انیمیت کردن و شبیه سازی انفجار یا سقوط هلیکوپتر در مکس

سلام دوستان..
برای ایجاد صحنه ی زیر نیاز به کمک و راهنمایی دارم :

" پشت بام ساختمانی رو در تصویر داریم. هلیکوپتری در آسمان نزدیک به پشت بام دیده میشه. بر اثر اصابت تیر به خلبان کنترل هلیکوپتر از دستش خارج میشه. و به طرف ساختمان میاد! با حرکات عجیب غریب و چرخش میاد میخوره به دیواره ی ساختمان.. کمی پایین تر از لبه ی پشت بام! پره های هلیکوپتر به کف پشت بام کشیده میشه جرقه میزنه! تیکه هایی از هلیکوپتر به این طرف و آن طرف پرت میشه.. دود ازش بلند میشه و بعد از چند ثانیه منفجر میشه و لاشه اش میوفته پایین"

خب
مدل هلیکوپتر رو دارم.. نمیدونم چطور انیمیت کنمش و چطور منفجرش کنم..
در مرحله ی اول چطور پره ها رو باید انیمیت داد و چرخوند؟ ( با ابزار rotate پره ها رو میچرخونم و کی فرم ثبت میکنم اما جالب در نمیاد )

بعدش واسه انفجار و ایجاد دود و آتش توی مکس این جلوه های آتش رو بدم یا توی افتر افکت؟ چون صحنه واسه یه فیلمه. اگه توی مکس بهتره ، چجور باید انجام بدم؟ ظاهرا پلاگین خاصی میخواد!؟

خروجی با کیفیت میخوام و انفجارات و حرکات باید واقعی به نظر برسه..
ممنون میشم اگه کمک کنین..

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
دل خور نشی دوست عزیزآآآ من کلا به هر چیزی که مقدس و الهی نباشه یه شوخی کوچیکی باهاش میکنم مثل این مشکل شما که بعد از خوندن یاد این جمله افتادم: آقا واسه این دکمه ی من یه کت بدوزین.

عزیز این چیزی که میخوای یه پروسه ی بزرگ داره و اصلا ساده نیست با سوالاتی که هم پرسیدین متوجه شدم زیاد تو این رشته نفوذ نکردین و بهش نپرداختین.
من توی این کاراها رو در وایسی ندارم و راستش رو به طرف میگم و نمیخوام الکی دلخوشش کنم باید بگم شما برای این کار حدودا به مدت 3 ماه نیاز به آموزش دارین بعد تازه برین سمت ساخت این صحنه.

رو راست میگم یا بسپرش به یه اینکاره یا اگه میتونی این زمان رو برای یاد گیری بذار یا کالا بیخیلش شو. حالا من یه آموزشی بهتون معرفی میکنم ولی باز میگم نیاز شدید و شدید به آموزش دارین.

این لینک رو دانلود کن اگه از اینجا نشد جاهای دیگه سر فصلش رو سرچ کن ببین لینک دیگه ای پیدا میکنی یا نه ولی باز باید بگم کار سختیه

حق یارت

آخرین ویرایش:
سلام
دل خور نشی دوست عزیزآآآ من کلا به هر چیزی که مقدس و الهی نباشه یه شوخی کوچیکی باهاش میکنم مثل این مشکل شما که بعد از خوندن یاد این جمله افتادم: آقا واسه این دکمه ی من یه کت بدوزین.

عزیز این چیزی که میخوای یه پروسه ی بزرگ داره و اصلا ساده نیست با سوالاتی که هم پرسیدین متوجه شدم زیاد تو این رشته نفوذ نکردین و بهش نپرداختین.
من توی این کاراها رو در وایسی ندارم و راستش رو به طرف میگم و نمیخوام الکی دلخوشش کنم باید بگم شما برای این کار حدودا به مدت 3 ماه نیاز به آموزش دارین بعد تازه برین سمت ساخت این صحنه.

رو راست میگم یا بسپرش به یه اینکاره یا اگه میتونی این زمان رو برای یاد گیری بذار یا کالا بیخیلش شو. حالا من یه آموزشی بهتون معرفی میکنم ولی باز میگم نیاز شدید و شدید به آموزش دارین.

این لینک رو دانلود کن اگه از اینجا نشد جاهای دیگه سر فصلش رو سرچ کن ببین لینک دیگه ای پیدا میکنی یا نه ولی باز باید بگم کار سختیه

حق یارت

سلام دوست عزیز..
نه والا اونقدری که هم شما گفتی بی اطلاع نیستم !!
افترکت و نرم افزارای تدوین و گرافیکی رو تا حدود متوسط به بالا واردم.. تری دی مکس هم یکسالیه که کار میکنم! اما همه چی رو خودم یاد گرفتم.. با گشتن و خوندن.. با وجود سختیه یادگیری در تری دی مکس تونستم خیلی خودمو بالا بکشونم. اما خب هنوز خیلی کار دارم.. و هم چنان قسمت های مهمی مونده که باید بهش بپردازم..
و با یه سری مفاهیم مثل اسکین کردن کاراکتر و انیمیت کردن و .. کامل و حرفه ای آشنا نیستم..
ولی در کل اکثر نرم افزارای مربوطه رو تا حد متوسط رو به بالا مسلطم..
این صحنه ای هم که میگم رو اگه دوستان راهنمایی هم نکنن میتونم بسازم !! دانش ساخت رو دارم تا حدودی ولی تجربه نه! البته یه جاهایی دانشم ناقصه که واسه همونجاها دارم سوال میکنم.
کیفیت کار واسم مهمه و نکاتی که دوستان متخصص میگن.. و اشکالاتی که دارم و باید رفع بشه..
حرفه ای نیستم ولی بی اطلاع هم نیستم!

ولی دوست عزیز این لینکی که دادید به نظر خیلی خوب میرسه.. ممنونم.. اگه همونی که میخوام باشه واقعا دستت درد نکنه.. اگه هم نباشه بازم دستت درد نکنه..

benyamin_pc

Well-Known Member
لینک دوست حرفه ای که همه فایلاش پاک شدن اما تو اینترنت توتاریال زیاده ...

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
براي حركت طبيعي و كاليژن هليكوپتر ميتوني از craft director studio استفاده كني
براي انفجار هم ميتوني از particle و Pbomb مكس و Fume FX استفاده كني
اما فقط نگو متوسط به بالا مكس رو بلدي كه خودمو ميكشم، من 4ساله دارم كار ميكنم هنوز ازش ميترسم!

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
من قصد بی احترامی نداشتم فقط بر اساس مطلبی که نوشین یه حدسی زدم ، خودتون هم قبول کنید چون این رو نوشتین:
در مرحله ی اول چطور پره ها رو باید انیمیت داد و چرخوند؟ ( با ابزار rotate پره ها رو میچرخونم و کی فرم ثبت میکنم اما جالب در نمیاد )

خوب کسی هم جواب میده یه حدی رو برای شخص سوال کننده میذاره تا بتونه خوب راهنمایی کنه و من هم همین کار ور کردم ولی در مورد کار، کار سختیه و نیاز به دانش حد نمیه به بالا داره، کار با Particle flow و fume که باید زیاد کار کرده باشی تا بتونی به اون خوبی که میخوای و در نظرتِ کار رو بیرون بدی. چون خودم کار کردم میگم مخصوصا fume که باید زیاد تلاش کنی تا به چیز خوبی برسی که حالت انفجار بهت بده نه یه دود کوچیک. قصد سرد کردن ندارم میخوام بگم کار سخته و باید خوب و سخت کار کنی رفیق.
در مورد حرکت هم یا باید شناخت از انیمیتت اونقدر خوب باشه که دستی اون سقوط رو در بیاری یا باید وقت بذاری برای یاد گیری پلاگین هایی که دوستان گفتن.

