اتمام پروژه

سلام و وقت بخیر
عذرخواهی میکنم اول به خاطر تکراری بودن سوالم.

2 تا سوال دارم

1- تمام عکس هائی که تویه برنامه به کار میره ، بعد از خروجی گرفتن تو کامپیوتر دیگه ای بدون اشکال دیده میشه ؟ من تو Director رو تاجائی که باهاش کار کردم میدونم داخل برنامه Embed میشه ولی جدیدا دارم با mmb کار میکنم و نمیدونم این اتفاق می افته یا نه ؟

من عکس هامو از روی هارد داخل ابزار Bitmap گذاشتم.

و سوال دوم موسیقی زمینه هست : از طریق Embed Sound یک فایل موسیقی زمینه 2 دقیقه ای دارم که اینطوری وارد پروژه کردم و با قرار دادن دو دکمه موسیقی رو اجرا و قطع میکنم. و در هنگام شروع پروژه در صفحه ی اول هم دستور BackgroundPlay("",loop) رو نوشتم.

و برای دکمه هام هم عکس گذاشتم.

عکس ها زیادن.حالا میخوام پروژه رو جمعش کنم.آیا باید عکس ها درپوشه ای کنار فایل اجرائی برنامه باشند ؟

mohamadarab

Active Member
سلام.کمی واضح بپرسید سوالتون رو...
برای خروجی گرفتن از بیلدر بهتر هستش که هرچی دیتا دارید در یک فولدر کنار برنامتون قرار بدید تا دیتاها رو از بیرون فراخوانی کنه،اینجوری سرعت اجرای برنامتون بالاتر میره..
موفق باشید

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام و وقت بخیر
عذرخواهی میکنم اول به خاطر تکراری بودن سوالم.

2 تا سوال دارم

1- تمام عکس هائی که تویه برنامه به کار میره ، بعد از خروجی گرفتن تو کامپیوتر دیگه ای بدون اشکال دیده میشه ؟ من تو Director رو تاجائی که باهاش کار کردم میدونم داخل برنامه Embed میشه ولی جدیدا دارم با mmb کار میکنم و نمیدونم این اتفاق می افته یا نه ؟

من عکس هامو از روی هارد داخل ابزار Bitmap گذاشتم.

و سوال دوم موسیقی زمینه هست : از طریق Embed Sound یک فایل موسیقی زمینه 2 دقیقه ای دارم که اینطوری وارد پروژه کردم و با قرار دادن دو دکمه موسیقی رو اجرا و قطع میکنم. و در هنگام شروع پروژه در صفحه ی اول هم دستور BackgroundPlay("",loop) رو نوشتم.

و برای دکمه هام هم عکس گذاشتم.

عکس ها زیادن.حالا میخوام پروژه رو جمعش کنم.آیا باید عکس ها درپوشه ای کنار فایل اجرائی برنامه باشند ؟
در مورد سوال اولتون در صورتی که عکس هایی که در شی Bitmap بارگذاری میکنید Internal رو انتخاب کنید عکسها Embedd خواهند شد و در صورتی که External رو انتخاب کنید وجود عکسها در کنار فایل اجرایی اجباری است.
و در مورد سوال دومتون متوجه نشدم این توضیح یا سوال اگه منظورتون اینه که هنگامی که موزیک رو قطع میکنید و بعد از مراجعه به صفحه اول آهنگ پخش میشه و نمیخواهید این اتفاق رخ بده باید با یک if جلوی اجرای مجدد دستور BackgroundPlay رو بگیرید.

کد:
در مورد سوال اولتون در صورتی که عکس هایی که در شی Bitmap بارگذاری میکنید Internal رو انتخاب کنید عکسها Embedd خواهند شد و در صورتی که External رو انتخاب کنید وجود عکسها در کنار فایل اجرایی اجباری است.

متشکرم. پس دیگه نیازی به کد نویسی و قرار دادن عکس در کنار پروزه نیست !

کد:
و در مورد سوال دومتون متوجه نشدم این توضیح یا سوال اگه منظورتون اینه که هنگامی که موزیک رو قطع میکنید و بعد از مراجعه به صفحه اول آهنگ پخش میشه و نمیخواهید این اتفاق رخ بده باید با یک if جلوی اجرای مجدد دستور BackgroundPlay رو بگیرید.

متشکرم.

در مورد موسیقی زمینه بیشتر منظورم این بود که با Embed sound آهنگو آووردم تویه پروژه و دیگه نیازی نیست این آهنگ در کنار پروژه تو سی دی رایت بشه ؟

در مورد سرعت پروژه ، آیا با Embed کردن فقط 1 آهنگ 2 دقیقه ای سرعت میاد پائین ؟

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
نه اگه فایل رو Embedded کنید داخل پروژه هیچ مشکلی پیش نمیاد

فقط بهتره حجم فایل هاتون بیشتر از 2 3 مگابایت نباشه یا حتی کمتر باشه که چه بهتر

درضمن اهنگ 2 دیقه ای رو بهتره کنار پروژه بزارید و فراخوانی کنید اینطوری بهتره

من بازم به مشکل برخوردم

یه صفحه قبل از صفحه ی اول پروژه گذاشتم و از طریق منوی page-propertise فایل خود رو اتخاب کردم و loop آن را تیک دار کردم. و در استارت یک صفحه قل از صفحه ی اصلیم دستور Next Page نوشتم.

این طوری دیگه مشگل قطع صدا و شروع مجدد صدا بعد از ورود از صفحات دیگر به صفحه ی اول برطرف شد.

الآن تو صفحه ی اولم یه دکمه بع عنوان قطع موسیقی دارم هر چی کد بود نوشتم و تست کردم ولی موسیقی اصلا قطع نمیشه دلیلش چیه ؟

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
من بازم به مشکل برخوردم

یه صفحه قبل از صفحه ی اول پروژه گذاشتم و از طریق منوی page-propertise فایل خود رو اتخاب کردم و loop آن را تیک دار کردم. و در استارت یک صفحه قل از صفحه ی اصلیم دستور Next Page نوشتم.

این طوری دیگه مشگل قطع صدا و شروع مجدد صدا بعد از ورود از صفحات دیگر به صفحه ی اول برطرف شد.

الآن تو صفحه ی اولم یه دکمه بع عنوان قطع موسیقی دارم هر چی کد بود نوشتم و تست کردم ولی موسیقی اصلا قطع نمیشه دلیلش چیه ؟
احتمالا شما با تابع AudioStop یا AudioPause اقدام به قطع موزیک میکنید راه حل مشکل شما اینه که این توابع رو به BackgroundStop و BackgroundPause تغییر بدین در صورتی که مشکل همچنان برقرار بود نمونتون رو پیوست کنید تا بررسی بشه.

متشکرم از راهنمائیتون.

توضیح میدم مشکل چی بود!
دو تا دکمه گذاشته بودم یکی قطع موسیقی ویکی موسیقی
دکمه قطع موسیقی مخفی بود.
وقتی رویه دکمه موسیقی کلیک می کردم دکمه قطع موسیقی نمایش داده میشد.
ولی کدهای مربوط به نمایش و مخفی دکمه ها رو از طریق کد نویسی انجام نداده بودم ( کد show , Hide ) بکار نبرده بودم. یعنی از طریق Action ، نمایش و مخفی میکردم دکمه ها رو.این اکشن ها رو برداشتم و کد نویسی کردم.درست شد.
دکمه ی موسیقی :
BackgroundStop
()
Hide
("BitmapBTN2")
Show
("BitmapBTN3")
flag=
TRUE
و برای دکمه ی قطع موسیقی
BackgroundPlay
("YANNI-1","LOOP")

Hide
("BitmapBTN3")

Show
("BitmapBTN2")

flag=
FALSE
ولی برای قطع صدای زمینه از همین دستوری که فرمودین استفاده کردم. یعنی Backgroundstop()
اون متغییر Flag هم برای اینه که وقتی بر میگردم صفحه اول اگر دکمه ی قطع موسیقی زده شده بود همچنان نمایش داده بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا