آیا امکان تایپ مستقیم "نستعلیق" در افترافکتز، وجود دارد؟

yahyaes

New Member
سلام و خسته نباشید دوستان

سوالم درباره وجود امکان تایپ مستقیم ِ فونت نستعلیق (فونت های TruType) در افترافکتز هستش. فونتهایی وجود دارند مانند IranNastaliq که قطعا اساتید محترم هم در برنامه هایی مثل Word و ... استفاده کرده اند. حال می خواستم از امکان پذیر بودن این امر در نرم افزار Aftereffcts هم مطلع بشم. اگر امکان پذیر هست نوع فونت رو هم لطفا معرفی کنید.
سپاس بی نهایت

madar graphic

Active Member
من اینجوری میارم
باید اونها رو تو کلک بنویسید بعد پرینت pdf بعد بیاد تو فتو شاپ و دارنهایت با پسوند PSD ترنسپرنت بیارید تو افتر

:oops:

yahyaes

New Member
من اینجوری میارم
باید اونها رو تو کلک بنویسید بعد پرینت pdf بعد بیاد تو فتو شاپ و دارنهایت با پسوند PSD ترنسپرنت بیارید تو افتر

:oops:

دوست من، ممنون از وقتی که برای پاسخ دهی گذاشتید.
اما، سوال من ، " تایپ مستقیم در افترافکتز" بود، من همیشه از این روش استفاده می کنم.
تایپ مستقیم را به دلیل اِعمال Pressets های افترافکز می خواهم.
باز هم ممنون.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام

سلا دوست عزيز:rose:
گمان نمي كنم بشه همچين كاري كرد(منظورم اين بود كه امكانش نيست):green:

من با مریم مستقیم فارسی نوشتم منتها نمی دونم می تونی از فونت IranNastaliq تو مریم استفاده کنی یا نه.

bahman.k70

Member
امکان تایپ مستقیم فارسی توی افتر افکت وجود نداره . افتر نسخه me نداره وگرنه میشد
الان همه مون از فارسی نویس استفاده میکنیم
من از نگاره استفاده میکنم ولی از بیشتر فارسی نویس ها میتونی استفاده کنی
در ضمن حتی اگه با فارسی نویس هم بریزی تو افترافکت و فونت نستعلیق بهش اعمال کنی فونت نستعلیقه یه کم قاطی میشه که باید دستی درستش کنی
نظر شخصی بنده اینه که فعلا اکسپورت از سایر نرم افزار ها بهتر وراحت تره دوست عزیز . .

آخرین ویرایش:

bahman.k70

Member
برای اعمال پریست ها که راحته . تو یکی از همین فارسی نویسا مینویسی . کپی میکنی . یه تکست خالی تو افتر ایجاد و تو اون paste میکنی
بعد پریست میدی . دقیقا مثل فونتای انگلیسی حرکتا اعمال میشن بهش

آسون بودآ !!!!

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه:rose:
دوست عزیز اگه اهل کارکردن با اسکریپت باشی ، یه دونه هست که این امکان رو بهت میده:
http://aescripts.com/arabictext/
یه ویدئو هم تو +AE Tuts هست که به دردت میخوره اون فقط با خود افتر متن فارسی رو مینویسه:
http://ae.tutsplus.com/tutorials/workflow/accessing-right-to-left-languages-within-after-effects/
اینم لینک دانلود آموزش بدون فیل:
http://74.122.174.250/file/get/Aetutsplus-RTLTutorial731.flv
در این صورت فقط کافیه یه فونت نستعلیق معمولی داشته باشی و تایپ کنی:wink:
موفق باشید:oops:

f@rh@d

Member
با ایمکه تایپ مستقیم نستعلیق یه نطرم بی خوده ! و می تونید به روش های ساده تر کار کنی ولی به استفاده از یه برنامه این کار براحتی انجام می شه Farsi Typer www.negare.ir

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
راه زیاد داره یکی اینه که شما یه ماسک درست کنی یعنی روی نوشته ات بکشی که با اندازه نوشته یکی باشه و ماسکت رو متحرک کنی

یکی دیگه اینه که با ابزار قلم نقاشی ، روش بکشی با اندازه قلم مناسب . هنگام کشیدن شما می تونید نوع اعمال قلم بر فوتیج رو مشخص کنید مثلا خود نقاشی کشیده شود یا ترسپرنت شود و غیره که با استفاده از گزینه ترنسپرنت کلا متن رو پوشش می دهید بعد با کی فریم دادن به نقاشی الان دقیق یادم نیست ولی فکر کنم کی فریمها start و end بود خیلی خیلی قشنگ هر جور که دوست دارید و به آرامی یا سرعت متن نوشته می شه (هنگام نوشتن با قلم نقاشی باید نوشتن در طول زمان فعال باشه اسمهای انگلیسیش متاسفانه الان یادم نیست)

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
واسه نوشتن متن در افتر افكت،بهترين و كار آمد ترين روش اينه:
با ابزار pen روي نوشتتون يه ماسك بسازيد،از جايي كه ميخوايد شروع بشه تا جايي كه ميخواهيد تمام بشه
بعد از منوي Effect>generate>stroke را انتخاب كنيد
حالا ميتونيد با تعريف كردن فريم واسه گزينه end همين افكت به نوشتتون رشد يا حركت بدين!
البته يادتون نره pain Style را حتما روي reval original قرار بديد
ديگه داخل تنظيماتش براش سايز را جوري تنظيم كنيد كه كل نوشتتون را بپوشونه
لازمه كه ياد آوري كنم واسه فونت هاي فارسي و مخصوصا نستعليق و شكسته كار كردن باهاش يه كم مشكله
:)
اگر خوب توضيح ندادم به بزرگي خودتون ببخشيد
سوالي داشتين بپرسيد در خدمتتون هستم

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
پرینت اسکرین؟؟
می شه بیشتر توضیح بدین دقیقا چطوری؟
ممنونم

منظورشون اینه که متن رو تو ورد بنویسین و عکس بگیرین که خوب با پرینت اسکرین راحترین راه

یعنی شما اگه دکمه print Screen رو روی کی بورد فشار بدید از هر آنچه روی مانتیور هست عکس می گیرد حال تو هر برنامه ای مانند فتوشاپ برید و یه فایل باز کنید و کلید Ctrl+v رو بزنید اون عکس میاد اونجا میشه همون کپی پیست که کپیش با Print Screen است. البته من از برنامه های حرفه ای تر استفاده می کنم اما اگه اشتباه نکنم اونجور که یادم مونده اگه SHift+Print Screen رو بزنید فقط از پنجره فعال در ویندوز عکس می گیره نه از کل صفحه مانیتور و می بره تو حافظه

منظورشون اینه که متن رو تو ورد بنویسین و عکس بگیرین که خوب با پرینت اسکرین راحترین راه

یعنی شما اگه دکمه print screen رو روی کی بورد فشار بدید از هر آنچه روی مانتیور هست عکس می گیرد حال تو هر برنامه ای مانند فتوشاپ برید و یه فایل باز کنید و کلید ctrl+v رو بزنید اون عکس میاد اونجا میشه همون کپی پیست که کپیش با print screen است. البته من از برنامه های حرفه ای تر استفاده می کنم اما اگه اشتباه نکنم اونجور که یادم مونده اگه shift+print screen رو بزنید فقط از پنجره فعال در ویندوز عکس می گیره نه از کل صفحه مانیتور و می بره تو حافظه

از چه برنامه دیگه ای استفاده می کنید؟
روش پرینت اسکرین با اینکه کار راه اندازه اما یه طوریه ...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
خوب اخرش به این برنامه ختم میشه فکر کنم چون با همه فونت های یونیکد می تونید تو همه برنامه ها فارسی بنویسید حتی با فونت ایران نستعلیق

یک برنامه خیلی ساده و کار کردن باهاش هم خیلی ساده است

پیوست ها

• Farsi_Type.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 253

bahman.k70

Member
روش sabalan هم خوبه من خودم خیلی از این روش استفاده میکنم . گل وبوته های متحرک رو هم با همین روش میسازن,میسازیم !

جدیدترین ارسال ها

بالا