لینک دوست حرفه ای که همه فایلاش پاک شدن اما تو اینترنت توتاریال زیاده ...
معذرت میخوام ولی چون زمان ندارم فقط خواستم معرفیش کنم وقت پیدا کردن لینک سالم رو نداشتم، شرمنده رفیق

حق پشت و پناهت رفیق :rose:

سلام
من قصد بی احترامی نداشتم فقط بر اساس مطلبی که نوشین یه حدسی زدم ، خودتون هم قبول کنید چون این رو نوشتین:

خوب کسی هم جواب میده یه حدی رو برای شخص سوال کننده میذاره تا بتونه خوب راهنمایی کنه و من هم همین کار ور کردم ولی در مورد کار، کار سختیه و نیاز به دانش حد نمیه به بالا داره، کار با Particle flow و fume که باید زیاد کار کرده باشی تا بتونی به اون خوبی که میخوای و در نظرتِ کار رو بیرون بدی. چون خودم کار کردم میگم مخصوصا fume که باید زیاد تلاش کنی تا به چیز خوبی برسی که حالت انفجار بهت بده نه یه دود کوچیک. قصد سرد کردن ندارم میخوام بگم کار سخته و باید خوب و سخت کار کنی رفیق.
در مورد حرکت هم یا باید شناخت از انیمیتت اونقدر خوب باشه که دستی اون سقوط رو در بیاری یا باید وقت بذاری برای یاد گیری پلاگین هایی که دوستان گفتن.

منم نگفتم بی احترامی کردین دوست عزیز و ناراحت هم نشدم.. اون جمله ای هم که گفتم برای این بود که راجع به انیمیشن در مکس هنوز مبتدی هستم..
درسته کار سختیه..
حالا رو انفجار و آتش فعلا زیاد بحث ندارم.. چون میخوام ببرمش تو افتر افکت و با فیلم واقعی تلفیقش کنم! برای همین واسه انفجار و آتش از مجموعه اکشن اسنشال ویدئو کوپایلت هم میشه بهره گرفت و دیگر توانایی هایی که افتر افکت داره..
فعلا باید اول تمرکز رو بزارم روی انیمیت کردن پره ها و حالاتی که آپاچی توی پرواز داره و تیکه شدن اجزا ..
از انیمیشن مکس هم چیز زیادی نمیدونم ..
باز هم ممنونم دوستان و همچنین بابت لینک..
میگردم سالمشو پیدا میکنم..

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
دوست عزیز اگه After Effects رو در حد خوبی بلدی بهت پیشنهاد میکنم همونجا این کار رو انجام بدی،با پلاگین Element 3D میتونی فایلهای 3d رو وارد کنی و تا حدی انیمیتشون کنی که فکر کنم رو هلیکوپتر جواب بده

شما اگه بخوای انیمیت کردن داخل محیط 3ds max و همچنین کار با پلاگین Fumefx رو یاد بگیری باید پروسه ی طولانی ای رو پشت سر بزاری

این لینک رو دانلود کن اگه از اینجا نشد جاهای دیگه سر فصلش رو سرچ کن ببین لینک دیگه ای پیدا میکنی یا نه

آقا من هر چی سرچ کردم و گشتم پیدا نکردم..
هر چی پیدا کردم لینک دانلودش خراب بود یا حذف شده بود!!
نمیدونم از کجا گیرش بیارم!! کسی میتونه گیر بیاره؟ یا اینکه مشابه چنین آموزشی رو کسی داره؟
با تشکر..

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
آقا من هر چی سرچ کردم و گشتم پیدا نکردم..
سلام
خوب نمیدونم شما تو سایت CGpeers عضو هستین یا نه اگه نه که الان عضو شدن خیلی سخت شده و درد سر داره و اگه هستین که هیچ ولی من بنا رو میذارم رو عضو نبودن و فایل torrent آموزشی که گفتم رو براتون میذارم.
حجم کل آموزشی 5.7 GB ـه و خیلی طول میکشه ولی همون طور که خودتون هم میدونید از مزایای torrent اینه که میتونین اون فایلهایی که نمیخواید رو از لیست torrent ـتون حذف کنید و فقط اونایی که میخوای رو دانلود کنین.
شما هم اگه میخواین سریع به اون آموزشی برسین از تو لیست فایلها فقط تیک این دو گزینه که میذارم رو روشن بذارید. 13 Chopper A/Chopper A.avi و 13 Chopper B/Chopper B.avi

فایل تورنت هم که ضمیمه کردم

پیوست ها

• Fume FX Advanced - the ultimate solution for Fume FX Training.rar
    59.3 کیلوبایت · بازدیدها: 34

quickneed

Member
" پشت بام ساختمانی رو در تصویر داریم. هلیکوپتری در آسمان نزدیک به پشت بام دیده میشه. بر اثر اصابت تیر به خلبان کنترل هلیکوپتر از دستش خارج میشه. و به طرف ساختمان میاد! با حرکات عجیب غریب و چرخش میاد میخوره به دیواره ی ساختمان.. کمی پایین تر از لبه ی پشت بام! پره های هلیکوپتر به کف پشت بام کشیده میشه جرقه میزنه! تیکه هایی از هلیکوپتر به این طرف و آن طرف پرت میشه.. دود ازش بلند میشه و بعد از چند ثانیه منفجر میشه و لاشه اش میوفته پایین"
خب
مدل هلیکوپتر رو دارم.. نمیدونم چطور انیمیت کنمش و چطور منفجرش کنم..
ممنون میشم اگه کمک کنین..

دوست من شما برای انجام اینکار خیلی خیلی مبتدی هستی autokey و rotate کردن کجا و منفجر کردن ، تیکه تیکه شدن اجزای هلکوپتر و برخوردش با ساختمان که اون ساختمان هم قاعدتا باید قسمتیش تخریب شه کجا!!! خدا پدر video copilot زو بیامرزه با action essentials هاش .. اینکه تو افتر چهار تا جلوه ی دود و آتش و آماده رو بیاری با هم مخلوط کنی این نشد جلوه ی ویژه که! .. اونم چیزی که شما میخوای!!! .. مثل صحنه ی بخورد ماشین با هلیکوپتر در die hard نمیدونم کدوم شماره!
اگه خودم شخصا صحنه ای رو که شما گفتین بخوام درست کنم و اون طور که شما میگی بخوام طبیعی و حرفه ای درش بیارم اول مدل رو که آماده کردم یه انیمیت اولیه از حالت های کلی حرکت هلکوپتر درست میکردم بعد با پلاگین tp یا rayfire (ترجیحا tp که خیلی کنترل بیشتری میشه روش داشت و با fume هم match هستش)مکس تخریب ها رو ایحاد میکردم بعد دود رو اضافه میکردم (اینکه دود مثلا در زمان برخورد و تخریب ساختمان کی و در چه مکانی به وجود بیاد ) بعد انفجار رو روی هلی میساختم .. بعد با یه نور پردازی و تکسچرینگ خوب رندر میگرفتم pass های مورد نیاز رو .. بعد مثلا تو برنامه ای مثل fusion یا AE کامپوزیت .. پس ببین خیلی طولانیه اگه بخوای یه کار واقعا حرفه ای در بیاری
موفق باشی

ariablack11

New Member
ابزار روتیت برای انیمیشن پایه و موشن بلور (motion blur effect) برای طبیعی کردن چرخش کافیه. نتیجه هم مطمئنم برات رضایت بخش میشه. برای سقوط هم یه کلیپ سقوط رو بذار کنارت stop بزن، بعد یک فریم یک فریم برو جلو ببین چیکار میکنه همونو انیمیت کن
واسه انفجار هم انفجار هلیکوپتر از انفجار ماشین آسون تره، چون بطور کامل منفجر میشیه و بعد میتونی قطعات رو از توی انفجار بیرون بندازی نیازیم نیست کسی حتما تیکه تیکه شدنشو ببینه. اینقد آسونه که از مس افکس(mass fx) خالی هم میتونی استفاده کنی.

اون دوست عزیز: برادر. ایشون میخواد کت دوختن رو یاد بگیره. حالا چند تا دکمه هم از قبل داره. مشکلیه؟ بلاخره باید از یجا حرفه ای شدن رو شروع کرد دیگه.

سوال کننده: یکسال برای 3Ds max مساوی همون مبتدیه. برای همینه که توی ساخت یک فیلم یک گروه ده نفره مسولیت جلوه های ویژه رو به عهده میگیرن.

جدیدترین ارسال ها

بالا