آیا کارت گرافیک GTX560 Ti - Hawk برای مکس مناسب است ؟

good_man

Active Member
سلام دوستان . میخواستم بدونم این کارت گرافیک به درد رندر وی ری میخوره ؟ دوستان دقت کنند نمیخوام این کارت رو بخرم پس لطفا با کارت هم قیمتش مقایسه نکنید !
این کارت رو برام آوردن اگر برای مکس کاربرد نداره ردش کنم ، در ضمن به هیچ عنوان گیم بازی نمیکنم . مرسی

hamed.f

Well-Known Member
با نظر دوستمون موافقم،ولی اگه امکان خريدش رو داری حتماً بخرش...
1-رابط گرافيکی مکس از نسخه ی 2013 به کارت گرافيک که gpu داشته باشه،مثل gtx,cuda و ... داره تا خوب کار کنه
2-اگه بخوايد از RT در vray استفاده کنيد،حتماً به دردتون ميخوره
3-اين کارت گرافيکی در نرم افزار های ديگه اي مثل فوتوشاپ هم به درد ميخوره و امکانات بيشتری رو در اختيارت ميزاره:rose:

good_man

Active Member
اتفاقا من هم با مکس و فوتوشاپ کار میکنم . کارت فعلی خودم hd 6770 1gb یعنی به نظر شما این خیلی تفاوت داره با مال خودم که این رو نگه دارم ؟

madmaster_3d

Well-Known Member
با دوستان موافقم و کنار عرض آنها بگم که:
ببین کارت گرافیک و رم برای محیط داخلی هستش که می چرخی توش. سی پی یو و رم البته بیشتر سی پی یو چون من تسکبار رو باز کردم دیدم تو رندر 1 گیگ 2 گیگ رم بیشتر استفاده نمیشه ولی سی پی یو 100% . داره استفاده میشه.
من خودم سی پی یو 2500k i5 core intel دارم خیلی راضیم. خیلی در موردش نحقیق کرده بودم قبل از خرید هم برای بازی مناسبه هم برای گرافیک. الان تو بازار روی 390 400 میچرخه.
یک مادر بورد به درد بخور asus هم کنارش میندازی
رم هم من خیلی تحقیق کردم corsair بهترین هستش فعلا. 4 گیگ نک برد ببند. باس 1600 به بالا . و دقت کن مادر بوردت چه باسی ساپورت می کنه و چه باسی رو دیفالت ( پیشفرض ) می دونه.
power هم بالا 700 ووات ببند
گرافیک هم من خودم geforce gtx 550 ti دارم راضیم.الان تو بازار تومان 270 مدل evga هستش.
به نظر من اگر فعلا حرفه ای نشدی یا متوسط هم نیستی دستگاه رو عوض نکن چون دلار 2000 تومانه و همین قطعات که گفتم من پارسال مه رمضان نصف خریدم. یکمی صبر داشته باش
فعلا نیاز به قلم نداری. قلم خودت خوبه. نیاز به تلاش و تمرین داری . موفق باشی

good_man

Active Member
ممنونم اما من مقدماتی نیستم . فقط میخوام بدونم این کارت به درد مکس و فوتوشاپ و افتر افکت میخوره که گیرش بدم یا با کارت فعلی خودم زیاد تفاوتی نداره برای این نرم افزارها ؟

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
این کارت بیشتر به درد بازی مکس پین 3 میخوره، چون درسته که دوستمون گفت مکس 2013 از GPU استفاده میکنه اما این به این معنی نیست که باید قوی ترین کارت گرافیک رو بخرید، چون همونطور که madmaster جان گفتن کارت گرافیک فقط توی Viewport به دردتون میخوره و فقط موقعی که HW رو روشن کنید وارد کار میشه،پس زیاد هم نیازی نیست قوی باشه.
و در جواب madmaster جان درمورد رم بگم که مکس با توجه به مقدار رم از اون استفاده میکنه، یعنی درسته که مثلا از 2 گیگ شاید 1 گیگ رو استفاده کنه، اما این به دلیل جلوگیری از overflow شدنه و هرچقدر که مقدار رم شما بیشتر بشه میزان استفاده ی مکس از رم شما هم بیشتر میشه، مثلا اگر رم شما 64 گیگ باشه شاید حدود 50 گیگش استفاده بشه (البته توی رندر های حرفه ای)
موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مکس پین رو خوب اومدی!! آره منم موافقم فعلا پول ندی.در عالی بودن کارت 560 شکی نیست.اما در نظر داشته باش مگه چقدر پیش میاد که آدم مجبور بشه از rt استفاده بکنه یا توی ویوپورت بخواد کار خاصی بکنه.بنا براین اگه قرار نیس با انجین هایی مثل آریون که مستقیما با هسته کودا کار میکنن استفاده کنی فعلا یه مادربوردی بگیر که آنبود داشته باشه و به جاش رم سی پی یو بالا بگیر.پیشنهاد من برای cpu سری ivy بریدج هست.و همینطور مادربورد سری z77 .برای مادر بورد حتما مدل ارزون بگیر.هیچ فرقی نمیکنه.مظورم سری z77 ارزون ترینش.رم باس بالای 1600 خریدن بزرگ ترین اشتباه آدم می تونه باشه.چون عملا باس 1333 به بالا فقط با اورکلاک فعال میشن و رم توی حالت معمولی بین باس 2033 و 1333 فرقی نیس.
چون معماری رم ddr 3 بر اساس 1333 هست و بالاتر از اون اور هست.دوستان گول تبلیغات رو نخورین.
اما کارت انودیدیا بگیر.عملاamd داره از گردونه حذف میشه و وقتی تیر خلاص شلیک شد که رسما منتال ری و iray رو انویدیا خرید

soleyman_k

New Member
با این حرفهایی که اساتید، اینجا زدند، من ترجیح میدم حرف نزنم.
اما سوال من این هست، پس چرا گرافیک های workstation یا حرفه ای بوجود اومدن.
گرافیک هایی که دوستان حرفش رو می زنند، گرافیک های بازی هست و بیشتر تحت Directx کار میکنه.
اگه خواستی، قیمت سیستم رو بگو تا واسه قطعات ، مشاوره بدیم.

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
کارت گرافیک های اینجوری بیشتر برای فیلمساز ها تدوین گران ویدیویی ساخته شده اما اگر شما از موتورهای رندر گیری ای مثل iray استفاده کنید اونوقته که به GPUهایی مثل CUDA نیازمند میشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا