از خیلی ها پرسیدم نگفتن

camyab

New Member
سلام خدمت شما من اولین بارم است که در این فروم سوالی رو مطرح می کنم امید وارم کسی باشه جوای من رو بده
من کار با کدهای css و HTML رو بلدم فقط یه چیز رو می خواستم بدونم
چطور می شه به عنوان مثل کاری کنم که در قالب هایی که طراحی می کنم به این صورت آپ شه
|1||2|
|3||4|
و الی آخر
نمونش رو هم این جا می تونید ببینید www.koome.blogfa.com
یکی به من گفت با جاوا اسکریپ می شه و ای من نمیدونم چطوری
لطفا برام توضیح بدین چون خیلی لازمش دارم

آخرین ویرایش:

mazoolagh

Active Member
فكر نميكنم حتي به يك خط كد نياز باشه! مگر اينكه شما منظورتون رو درست بيان نكرده باشين.

camyab

New Member
پس چه جوری می شه

پس چی کار باید بکنم؟
شما نمونه ایکه گفتم رو دیدین

mazoolagh

Active Member
بله - اگر منظورتون layout صفحه است كه بصورت چند ستوني مرتب شده نيازي به كدنويسي نداره (هرچند كه با كد هم ميشه كه خوب كار درستي نيست)
و اگر منظورتون مورد ديگه اي هست بگين تا ببينيم چرا هيچكس تابحال جواب نداده؟

نمی دونم منظوت رو متوجه شدم یا نه
ولی شما میتونی از این خصوصیت استفاده کنی
float:left
or
float:right
اگه به یه المنت این خاصیت رو بدی میچسبه به کناریش

camyab

New Member
این هم نمونش

سلام ببین من می خوام موقعی که آپ در وبلاگم می کنم مطالبم این طوری آپشه نه اینکه مطلب قبلی بره زیره مطلب جدید قرار بگیره گرفتی؟ اگه فهمیدی بی زحمت اگه کد داره کدش رو بده اگه که نداره توضیح بده چی کار کنم
2zzlvur.jpg

mazoolagh

Active Member
شما سمت سرور بايد محل اطلاعات رو مشخص كني - هيچ كاري با جاوااسكريپت نداره.

سلام ببین من می خوام موقعی که آپ در وبلاگم می کنم مطالبم این طوری آپشه نه اینکه مطلب قبلی بره زیره مطلب جدید قرار بگیره گرفتی؟ اگه فهمیدی بی زحمت اگه کد داره کدش رو بده اگه که نداره توضیح بده چی کار کنم
2zzlvur.jpg

HTML:
<div id="matlabghabli" style="float:left;width:100;height:100" ></div>
<div  id="matlabejadid"  style="width:100;height:100"></div>

قبلا که جوابتونو دادم
85.gif

آخرین ویرایش:

camyab

New Member
دوست عزیز

این رو که دفه قبل گفتی هم فهمیدم من فقط این رو نفهمیدم که در مثلا تگ های می هن بلاگ من چه طور می طونم آپ دیت شدن مطالب قبلی و جدید رو از هم جدا کنم که در آن کدی که گفتی معلوم کنم کدام جدید و کدام قدیمیه این رو برام تضیح بده ممنون

اینو دیگه خودت باید به صورت دستی انجام بدی، منظورم اینه که یکی در میون توی پستهات اینو قرار بدی

یه کار دیگه هم میشه کرد
نمی دونم توی میهن بلاگ اسم پستها چجوری نوشته میشه ولی توی بلاگفا رو میدونم اینجوری میشه "post1 , post2 , post3 , post4 و ....." به همین ترتیب یکی یکی بهش اضافه میشه
شما می تونی با جاوا اسکریپت یه چیزی بنویسی که بیاد و شماره ی پست رو پیدا کنه و مشخص کنه که اون پست شمارش فرد هست یا زوج . اگه مثلا زوج بود این خصوصیت float رو بهش بده و اگه نیست نده
حالا نمی دونم با جاوا اسکریپت میشه این کارو کرد یا نه ، متاسفانه اطلاعاتم تا اون حد نیست

camyab

New Member
تشکر برای همه چیز

سلام آقا منن هم اطلاعاتم در اوون حد نیست من جاوا نویسی بلد نیستم فقط html و css بلدم
بازم ممنون که تا اینجا کمکم کردی
راستی این آیدی من :time4rest
من خیلی دوست دارم باهم بیشتر آشنا شیم اگه قابل دو نستی ادم کن تا من هم ادت کنم
بازم منون بای

esf-kh

Member
درود . بهتره برای اینکار برید سمت سرور ساید . الا اینکه بخواید دستی انجام بدید .

جدیدترین ارسال ها

بالا