آموزش تصویری قدم به قدم یه نوع سایه برای عکس در فتوشاپ

نظر - انتقاد - پیشنهاد در مورد نوع بیان و آموزش و ...

• متوسط بود

رای: 0 0.0%
  • ضعیف بود

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    3
سلام
بهتره به جا صحبت الکی بریم سراغ این آموزش کوچیک :
ما میخواییم این رو در بیاریم :
2jdkm5i.jpg

------------------------------------------------------------------
خوب اول این فایل رو بردارین : ( عکس بدون سایه ) - چون باید قدم به قدم روش کار کنیم!
http://i16.tinypic.com/2lwu4hy.jpg

نکته : هر جا انتخاب شی از دستتون در رفت کلید Ctrl را نگه بدارین و روی لایه مورد نظر کلیک کنید تا انتخاب شود!!!

اگه این دو تا چک مارک رو بزنید کارتون ساده تر میشه! ( بعضی وقتا )
4dgxh7q.jpg
1) فایل بالا رو باز کنید توی فتوشاپ.
2) یه M روی کیبورد بزنید - ابزار Rectangular Marquee فعال میشود.
3)
33vdeg8.jpg
4) یه لایه ایجاد کنید ( تصویر بالا - layer 2 )
5) یه G روی کیبورتون بزنید - ابزار Gradient Tool فعال میشه.
6)
2wmj7yr.jpg
به تنظیمات عکس بالا دقت کنید - روی طیف رنگی کلیک کرده و در کادر ظاهر شده , یه رنگی ( سایه ) مثلا ABABAB را انتخاب کنید!
7) کلید شیفت رو نگه دارین و در محدودهی نقطه چین ( همون مستطیلی که ایجاد کردین ) اونو بکشید ( از سمت راست به چپ و از وسط هم این کار رو بکنید!
8) Shift + Ctrl + N رو بزنید تا لایه layer 3 هم درست بشه حالا M رو بزنید تا ابزار Rectangular Marquee فعال شود , الان حالات Eliptical یا بیضی آن را انتخاب کنید!
طبق مهارت عکس زیر رو در بیارین :
9)
34qsky1.jpg
پس الان تو لایه 3 یه بیضی داریـن! که هنوز انتخاب مونده! ( در حالت انتخاب هست )
10) Shift+ Ctrl + I رو بزنید ( حالت انتخاب برعکس میشه ) حالا لایه 2 را کلیک کنید - باید چیزی شبیه اینو داشته باشین :
2rfr8uv.jpg
11) دکمه DEL رو یه بار بزنید! - حالا لایه 3 رو پاکش کنید - چون دیگه بهش نیازی نیست! ( میتونین مثه من تو این عکس هم نشون دادم - لایه 3 رو Hide کنید )
4d290cx.jpg
اما اینجا دیدم دیگه نیازی نیست پاکش کردم : :D
12) باید یه کم از سمت چپ به عکستون حاشیه بدین تا جایی واسه سایه باشه ! (البته من این سایه رو قبل از مرحله 10 انجامش دادم و همونجا سایه رو از روی عکس کنار بردم و تو قسمت ناحیه حاشیه قرارش دادم )
2nb94sj.jpg
13) به مربعی که تو عکس مشخص شده و فش ها دقت کنید ( عدد درون Width رو هر چی خودش بود در حالت PX یا پیکسل مثلا 25 تا بعش اضافه کنی و OK کنید.
حالا اون مستطیل رو انتخاب کنید و به اون حاشیه ببرین تا به عنوان سایه سمت چپ قرار بگیره!
14) روی لایه 2 راست کلیک کنید و گزینه Duplicate layer رو بزنین. ( یه لایه به نام layer 2 copy
ساخته میشود که یه سایه رو در بر داره - اون سایه رو انتخاب کنید و کمی اینورتر بیارین !
30xd06q.jpg
15) یه V روی کیبوردتون بزنید و این سایه جدید را 180 درجه بچرخونید تا سمت آن برای سایه بخش راست مناسب گردد.
2nm3rrc.jpg
16) لایه این سایه رو زیر لایه عکس بزارین : ( همچنین لایه 2 هم که سایه سمت چپ را در بر داشت رو زیر لایه عکس بزارین ) ( یادتون باشه که واسه سمت راست هم نیاز به حاشیه داشتیم که این کار رو انجام دادم فقط تو کادر Canvas Size باید این بار فلش ها به سمت راست باشن ( این بار بر عکس تنظیم بالا )
44go702.jpg

شاد باشید - یا علی

آخرین ویرایش:
1) چرا !
2) بچه ها اینو میخواستند!!!! http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=67049
3) بدکاری کردم یه تاپیک گذاشتم واسه همه ؟ ( میتونستم به نام لطفا زحمت آموزش این نوع از سایه زدن رو بکشید همونجا آموزش بدم ) حالا شما استادین بقیه شاید نباشن.
4) جسارت نباشه ها :
اما
عكس مناسب تر از اين نداشتي
... - مهم عکس نیست - مهم آموزش هست !
میتونستم یه sample گیر بیارم - اما همون عکسی که خواستند را گذاشتم تا
1) بدونند خودشونم میتونند راحت انجام بدن
2) اعتماد به نفسشون بالا بره!
...

یا علی

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ممنون حسین جان البته روشهای دیگه ای هم برای محو کردنش هست که فکر کنم اینی که شما گفتی هم روش خوبی باشه.

آره - راستشو بخواین سارا جان من خودم این جور کار کردنو پسندیدم ( واسه ساختمند بودنش و راحت بودنشو ماندگار بودنش تو ذهن ... )
البته شما اگه روشها رو هم بزارین و بگین استفاده میکنیم.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
آموزش بسیار کاملی بود.
متشکرم که وقتتون رو به این آموزش اختصاص دادین.

جدیدترین ارسال ها

بالا