آموزش: شروع كار صفحه آرايي با Adobe Indesign

hadi_ab

New Member
با عرض سلام
اقایون یه سوال داشتم هر کی میتونه جواب بده خواهشا
اگه بخوام دو صفحه را وقتی روبروی هم قرار بدم موقع چاب بین دو صفحه فاصله قرار نگیره چی کار باید بکنم
البته میدونم که میشه یه صفحه جدید باز کرد و دو صفحه را توی اون بزارم ولی وقتی این کار رو بکنم دیگه شماره صفحه هام خراب میشه
خواهشا هر کی بلده جواب بده
ممنون میشم​

سلام
شما مي توني يه صفحه جديد باز کني و قبلش بري تو قسمت مستر و انجا يه مستر جديد تعريف کني و شماره صحفه جديد بهش بدي (يعني از شماره دلخواه شما شروع بشه)

hadi_ab

New Member
سلام هميشه نبايد منتظر اين باشيم تا کسي کمکمون کنه يه کم هم خودمون رو تکون بديديم و درباره چيزي که مي خواهيم تحقيق کنيم بد نيست به نظر من بهترين راه آموزش اينديزاين (هر نرم افزاري) هلپ خود نرم افزار هست وقت يک اراده مي خواد

در جواب دوستي که نسخه cs2 رو مي خواد بايد بگم از اين روژن استفاده نکني بهتره چون با يه سري فونت بيشتر کار نمي کنه که اونها هم راحت پيدا نمي شن (با فونت با پيشوند b , 2 ، armin ) هم کار نمي کنه و فقط بايد از نرم افزارهاي فارسي نويس استفاده کني که در اين صورت بايد فايلي رو که مي خواي وارد اينديزاين کني دوباره دو اون نرم افزار تايپ کني که فايده اي نداره من توصيه مي کنم يا از ورژن اول اون (cs me) و يا (cs3 me) استفاده کني

hadi_ab

New Member
سلام بچه‌ها. من تازه اين‌ديزاين رو نصب كردم. اكتيوش هم كردم. ولي موقع اجرا اين ارور رو مي‌ده:
[ltr]
adobe indesign is missing required system fonts or cmap files. Please reinstall indesign.​
[/ltr]شما مي‌گيد چي كار كنم؟ (هر چي مي‌گيد، فقط نگيد دوباره نصب كن كه صد بار ري‌اينستالش كردم، ولي فايده نداشت!)

سلام
اگه نسخه برنامه رو هم مي گفتي بد نبود
اين پيغام يعني آدرس محل فونتها رو پيدا نمي کنه حالا بايد ديد که فونتهاي خودش رو ميگه يا اينکه فونت هاي سيستم رو
شايد سي دي شما مشکل داشته باشه و فونتهاشو درست کپي نکنه و يا اينکه فونت هاي سيستم شما مشکل دارن و زماني که مي خواد اونها رو چک کنه اين پيغام رو مي ده به نظر من اول برنامه رو حذف کن و بعد سيستم رو ريست و بعد برو تو پوشه فونت تمام فونتها رو پاک کن و بعد نرم افزار رو دوباره نصب کن و فونت هاي که مي خواي رو دوباره کپي کن

Shirin H

New Member
1.gif

1-Number of Pages
شما در اين قسمت تعداد صفحاتي كه نياز داريد كه آن را صفحه آرايي كنيد را وارد ميكنيد در ضمن احيانا بعدا تعداد صفحاتتان زياد تر شد نيز ميتونيد اضافه كنيد پس نيازي نيست دقيق تعداد صفحاتي كه نياز داريد رو الان وارد كنيد

2-Facing Page & Master Text Frame
Facing Page يعني صفحات شما دقيق بغل همديگر باشد يا نه
Master Text Frame هم يعني صفحات شما تك تك باشد

3-Page Size
Page Size هم آنچه كه اسمش پيداست سايز كتابتان مي باشد
توجه ( شما بايد دقيقا سايزي كه قرار است چاپ بشه + حاشيه هاي اطراف ) رو اينجا وارد كنيد

4-Orientation&Binding
با Orientition شما ميتونيد طوري تنظيم كنيد كه صفحات شما بصورت عمودي باشد يا افقي
با Binding شما ميتونيد طوري تنظيم كنيد كه صفحات شما بصورت راست به چپ باشد يا چپ با راست
توجه ( اگر كتاب شما فارسي مي باشد حتما بايد گزينه راست به چپ را انتخاب نماييد )

Columns-5
شما در اين قسمت مشخص ميكنيد كه صفحات شما به چند قسمت تبديل بشه
به عنوان مثال من 4 قسمت ميكنيم

6-Gutter
شما دقيق در اين قسمت مشخص ميكنيد كه فاصله بين هر Columns چقدر مي باشد

7-Margins

Margin در حقيقت به معني حاشيه مي باشد شما در اين قسمات ميتوانيد حاشه مورد نظرتون كه قصد داريد از اون بعدش كات بشه رو مشخص ميكنيد
Top به معناي بالا مي باشد
Buttom هم پايين
Inside هم داخل
Outside هم داخل

منبع:گرافيك پلانت

پايين جلسه اول شروع كار صفحه آرايي با Adobe Indesign
لطفا از زدن اف تايپيك جدا خودداري فرماييد

سلام
من اخیرا کار با آخرین version این برنامه رو شروع کردم. یه مشکل اساسی دارم و راه کارشو پیدا نمی کنم.
گفتم شاید شما بتونید کمک کنید.
مشکل من اینکه قسمتbinding برنامه رو پیدا نمی کنم تا بتونم Layout صفحاتم رو بر اساس اینکه از چپ به راست باشه یا از راست به چپ مشخص کنم. خیلی گشتم ولی پیداش نمی کنم. اگه بتونین بهم کمک کنین خیلی ممنون می شم.
:cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا