اين كار فقط در ادب ايلوستراتور انجام ميشود .. در فري هند و كورل نديدم

sorosh

Active Member
يك امكان كه در ادب ايلوستراتور من ديدم كه در فري هند و كورل نديدم و آن

اين است كه در ايلوستراتور بعد از اينكه يك افكت به متن نوشته تان داديد مثل اين نوشته

6661ej.jpg

حالا ميتوانيد به تايپتان ادامه بدهيد و افكت مورد نظرتان بر روي نوشته هاي بعدي شما هم

ادامه پيدا ميكند مثل اين :

777copy9tq.jpg

من اين امكان را در كورل يا فري هند نديدم ....جالب است نه؟

ARTA_ADOBE CO

Active Member
اقا تازه يه نمونه از چيزايي را پيدا كردي كه در دو نرم افزار ذكر شده نبوده
بيخود نيست كه ايلستريتور را شاه وكتور ميگن!
فقط ادوبي :oops:

اقا پيشنهاد ميكنم ورژن سي اس را نصب كني اين ورژن كه كار ميكني 1 سالي هست كه منسوخ شده ! :wink:

Salar

Active Member
ARTA_ADOBE CO جان(اسمتون رو نمیدوم) به نظر من اگه بیایم کل این افکتها رو با مثال نشون بدیم خیلی کمک میشه هم به بچه های تازه کار و کهنه کار!

نظر شما چیه؟؟؟

sorosh

Active Member
ARTA_ADOBE CO گفت:
اقا تازه يه نمونه از چيزايي را پيدا كردي كه در دو نرم افزار ذكر شده نبوده
بيخود نيست كه ايلستريتور را شاه وكتور ميگن!
فقط ادوبي :oops:

اقا پيشنهاد ميكنم ورژن سي اس را نصب كني اين ورژن كه كار ميكني 1 سالي هست كه منسوخ شده ! :wink:

سلام عزيز دل برادر

اگر چيز هاي ديگري را ميداني كه در دو بر نامه فري هند و كورل نيست بنويس تا همه استفاده كنند (لازمه اين كار اين است كه با هر سه برنامه كار كرده باشي)....
اين تايپيك براي مقايسه اين برنامه با كورل است ببين :

http://forum.majidonline.com/mof18405.html

ضمنن من ورژن 11 اين برنامه را دارم ولي با اين ورژن راحت ترم .....

sorosh

Active Member
Salar گفت:
ARTA_ADOBE CO جان(اسمتون رو نمیدوم) به نظر من اگه بیایم کل این افکتها رو با مثال نشون بدیم خیلی کمک میشه هم به بچه های تازه کار و کهنه کار!

نظر شما چیه؟؟؟

دوست عزيز ديدن اقكت هاي يك برنامه ساده ترين كار است ..من قصدم از نوشتن اين تايپيك

نشان دادن افكت اين بر نامه نبود ...دو برنامه ديگر هم افكت هاي جالبي براي نشان دادن دارند

بلكه علت نوشتن مربوط به قسمت اخر كار است يعني ادامه اعمال يك افكت بعد از انجام كار

بر روي ادامه متني كه ميخواهيم تايپ كنيم ...

من معتقد هستم كه نبايد خودمان را محدود به استفاده از يك برنامه كنيم چرا كه هر برنامه

ويژگي هاي خاصي براي خودش دارد .....به هر حال مقايسه توانمندي هاي اين سه برنامه

جالب است و باعث انتخاب بهتر براي كار هاي متفاوت مي شود..

ARTA_ADOBE CO

Active Member
اقا سروش من نميدونم كرل كاري يا فري هند كار يا مثل من ادوبي كار و ايلستريتور كار ميكني ولي فقط يه چيزي را بهت ميگم من اولين برنامه وكتوري كه ياد گرفتم همين ايلستريتور بود بعد يه روز گفتم برم تو اين كرل ببينم چي داره همه خوره اين نرم افزارند
وقتي وارد كرل شدم احساس سادگي بيش از حد اين نرم افزار من را گرفت و همون لحظه گفتم اين برنامه نميتونه يه نرم افزار حرفه باشه و بايد خانگي يا چيزه تو اين مايه ها باشه !
اين را گفتم تا بدوني هر كي ايل بلده خود به خود كارل را هم بلده چون بشدت ساده تر از كارل هست تنها چيزي كه كارل داشت و ايل نداشت اون باركد كارل بود كه تازه اونم به عنوان پلاگ اين ايل ميشه نصب كرد يعني پلاگينش براي ايل هست

ودر جواب اقا سالار بايد بگم يه نوشته تايپ كن و به منوي افكت برو و در انبوه افكتها غرق شو و كلي حال كن !

درضمن من حاضر به كل اندازي با بقيه هستم ولي به هيچ وجه نميخواهم خود نمايي بشه هر كي با هر چي دوست داره كار كنه ولي اين واقعيت كه شاه وكتور ايلسترستوره در ضمن من در سايت زير كه بزودي راه ميفته من مدير ايل هستم
درضمن بچه ها از ايل هر سوالي داريد من در خدمتم ! :oops:

:arrow: www.persiangt.com

iman1981

Member
من تازه با ايليستوريتور شروع كردم به كار با حاله و استايلاش هم خيلي زياده ولي به نظر من هر كروم از اين برنامه ها تو يه چيزي قويترند كه آدم بهتره همشونا بلد باشه.
مثلا trace فري هند به نظر من خيلي بهتر از كارله و يا كلا تو طراحي با فري هند من خيلي راحت ترم تا كارل ايلوستريتورم باهاش زياد كار نكردم ولي يه چيزي من هر چي گشتم توش پيدا نكردم :
اگه با كارل كار كرده باشيم ديدين كه توي transform هاش مثلا توي rotate يه زاويه ميدي بعد apply to duplicat ميزني با يه دكمه خيلي راحت مي توني اشكال متقارن بكشي مثل گل و...
ولي اين حالتا توي ايلوستريتر نديدم.
شايدم داره من پيدا نكردم
قابل توجه آرتا جان

ARTA_ADOBE CO

Active Member
اقا سلام عكسي گرفتم از اونچه تو ميخواهي در ضمن وقتي يه شيپ بكشي روش راست كليك
بكني اون منو ظاهر ميشه
يه زره از trace بگو چيه در فري هند تا معادلشو در ايل بهت بگم :oops:

پیوست ها

• ill-the-best.jpg
    ill-the-best.jpg
    55.8 کیلوبایت · بازدیدها: 54

iman1981

Member
اينا ديده بودم آرتا جان ولي توي كارل يه دكمه هست كه با كليك روش مي توني از شكلت هر دفه يه كپي بگيره و مثلا 10 درجه بچرخونه اين كارا تا اون روز تو ايليستوراتور نديده بودم بعد يكم ور رفتم ديدم ميشه اينجا هم. بايد توي صفحه transform گزينه copy بزني بعدش با crtl + D ميشه هي ازش كپي گرفت.

trace بابا يه بيت مپا وكتور مي كني همون magicwand به قول شحا ادوبي ها.اون كارا ايليستراتور هم ميكنه ولي يه plugin ديدم براي اين كار تو ايليستراتور خيلي خفن بود.
قابل توجه گرافيستها ende trace
همون پلاگ اينه sillhouetteonline كه سعيد جان معرفي كرده بود منتها با ابزار اولش
http://forum.majidonline.com/mof22169.html

خيلي توپ براتون trace ميكنه ميشه گفن تقريبا عكسا وكتور ميكنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا