آبياري مزارع هند با كمك تلفن‌همراه

maysam.m

Well-Known Member
اپراتور مخابراتي Tata Teleservices در حال آزمايش فناوري جديدي است كه به كشاورزان هندي امكان مي‌دهد از طريق تلفن‌همراه، به صورت الكترونيكي و از راه‌دور سيستم آبياري مزرعه خود را كه در منطقه دورافتاده‌اي قرار گرفته فعال كرده و يا آن را قطع كنند.


به گزارش فارس به نقل از اسلش‌فون، اين فناوري جديد با نام Nano Ganesh شناخته مي‌شود و هم‌اكنون به صورت آزمايشي در دو روستاي هندي در ايالت گوجارات اين كشور مورد استفاده قرار گرفته است.

در كشور هند كه خدمات الكترونيكي به صورت نامنظم بين مردم توزيع شده است، كشاورزان معمولا مجبورند كه براي سر زدن به زمين كشاورزي خود و راه‌اندازي سيستم آبياري، چندين كيلومتر را پياده بروند.

اما به گفته "ليويد ماتياس " مدير بازاريابي اپراتور Tata Teleservices، اين كشاورزان از طريق سرويس جديد مي‌توانند با گرفتن يك كد در تلفن‌همراه خود، دستگاه بي‌سيمي كه روي پمپ آب نصب شده را فعال كنند و به صورت مجازي، آبياري مزرعه خود را زير نظر بگيرند. اين سرويس امكان خاموش كردن پمپ را نيز به كشاورزان مي‌دهد.

اين فناوري و دستگاه ديجيتالي مربوط به آن در شركت Ossian Agro Automation در شهر پونه واقع در غرب هند ساخته شده است.

كاربران براي استفاده از اين سرويس، بايد دستگاه بي‌سيم مربوط به آن را 2700 روپيه(56 دلار) خريداري كنند و 2 هزار روپيه را به همراه هزينه ماهانه استفاده از اين سرويس پرداخت نمايند.

کد:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805020028
 

جدیدترین ارسال ها

بالا