اجرای ناقص دستور foreach

MRHADI

Member
هر شیء Control فقط و فقط یک Parent قبول می کنه. یعنی یک شیء میتونه در یک زمان واحد فقط یک والد داشته باشه، نمیشه که یک شیء همزمان هم فرزند flowLayoutPanel2 باشه و هم flowLayoutPanel3
با کد بالا شما در سطر های متوالی اول میگید BTN1 فرزند flowLayoutPanel2 باشه ولی در سطر بعدی نظرتون عوض میشه و فرزند flowLayoutPanel3 اش می کنید و در سطر بعدی فرزند flowLayoutPanel4
می پرسم که مطمئن بشم
این یعنی من به ازای هر flowLayoutPanel حتما باید تمامی کدها و مشخصات BTN1 رو کپی کنم و الی آخر و هیچ راه دیگه ای نیست،درست متوجه شدم؟
در مورد دوم فکر میکنم اگر کدی بنویسم که بگه تا وقتی مثلا فرم من که اسمش هست f1 ،هیچ f1 دیگه اجازه باز شدن نداره کارم حل میشه،فقط اینو نفهمیدم چطوری بنویسم
سپاسگذارم

the_king

مدیرکل انجمن
می پرسم که مطمئن بشم
این یعنی من به ازای هر flowLayoutPanel حتما باید تمامی کدها و مشخصات BTN1 رو کپی کنم و الی آخر و هیچ راه دیگه ای نیست،درست متوجه شدم؟
در مورد دوم فکر میکنم اگر کدی بنویسم که بگه تا وقتی مثلا فرم من که اسمش هست f1 ،هیچ f1 دیگه اجازه باز شدن نداره کارم حل میشه،فقط اینو نفهمیدم چطوری بنویسم
سپاسگذارم
بله، اگر بخواهید چهار تا دکمه مشابه رو در چهار تا flowLayoutPanel متفاوت داشته باشید باید چهار تا شیء دکمه متفاوت بسازید، راهی نداره که همون یک دکمه در چهار flowLayoutPanel همزمان دیده بشه.
البته با حلقه for بخشی از کد های تکراری رو می توانید خلاصه کنید.
چیزی به نام اجازه دادن نداره، مساله رو از دید اون برنامه ببینید. اون برنامه قراره بجای ساختن فرم جدید از فرم قبلی استفاده کنه. فرم جدید ساختن یک کد کاملا متفاوت از استفاده از فرم قبلا باز شده است. شباهتی بهم ندارند.
مادامی که اون برنامه بخواد فرم جدید بسازه هیچ روالی نمیتونه مجبورش کنه که فرم قبلی رو بکار ببره. می توانید کاری کنید که موفق نشه یعنی موقع ساختن فرم در متد سازنده کلاس خطایی بوجود بیاد ولی این باعث نمیشه که کار دیگری بکنه. نتیجه اش اینه که اولا برنامه اش با خطا متوقف بشه و ثانیا خطا باعث نمیشه که اون برنامه برای استفاده از فرم قبلا باز شده اقدامی کنه. استفاده از فرم قبلا باز شده کد نویسی میخواد، اون برنامه همچین کدی نداره که اجرا کنه.

MRHADI

Member
می توانید کاری کنید که موفق نشه یعنی موقع ساختن فرم در متد سازنده کلاس خطایی بوجود بیاد ولی این باعث نمیشه که کار دیگری بکنه. نتیجه اش اینه که اولا برنامه اش با خطا متوقف بشه و ثانیا خطا باعث نمیشه که اون برنامه برای استفاده از فرم قبلا باز شده اقدامی کنه. استفاده از فرم قبلا باز شده کد نویسی میخواد، اون برنامه همچین کدی نداره که اجرا کنه.
بله دقیقا همین رو مجبورم
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید چطوری بنویسم مادامی که مثلا فرم form1 باز هست هیچ form1 دیگه ای نتونه باز بشه تا ببینم زورم بهش میرسه یا نه
چون فرمی که باز میشه تفاوتی با فرم قبلی نداره و صرفا فقط باز و بسته میشه
از طرفی هنوز درگیر قفل شدن کمبوباکس ها هستم که بعد یکی دوبار باز و بسته شدن فرم قفل میشن
موفق و سلامت و شاد باشید

the_king

مدیرکل انجمن
بله دقیقا همین رو مجبورم
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید چطوری بنویسم مادامی که مثلا فرم form1 باز هست هیچ form1 دیگه ای نتونه باز بشه تا ببینم زورم بهش میرسه یا نه
چون فرمی که باز میشه تفاوتی با فرم قبلی نداره و صرفا فقط باز و بسته میشه
از طرفی هنوز درگیر قفل شدن کمبوباکس ها هستم که بعد یکی دوبار باز و بسته شدن فرم قفل میشن
موفق و سلامت و شاد باشید
می توانید کاری کنید که درست کار نکنه، اما نمی توانید وادارش کنید کار دیگری جز آنکه برایش کد نویسی شده انجام بده.
کد:
    public partial class Form1 : Form
    {
        private static int _formCount;

public Form1()
        {
            if ((DesignMode == false) && (_formCount > 0))
            {
                throw new InvalidOperationException();
            }
            InitializeComponent();
        }

protected override void OnLoad(EventArgs e)
        {
            {
            }
            _formCount++;
            base.OnLoad(e);
        }

protected override void OnFormClosed(FormClosedEventArgs e)
        {
            _formCount--;
            base.OnFormClosed(e);
        }

MRHADI

Member
می توانید کاری کنید که درست کار نکنه، اما نمی توانید وادارش کنید کار دیگری جز آنکه برایش کد نویسی شده انجام بده.
کد:
    public partial class Form1 : Form
    {
        private static int _formCount;

public Form1()
        {
            {
            }
            InitializeComponent();
        }

protected override void OnLoad(EventArgs e)
        {
            {
            }
            _formCount++;
            base.OnLoad(e);
        }

protected override void OnFormClosed(FormClosedEventArgs e)
        {
            _formCount--;
            base.OnFormClosed(e);
        }
سلام
ممنون از وقتی که برای من میگذارید واقعا
این کدی که زحمتش رو کشیدین تا یه جایی درست کار میکنه و مادامی که باز هست فرم دیگه ای باز نمیشه اما مشکل زمانی هست که فرم آپدیت نمیشه
در واقع اگر هم فرم واسه خودش باز و بسته بشه و کد بالا رو نخوایم بنویسیم حتما این فرم باید لود شدنش شبیه سازی بشه بدون باز و بسته شدن و آپدیت بشه
الان هم که شما زحمت این کد رو کشیدید مشکل آپدیت شدن فرم بیشتر نمایان شد
این کد Form1.ActiveForm.Update() هم به نظر میومد کار میده ولی ظاهرا کار نمیده حالا یا من بد باهاش کار میکنم یا اصلا مال اینکار نیست
در مورد قفل شدن کامبوباکسها هم حق با شماست ، احتمالا بعد از بسته شدن ظاهری فرم بعضی منابعش هنوز درگیرن و کامل بسته نمیشه چون مثلا بعد از رستارت سیستم و برای دفعه اولی که
فرم میخواد لود بشه ، کمی زمانبر هست تا کامل لود بشه ولی برای دفعات بعدی خیلی سریع لود میشه و بعد دو یا سه بار کامبوباکسها غیرفعال میشن

MRHADI

Member
بله، اگر بخواهید چهار تا دکمه مشابه رو در چهار تا flowLayoutPanel متفاوت داشته باشید باید چهار تا شیء دکمه متفاوت بسازید، راهی نداره که همون یک دکمه در چهار flowLayoutPanel همزمان دیده بشه.
البته با حلقه for بخشی از کد های تکراری رو می توانید خلاصه کنید.
چیزی به نام اجازه دادن نداره، مساله رو از دید اون برنامه ببینید. اون برنامه قراره بجای ساختن فرم جدید از فرم قبلی استفاده کنه. فرم جدید ساختن یک کد کاملا متفاوت از استفاده از فرم قبلا باز شده است. شباهتی بهم ندارند.
مادامی که اون برنامه بخواد فرم جدید بسازه هیچ روالی نمیتونه مجبورش کنه که فرم قبلی رو بکار ببره. می توانید کاری کنید که موفق نشه یعنی موقع ساختن فرم در متد سازنده کلاس خطایی بوجود بیاد ولی این باعث نمیشه که کار دیگری بکنه. نتیجه اش اینه که اولا برنامه اش با خطا متوقف بشه و ثانیا خطا باعث نمیشه که اون برنامه برای استفاده از فرم قبلا باز شده اقدامی کنه. استفاده از فرم قبلا باز شده کد نویسی میخواد، اون برنامه همچین کدی نداره که اجرا کنه.
سلام
آیا میشه مثلا BUTTON ها رو کپی کرد ؟
مثلا بگیم اگر کنترل های موجود در flowLayoutPanel1 باتن بود اونها رو در flowLayoutPanel2 کپی کن
امکانش هست؟
و یک مسئله دیگه اینکه چطور میتونم 6تا حرف اول یک متن رو جدا کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
آیا میشه مثلا BUTTON ها رو کپی کرد ؟
مثلا بگیم اگر کنترل های موجود در flowLayoutPanel1 باتن بود اونها رو در flowLayoutPanel2 کپی کن
امکانش هست؟
نه، قبلا بهتون گفتم، متد آماده ای برای اینکار ندارند، Control ها متد Clone ندارند. خودتون باید تک تک مشخصه ها رو از یک شیء قبلی در شیء جدید کپی کنید.
و یک مسئله دیگه اینکه چطور میتونم 6تا حرف اول یک متن رو جدا کنم؟
از موضوع تاپیک اجرای ناقص دستور foreach خیلی دور شدیم. s.Substring(0,6) از رشته s شش کاراکتر ابتدایی رو برمیگردونه، ولی حتما باید حداقل طول رشته 6 کاراکتر باشه وگرنه خطا میده.
استفاده از s.Substring(0, Math.Min(6, s.Length)) برای مواقعی که ممکنه طول s کمتر از 6 کاراکتر باشه مناسبتره.

MRHADI

Member
نه، قبلا بهتون گفتم، متد آماده ای برای اینکار ندارند، Control ها متد Clone ندارند. خودتون باید تک تک مشخصه ها رو از یک شیء قبلی در شیء جدید کپی کنید.

از موضوع تاپیک اجرای ناقص دستور foreach خیلی دور شدیم. s.Substring(0,6) از رشته s شش کاراکتر ابتدایی رو برمیگردونه، ولی حتما باید حداقل طول رشته 6 کاراکتر باشه وگرنه خطا میده.
استفاده از s.Substring(0, Math.Min(6, s.Length)) برای مواقعی که ممکنه طول s کمتر از 6 کاراکتر باشه مناسبتره.
واقعا ممنون
در مورد کپی button ها موفق شدم با کد زیر انجامش بدم
کد:
                            System.Windows.Forms.Control[] ar = new System.Windows.Forms.Control[_f1.flowLayoutPanel1.Controls.Count];
                            _f1.flowLayoutPanel1.Controls.CopyTo(ar, 0);

_f1.flowLayoutPanel2.Controls.AddRange(ar);
در مورد موضوع تاپیک حق با شماست،فقط خواستم باعث تعدد تاپیک ها نشم
سوالات زیادی دارم باید در تاپیک های جداگانه مطرح کنم
یا علی

the_king

مدیرکل انجمن
واقعا ممنون
در مورد کپی button ها موفق شدم با کد زیر انجامش بدم
کد:
                            System.Windows.Forms.Control[] ar = new System.Windows.Forms.Control[_f1.flowLayoutPanel1.Controls.Count];
                            _f1.flowLayoutPanel1.Controls.CopyTo(ar, 0);

_f1.flowLayoutPanel2.Controls.AddRange(ar);
کپی؟ با این کد شما کنترل های داخل flowLayoutPanel1 رو منتقل می کنید به flowLayoutPanel2. در واقع Move می کنید. کپی نمی کنید، بعد اجرای کد کنترل ها دیگه در flowLayoutPanel1 نیستند.

MRHADI

Member
کپی؟ با این کد شما کنترل های داخل flowLayoutPanel1 رو منتقل می کنید به flowLayoutPanel2. در واقع Move می کنید. کپی نمی کنید، بعد اجرای کد کنترل ها دیگه در flowLayoutPanel1 نیستند.
بله حق با شماست
بعد یکی دوساعت درگیری تازه متوجهش شدم ، ابتدا فکر میکردم عیب از تایمر هست بعد دیدم خود کد مال اینکار نیست
لطفا به این لینکی که میگذارم یه نگاهی بندازین و نظرتون رو بفرمایین در موردش
من نفهمیدم
ControlFactory رو چطوری استفاده کرده،کلاسش رو پیدا نکردم
How to Clone/Serialize/Copy & Paste a Windows Forms Control

the_king

مدیرکل انجمن
بله حق با شماست
بعد یکی دوساعت درگیری تازه متوجهش شدم ، ابتدا فکر میکردم عیب از تایمر هست بعد دیدم خود کد مال اینکار نیست
لطفا به این لینکی که میگذارم یه نگاهی بندازین و نظرتون رو بفرمایین در موردش
من نفهمیدم
ControlFactory رو چطوری استفاده کرده،کلاسش رو پیدا نکردم
How to Clone/Serialize/Copy & Paste a Windows Forms Control
خیلی ساده، یک شیء جدید میسازه و داخل حلقه سعی می کنه که مشخصه های شیء قبلی رو عینا داخل شیء جدید کپی کنه. از اون مشخصه هایی هم که مقدار دهی شون خطا میده رد میشه.
ControlFactory.cs جزئی از پروژه است، کلاسی که کد نویس ساخته.
اگه خودتون روی مشخصه هایی که واقعا مقدار دهی شون براتون مهمه متمرکز بشوید و کد سطر به سطر رو صرفا برای همون مشخصه ها بنویسید بهتر از اینه که سعی کنید هر چی مشخصه در کلاس یک شیء هست کپی کنید.

MRHADI

Member
خیلی ساده، یک شیء جدید میسازه و داخل حلقه سعی می کنه که مشخصه های شیء قبلی رو عینا داخل شیء جدید کپی کنه. از اون مشخصه هایی هم که مقدار دهی شون خطا میده رد میشه.
ControlFactory.cs جزئی از پروژه است، کلاسی که کد نویس ساخته.
اگه خودتون روی مشخصه هایی که واقعا مقدار دهی شون براتون مهمه متمرکز بشوید و کد سطر به سطر رو صرفا برای همون مشخصه ها بنویسید بهتر از اینه که سعی کنید هر چی مشخصه در کلاس یک شیء هست کپی کنید.
سلام
ممکنه با یه مثال بفرمایید چطور از این ControlFactory باید استفاده کنم؟
من باید در برنامم حدود ده جا دقیقا از یه مجموعه باتن استفاده کنم و ادشون کنم ،نوشتنشون کاری نداره ولی الکی شلوغ میشه
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
ممکنه با یه مثال بفرمایید چطور از این ControlFactory باید استفاده کنم؟
من باید در برنامم حدود ده جا دقیقا از یه مجموعه باتن استفاده کنم و ادشون کنم ،نوشتنشون کاری نداره ولی الکی شلوغ میشه
ممنون
در خود پروژه اش مثال های خوبی زده، مثلا :
کد:
Control ctrl = ControlFactory.CloneCtrl(this.comboBox1);

the_king

مدیرکل انجمن
بله این رو متوجه شدم اما مسئله من اینه که وقتی تایپ میکنم اصلا چیزی به نام ControlFactory نمیشناسه
باید فایل ControlFactory.cs رو به پروژه خودتون اضافه کنید. پروژه تون رو در ویژوال استدیو باز کنید. منوی ...Project > Add Existing Item
فایلش رو که انتخاب کنید خودش کپی میشه تو فولدر پروژه تون و اضافه میشه به کدها.
در هر فرمی که خواستید از ControlFactory رو بکار ببرید یا ;using CtrlCloneTst رو به using های اول کد اضافه کنید یا اسم ControlFactory رو بصورت CtrlCloneTst.ControlFactory کامل بنویسید.

MRHADI

Member
باید فایل ControlFactory.cs رو به پروژه خودتون اضافه کنید. پروژه تون رو در ویژوال استدیو باز کنید. منوی ...Project > Add Existing Item
فایلش رو که انتخاب کنید خودش کپی میشه تو فولدر پروژه تون و اضافه میشه به کدها.
در هر فرمی که خواستید از ControlFactory رو بکار ببرید یا ;using CtrlCloneTst رو به using های اول کد اضافه کنید یا اسم ControlFactory رو بصورت CtrlCloneTst.ControlFactory کامل بنویسید.
ممنون
اول که وقتی ...Project > Add Existing Item رو زدم فولدر خود پروژه باز شد و همچین فایلی درش نبود و بعدم که سرچ زدم همچین فایلی پیدا نشد
لطفا راهنمایی بفرمایید

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون
اول که وقتی ...Project > Add Existing Item رو زدم فولدر خود پروژه باز شد و همچین فایلی درش نبود و بعدم که سرچ زدم همچین فایلی پیدا نشد
لطفا راهنمایی بفرمایید
شما لینک یک پروژه از سایت codeproject.com رو ارائه کردید که فایل ControlFactory.cs هم جزئی از این پروژه است. اگر اون پروژه رو خودتون دانلود نکردید که هیچ، باید دانلودش کنید.
اگر هم دانلودش کردید و از حالت zip شده خارج نکرده اید، باید در یک مسیر مشخصی از درایو های سیستم تون از حالت فشرده خارج اش کنید.
اگر فایل های پروژه اش رو از حالت zip شده خارج کرده اید فایل ControlFactory.cs داخلش هست.
اگر پیدا کردن مسیر یک فایل کد در پروژه ای که کلا 8 تا فایل بیشتر نداره براتون میسر نباشه تصور نمی کنم بتوانم راهنمایی خاصی بکنم.

MRHADI

Member
شما لینک یک پروژه از سایت codeproject.com رو ارائه کردید که فایل ControlFactory.cs هم جزئی از این پروژه است. اگر اون پروژه رو خودتون دانلود نکردید که هیچ، باید دانلودش کنید.
اگر هم دانلودش کردید و از حالت zip شده خارج نکرده اید، باید در یک مسیر مشخصی از درایو های سیستم تون از حالت فشرده خارج اش کنید.
اگر فایل های پروژه اش رو از حالت zip شده خارج کرده اید فایل ControlFactory.cs داخلش هست.
اگر پیدا کردن مسیر یک فایل کد در پروژه ای که کلا 8 تا فایل بیشتر نداره براتون میسر نباشه تصور نمی کنم بتوانم راهنمایی خاصی بکنم.
سلام
نوع جوابی که زحمت کشیدید و نوشتید مشخص میکنه خیلی خستتون کردم
تصور اینکه کسی نتونه یک فایل رو add کنه یا کپی کنه یا از حالت زیپ خارج کنه اما برنامه نویسی کنه (هر چند مبتدی)یکم فکر کنم سخته
فقط از جواب قبلی شما تصور کردم این فایل باید به صورت خام در دایرکتوری خود ویژال استودیو موجود باشه چون اتفاقا اون فایل زیپ رو دانلود کردم و با ادیتور خود ویندوز بازش کردم اما دیدم آیتم هاش همون آیتم های برنامه از قبل نوشته شده هستند و گفتم شاید add کردنش باعث ایجاد اشکال بشه
از شما خیلی چیزها یاد گرفتم
البته این راه هم خطای object داد و جواب نداد
متشکرم

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
نوع جوابی که زحمت کشیدید و نوشتید مشخص میکنه خیلی خستتون کردم
تصور اینکه کسی نتونه یک فایل رو add کنه یا کپی کنه یا از حالت زیپ خارج کنه اما برنامه نویسی کنه (هر چند مبتدی)یکم فکر کنم سخته
فقط از جواب قبلی شما تصور کردم این فایل باید به صورت خام در دایرکتوری خود ویژال استودیو موجود باشه چون اتفاقا اون فایل زیپ رو دانلود کردم و با ادیتور خود ویندوز بازش کردم اما دیدم آیتم هاش همون آیتم های برنامه از قبل نوشته شده هستند و گفتم شاید add کردنش باعث ایجاد اشکال بشه
از شما خیلی چیزها یاد گرفتم
البته این راه هم خطای object داد و جواب نداد
متشکرم
شخصا هیچوقت از پاسخ دادن خسته نمیشم. اما پاسخ رو بر اساس آنچه گفته شده می توانم ادامه بدهم، نمی توانم با مخالفت در موضوعی بحث کنم.
فرضا اگر فایلی رو جستجو کرده اید و می فرمایید نیست، باید بپذیرم که به هر دلیلی نیست. در سیستمی که بهش دسترسی ندارم نمی توانم جستجو کنم و جایش را نشان بدهم.
در پست شماره 51# عرض کردم که اون ControlFactory.cs جزئی از پروژه است، کلاسی که کد نویس ساخته. پس نمیتونسته جزئی از ویژوال استدیو باشه.
هیچ اشاره ای هم به دایرکتوری ویژوال استدیو نکردم، شما هم صرفا فرمودید که سرچ زدم همچین فایلی پیدا نشد، نگفتید که فلان دایرکتوری خاص رو جستجو کردم.

وقتی هم می فرمایید این راه خطای object داد و جواب نداد، ناچارم بپذیرم که راه حل اون پروژه codeproject.com مشکل داره و خطای object میده.
اینکه اون راه حل ایرادی داشته باشه بعیده اما مخالفت ام کمکی نمی کنه. اگر بفرمایید راه حلی جواب نداد بحث نمی کنم، چون مخالفت من مشکلی را حل نمی کند، می پذیرم که جواب نداد. پاسخ خاصی برایش ندارم.
اما اگر کسی یک قطعه کد را نشانم بدهد و سوال این باشد که چرا در سطر فلان خطای بهمان رخ میدهد می توانم پاسخ بدهم و توضیح بدهم که آن خطا به چه دلیلی رخ داده.

MRHADI

Member
شخصا هیچوقت از پاسخ دادن خسته نمیشم. اما پاسخ رو بر اساس آنچه گفته شده می توانم ادامه بدهم، نمی توانم با مخالفت در موضوعی بحث کنم.
فرضا اگر فایلی رو جستجو کرده اید و می فرمایید نیست، باید بپذیرم که به هر دلیلی نیست. در سیستمی که بهش دسترسی ندارم نمی توانم جستجو کنم و جایش را نشان بدهم.
در پست شماره 51# عرض کردم که اون ControlFactory.cs جزئی از پروژه است، کلاسی که کد نویس ساخته. پس نمیتونسته جزئی از ویژوال استدیو باشه.
هیچ اشاره ای هم به دایرکتوری ویژوال استدیو نکردم، شما هم صرفا فرمودید که سرچ زدم همچین فایلی پیدا نشد، نگفتید که فلان دایرکتوری خاص رو جستجو کردم.

وقتی هم می فرمایید این راه خطای object داد و جواب نداد، ناچارم بپذیرم که راه حل اون پروژه codeproject.com مشکل داره و خطای object میده.
اینکه اون راه حل ایرادی داشته باشه بعیده اما مخالفت ام کمکی نمی کنه. اگر بفرمایید راه حلی جواب نداد بحث نمی کنم، چون مخالفت من مشکلی را حل نمی کند، می پذیرم که جواب نداد. پاسخ خاصی برایش ندارم.
اما اگر کسی یک قطعه کد را نشانم بدهد و سوال این باشد که چرا در سطر فلان خطای بهمان رخ میدهد می توانم پاسخ بدهم و توضیح بدهم که آن خطا به چه دلیلی رخ داده.
ممنونم
عرض کردم،لحن پاسخی که زحمت کشیدید در پست شماره #57 نوشتید مشخص کننده یک جواب عادی نیست و اگر بماند قضاوتش با خواننده خواهد بود
نوع نگاهی که به سوال پرسیدن و بحث کردن و مطرح کردن موضوعات داریم کمی متفاوت هست و برای من قابل احترام
چون در رشته خودم اندک تجربه ای دارم و بارها از طرف دوستان با نشد و نمیشه و جواب نداد روبرو شدم و همیشه با بررسی مسئله سعی کردم بفهمم مشکل کجاست ، در نتیجه
ناخودآگاه همین طرز تفکر رو دارم
البته برام شیرین بوده چون بالاخره یا من اشتباه میکردم و یا دوستانی که مطرح میکردن و هر دو باعث خیر بوده
اون کد مشکل داره یا نه نمیدونم ولی فقط میدونم مو به مو طبق دستور جنابعالی پیش رفتم و به قول شما نمیخوام بیش از این از موضوع تاپیک دورتر بشیم
به هر حال خیلی خیلی سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا