استفاده از دو مانیتور برای Viewport ها؟

amirpcp30

New Member
سلام دوستان
میخواستم بپرسم میتونم یکی از ویوپورت ها رو داخل 3ds max به یک مانیتور دیگه منتقل کنم؟
با سپاس

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

تا اونجاییکه میدونم تو مکس نمیشه مثل مایا ویوپورت ها رو بصورت مستقل جدا کرد و در مانیتور دوم ازش استفاده کرد، البته میشه از حالت Extend نمایش مانیتورها استفاده کرد و

تو حالت Layout مکس دو تا نمای دید رو بجای حالت 4 نمای دید استفاده کرد و از حالت Expert مکس استفاده کرد تا هر ویوپورت تو یکی از مانیتورها دیده بشه اما فکر نمیکنم این حالت

اون چیزی باشه که مد نظر شماست، من شخصا از مانیتور دوم برای متریال ادیتور یا Track view یا Particle view و پنل های دیگه استفاده میکنم و از مانیتور اول هم برای نماهای دید،

یا زمانیکه همزمان فتوشاپ و مکس بازه و در حال آماده سازی تکسچرها هستم هر برنامه رو رو یکی از مانیتورها قرار میدم تا به محض ذخیره سازی تکسچر در فتوشاپ اثر اون رو در مکس ببینم

و چون گهگاهی به دفعات باید بین این دو برنامه تردد کنم تا به نتیجه دلخواه برسم این روش باعث میشه زمان آماده سازی تکسچرها حسابی کوتاه بشه ...

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

amirpcp30

New Member
سلام
ممنون دوست عزیز
اتفاقا من از حالت extend استفاده میکنم مگه چیز دیگه ای استفاده میکنید؟
دقیقا منم دو حالت رو میخوام درسته بیشتر باشه بهتر ولی خب مثلا پرسپکتیو داخل مانیتور اصلی باشه و تاپ مانیتور دوم ولی خب نمیتونم جدا کنم تا اونو به مانیتور دوم درگ کنم دقیقا مشکل من اینجاست
این حالت expert رو فقط نفهمیدم چی هست و چطوری باید استفاده کرد
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

1- در حالت Extend میبایست پنجره مکس رو از حالت Maximize خارج کرد و بعد بصورت دستی با Drag کردن گوشه های این پنجره اون رو به حالتی درآورد که هر دو مانیتور رو پوشش بده

2- حالا نوع Layout رو روی دو ویوپورت کنار هم قرار بدید (در مکس 2014 گزینه layout در قسمت پایین و چپ نماهای دید قرار داره و بسادگی میتونید Layout های مختلف رو Set کنید و در نسخه های قدیمی تر میتونید از گزینه Configur نماهای دید و تب Layout استفاده کنید)

3- در صورتی که خط وسط دونمای دید دقیقا در نقطه دلخواه نبود با Drag کردن اونرو به محل جدا شدگی دو مانیتور منتقل کنید

4- با استفاده از کلید میانبر Ctrl+X میتونید Command panel و منوهای غیر ضروری رو پنهان کنید ( Expert mode ) البته به شرط اونکه با کلیدهای میانبر و منوهای Quad بتونید راحت کار کنید

5_ در صورت استفاده از حالت Expert ممکنه خط جداکننده دو نمای دید جابجا بشه و روی یکی از مانیتورها قرار بگیره که میشه خیلی راحت با Drag کردن اون رو به نقطه دلخواه برگردوند

موفق باشید

amirpcp30

New Member
سلام
بازم ممنون دوست عزیز
اهان فک کردم گزینه ی خاصی هست برای استفاده از دو مانیتور ، چون متاسفانه من نمیتونم چنین کاری بکنم دلیل هم اینکه مانیتور اول 1920*1080 ولی مانیتور دوم 1366*768 هست که اگه چنین کاری بخوام انجام بدم باید صفحه ی اصلیم رو هم کوچیک کنم وگرنه بعضی چیزها دیده نمیشه
الیته میتونم طوری مانیتور دوم رو قرار بدم از نظر بالایی و پایینی در ویندوز که دقیقا اون جایی که میخوام داخل مانیتور دوم باشه ولی مشکل باز همون
Command panel هست
با سپاس

جدیدترین ارسال ها

بالا