عزیزی که این پاسخ ها رو دادند. اما دوستان سایت من 27 مگابایت حجم مطالب دیتابیسش هست و بعلاوه یک کامپوننت که از همه چیز سایتم برام واجب تره و اون هم کامپوننت AkoComments هست که نظرات کاربران رو ثبت کرده و میخوام اون کامپوننت رو هم انتقال بدم. کاری هست که جوملا دات آی آر برای مشتری هاش که پول میدن انجام میده. حتی اگر اون کامپوننت ورژن برای ورژن 1 باشه
من خودم با ساپورت جوملا دات آی آر میل زدم اینو بهم داد !!!!!!!!!!
خواندن این جواب ایمیل هم جالبه ! :

سایت شما را بررسی کردیم.
امکان انتقال سایت شما از نسخه جوملا 1.0 به جوملا 1.5 وجود دارد، اما با نکات زیر:
1-آموزشی برای انتقال وجود ندارد، زیرا این کار بسیار پر دردسر می باشد، اما راه حلی برای این کار در نظر گرفته ایم، لطفا لینک زیر را با دقت مطالعه نمائید.
http://shop.joomla.ir/product/category/313

وقتی که خوندم برای انتقال یک سایت با 2000 مطلب (مثل سایت خودم) باید 135 هزار تومن پرداخت کنم هرکدوم از مو های سرم از تعجب تبدیل به شاخ شد !!!!!!!!!!!!

لطفا اگر راهنمایی برای دیتابیس های با حجم بالا مثل سایت من و یا روشی برای نگه داشتن کامپوننت نظرات و یا محتوای اون سراغ دارین بفرمایید

با تشکر از شما

amin100amin

Member
سلام

بهترین راهنما برای مهاجرت:

http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable

فقط این الحاقات رو میشه غیر دستی منتقل کرد:

http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/migrator-extensions

شما کامنتها رو باید دستی منتقل کنید که احتمالا برای کاراکترهای فارسی به مشکل خواهید خورد. اگر چنین اتفاقی افتاد بفرمایید تا راهنماییتون کنم.

یا علی

دوست عزیز اگر میشه لطف کنید به سایتم یه نگاه بندازین
کامپوننت نظرات رو میتونید ببینید. به نظرتون برای این کامپوننت (AkoComment) باید چکار کنم ؟ راستشو بخواین تمام ارزش سایتم به نظرات کاربران هست.:cry:
آیا برای دیتا بیس به این حجیمی مشکلی پیش نمیاد ؟:-?
ممنون:sad:

سلام

در مورد حجم خیر مشکلی پیش نمیاد.

شما ابتدا مهاجرت رو انجام بدید و اگر به مشکل خوردید بگید تا بهش رسیدگی بشه.

درضمن این کار رو بصورت تست ابتدا انجام بدید و از سایت کنونی نیز پشتیبان تهیه کنید.

یا علی

amin100amin

Member
محاجرت رو حالا اوکی میکنم. میشه بفرمایید کامپوننت نظرات رو چکار کنم ؟
نمیخوام بعدا که محاجرت تموم شد تازه فکر چاره باشم
اگر میشه راه حلشو بفرمایید

سلام

بنده در پست قبلی عرض کردم: اگر مشکلی پیش اومد بهش رسیدگی میکنیم. شاید بدون مشکل منتقل بشه شایدم اصلا نتونید دیتابیس نظرات رو منتقل کنید و کار به کاراکترها نکشه.

یا علی

amin100amin

Member
من مطمئنم نمیشه.
اگر میشه بفرمایید چطور کامپوننت نظرات رو در جوملای جدید داشته باشم.

چون کار مهاجرت فقط انتقال مطالب هست و نه چیز دیگر

mambolearn

Active Member
سلام

ابتدا از سایت بکاپ بگیرید
سایت رو از نسخه 1.0 به 1.5 ارتقا بدید
Legacy رو فعال کنید

ببینید کامپوننت Akocomment بدون مشکل کار میکنه ؟

اگر مشکل داشت بفرمایید در حال حاضر از کدوم ورژن Akocomment استفاده میکنید و چه اروری دریافت میکنید .

یا علی

rezbba

New Member
دوتا مصیبت

می دونی ما ایرانیها به دوتا مصیبت گرفتاریم یکی ندانستن زبان انگلیسی که مارا از دنیای اطلاعات محرم میکنه دیگه خودمان که خیلی طمع داریم هرکی یک دکون زده تا تا فقط

amin100amin

Member
سلام

Legacy رو فعال کنید

اگر مشکل داشت بفرمایید در حال حاضر از کدوم ورژن Akocomment استفاده میکنید و چه اروری دریافت میکنید .

یا علی

سلام آقا محسن
آره بدون مشکل کار میکنه
من از ورژن 1.4.6 AkoComment استفاده میکنم
هیچ مشکلی نداره و مثل ساعت به خوبی کار میکنه.
من میخوام نظرات یا خود کامپوننت رو به جوملای 1.5 انتقال بدم. میدونم این ورژن سازگاری با 1.5 نداره
اما میخوام نظرات رو به یک کامپوننت AkoComment که برای ورژن 1.5 هست انتفال بدم
و فعلا گیر همین هستم:-?:sad:

amin100amin

Member
می دونی ما ایرانیها به دوتا مصیبت گرفتاریم یکی ندانستن زبان انگلیسی که مارا از دنیای اطلاعات محرم میکنه دیگه خودمان که خیلی طمع داریم هرکی یک دکون زده تا تا فقط

گزینه اول رو که مخالفم چون با اینکه به اینگلیسی مسلط هستم نمیتونم از منابع انگلیسی استفاده کنم
چون هیچکدوم قابل اطمینان نیست و در صورت بروز مشکل کسی به داد آدم نمیرسه
گزینه دوم هم کاملا موافقم
نمونش joomla.ir و جومفا
آقای joomla.ir برای انتقال سایت من پیشنهاد 150000 تومانی دادن واسه دستمزدشون
آقای جومفا هم که داخل فروم به اون بزرگی جز قصه مادر بزرگ و آگهی های کسب و کار واسه قالب جوملا و ... چیزی نبود
در یک کلام ادعا و بی اهمیتی به دیگران

اگر سازندگان جوملا انگلیسی اون رو با پول در اختیار مردم قرار میدادن ما باید سر میزاشتیم بمیریم !!! پس خدا رو شکر که جوملا مجانی منتشر میشه. و خدا پدر سازندگان اصلی رو بیامرزه :sad:

amin100amin

Member
سلام

Legacy رو فعال کنید

یا علی

ببخشید من منظورم در حال حاظر هست نه بعد انتقال
چون موقع انتقال فقط مطالب رو بکاپ میگیره و کاری به تیبل های AkoComment nadare
به نظرتون چکار کنم که کامنت ها رو انتقال بدم ؟

amin100amin

Member
ببخشید آقای فری لرن این مقاله چه ربطی به موضوع بحث ما داشت ؟
لطفا اسپم نکنید

mambolearn

Active Member
سلام

برای اینکار شما باید کمی با PHP - MySQL آشنایی داشته باشید
دو نسخه akocomment رو بررسی کنید . تیبل های هر دو نسخه رو مقایسه کنید و دیتا هارو از نسخه قبل به نسخه جدید منتقل کنید و یا کانورتوری بنویسید .

یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا