آيا ايميل در ياهو قابل هك شدنه ؟ راههاي افزايش امنيتش چيه ؟

سلام و سپاس از همه ...
ميخواستم بدونم مثلا اگر من توي ياهو يه ايميل داشته باشم مثلا [email protected]

• قابل هك شدنه يا نه ؟
  • اگر آره چطوري ضريب امنيتش رو بالا ببريم ؟
  • آيا قدرت امنيتي ياهو اونقدر بالا هست كه كسي نتونه وارد ايميل كس ديگه بشه يا نه ؟
و ديگه اينكه :

بعضي وقتا بعضي سايتا براي عضويت ايميل آدم رو ميپ رسن و توي خط بعدي ميگن پسورتون رو وارد كنين ...
  • آيا اين كار درسه ؟
  • اين كار رو انجام بديم يا نه ؟
  • يا از لحاظ امنيتي مشگل داره ؟
ممنون از راهنمايي هاي همه ...

ava2music

New Member
آره یاهو میشه هک شد امنیتش یه سوال میپرسه که شسما نوشتید جوابش رو مثل اسم مدرسه یا موتو و یه ایمیل دوست دادید درسته ؟

این ها اگر هک شد میتونید دوباره ایمیل رو به دست بیارید

mk_click

New Member
سلام و سپاس از همه ...
ميخواستم بدونم مثلا اگر من توي ياهو يه ايميل داشته باشم مثلا [email protected]

• قابل هك شدنه يا نه ؟
  • اگر آره چطوري ضريب امنيتش رو بالا ببريم ؟
  • آيا قدرت امنيتي ياهو اونقدر بالا هست كه كسي نتونه وارد ايميل كس ديگه بشه يا نه ؟
و ديگه اينكه :

بعضي وقتا بعضي سايتا براي عضويت ايميل آدم رو ميپ رسن و توي خط بعدي ميگن پسورتون رو وارد كنين ...
  • آيا اين كار درسه ؟
  • اين كار رو انجام بديم يا نه ؟
  • يا از لحاظ امنيتي مشگل داره ؟
ممنون از راهنمايي هاي همه ...

قابل هک شدن هست اما نه جوری که شما میترسین وفکر کنید هر کی از راه برسه میتونه هکش کنه!
99% هکر های آی دی یاهو(نمیشه بهشون گفت هکر) از نادانی و امنیت پایین سیستم شما استفاده میکنن
واز راهای غیرمستقیم و استفاده از تروجان ها ،کی لاگر ها، وصفحات قلابی(فیک پیج) رمزو کش میرن

شما باید با بالابردن امنیت سیستمتون (یه آنتی ویروس معمولی آپدیت کنی کافیه)واینکه هرچیزی رو دانلود نکنی وهرجایی پسورد نزنی مخصوصا کافینت ها! جلوی هک شدت آی دی خودت رو بگیری
اما هک مستقیم آی دی یاهو کار هر کسی نیست وامنیت یاهو فوق العاده بالاست!شاید تو کل دنیا انگشت شمار بتونن این کارو بکنند،خوب اگه بخوای همین تعدادم نتونن هکت کنن یا سخت باشه براشون کافیه از عبارات ترکیبی(حروف،عدد،علامت) تو رمزت استفاده کنی مثلا: @ # %

شما بایدحواستون باشه که چه سایتی از شما پسورد ایمیل رو میخواد !سایت هایی مثل کلوب ، فیسبوک،تویتر...تو قسمت دعوت دوستان و پیدا کردن دوستان این امکانو دارن که هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد

همونطوری که ava2music گفت حتما سوال و جواب،تاریخ تولد،واطلاعاتی که باهاش میل رو ثبت کردی بخاطر بسپار وهمینجوری وارد نکن!که اگر احیانان یه روزی هک شدی بتونی زود پسش بگیری

آخرین ویرایش:
دوست عزيزم mk_click واقعا از پاسخ كامل و قشنگتون ممنونم ...

مخصوصا به خاطر اين گفته اتون كه گفتين :
خوب اگه بخوای همین تعدادم نتونن هکت کنن یا سخت باشه براشون کافیه از عبارات ترکیبی(حروف،عدد،علامت) تو رمزت استفاده کنی مثلا: @ # %

واقعا ممنونم ....

ولي يه سوال ديگه دارم بعضي وقتا بعضي سايتهاي خارجي براي اينكه عضوشون بشي از آدم آدرس ياهو رو ميخوان و پائينش هم ميگن پسورد رو وارد كنين تا عضو بشين اونا چي ؟ آيا مشكلي دارن ؟

the_king

مدیرکل انجمن
ولي يه سوال ديگه دارم بعضي وقتا بعضي سايتهاي خارجي براي اينكه عضوشون بشي از آدم آدرس ياهو رو ميخوان و پائينش هم ميگن پسورد رو وارد كنين تا عضو بشين اونا چي ؟ آيا مشكلي دارن ؟
رمز عبور یاهو تون رو که نمی خوان، برای عضویت در سایت خودشون باید رمز عبور جدیدی مشخص کنید.
هیچوقت از رمز عبوری که در یاهو دارید در سایت دیگری استفاده نکنید.

abasfar

Member
نه فکر کنم منضور ایشان عضویت تو گروپ باشه که اگه صفحه قلابی نباشه نباید مشکلی داشته باشه

Member
برای هک شدن ای میل یاهو چند امکان وجود داره
1- پسورد رو به دست بیارن یا حدس بزنن
پیشگیری: پسوردتون رو به کسی ندید
برای هر سایت از پسورد متفاوتی استفاده کنید
پسورد های سخت و با فرمولی که فقط خودتون میدونید استفاده کنید مثلا: اسم گیتارتون + شماره کفشتون + 118
در ضمن برنامه هایی هستند که پسورد رو می دزدند پس روی کامپیوتر های نا مطمعن لاگین نکنید

2- جواب سوالای امنیتی شما رو بدست بیارن
پیشگیری: جواب های امنیتی رو نا مربوط به سوال انتخاب کنید و به کسی هم نگید

3- (اگر ایمیل پشتیبان برای اکانتتون ست کردید) بتونن وارد ایمل پشتیبان شما بشن
مورد 1 و 2 رو برای ایمیل پشتیبانتون رعایت کنید

با این 3 مورد اگر حک شدید من جوابگو هستم چون حک کردن خود یاهو تقریباً غیر ممکنه
سایت هایی که از شما ایمیل + پسورد میخوان شامل پسورد متفاوط برای هر سایتی میشن

mk_click

New Member
دوست عزيزم mk_click واقعا از پاسخ كامل و قشنگتون ممنونم ...

ببین گفنم که بعضی از سایت ها مثل جوامع مجازی cloob،facebook ، twitter ، myspace برای پیدا کردن دوستان شما و دعوت دوستان یه قسمتی دارند که با وارد کردن آی دی وپسورد یاهو یا جیمیل اددلیست شما از بانک اطلاعاتی یاهو واکشی میشه! وپسورد شما تو سایت ذخیره نمیشه!

این سایت ها هم اجباری نکردن واسه ثبت کردن ایمیل!بعد از عضویت از اولین گزینه ها ودرخواست ها وارد کردن ایمیل برای پیدا کردن ودعوت دوستانتون هست ، اتفاقا چیز خوبیه وشما راحت میتونید تمام دوستاتون رو پیدا کنیدولی در هر صورت اجباری هم نیست!

تکلیف گروپ های یاهو ویکسری سایت زیرمجموعه یاهو هم که مشخصه!برای عضو شدن باید حتما وارد اکانت خودتون بشید وپسورد رو بزنید(صفحه قلابی این گروه ها خیلی زیاد شده تو نت ، قبل از وارد کردن پسورد به آدرس بار دقت کنید که
حتما تو سایت یاهو باشید)

والا من سایت دیگه ای رو ندیدم که پسورد وایمیل رو برای ثبت نام بخواد!اسم سایت رو میگفتین بهتر بود

بهتره خیلی حساس وبدبین نباشید به مزایاش فکر کنید،برای اطمینان خاطر فوقش بعد از عضویت تو اون سایت رمز خودتون رو عوض کنید:green:

بچه ها از جوابهاي همه ممنونم واقعا قانع شدم ميتونم به جرات بگم با طرح سوالم تو اين تاپيك به جواب رسيدم ممنونم از لطف و محبت همه مخصوصا از دوست عزيز : mk-click بابت جواب بيشتر و كاملتر ... و ديگر دوستان عزيز واقعا ممنونتون هستم ...

جدیدترین ارسال ها

بالا