یه سوال از sql کارا داشتم

ali0480

Member
سلام
من تازه شروع کردم sql رو یاد بگیرم یه 2-3 هفته ای هستش و مثل همیشه که برای شروع یادگیری هر زبان کامپیوتری با کم بود منبع مواجه بودم و خلاصه بعده کلی جست و جو چیزه بدرد بخوری هم پیدا نکردم (1 ماهی تقریبا سر کار بودم سر همین موضوع) خوب حالا خدا رو شکر شروع کردم حالا یه سوال مبتدیانه داشتم :

وقتی از دستور

کد:
string sqlcommand = "INSERT into table1 (fild1,fild2,...) values (values1,values2,....)

که برای وارد کردن اطلاعاتی جدید در یک رکورد خالی در database استفاده میکنیم ایا نیازی هستش که همه fild های اون رکورد رو پر کنیم یا نه ؟ می تونینم بر اساس Null بودن یا نبودن fild های یک رکورد بعضی یاشونو خالی بزاریم و بعضی یاشونو پر کنیم ؟؟
یه سوال دیگه مقدار ستون primery key رو که برای هر رکورد فرق داره و منحصر به فرد هستش رو باید توی دستور بالا وارد کنیم یا نه ؟؟ یا خود برنامه خودش وارد میکنه و نیازی نیستش که مقدار primery key رو هم کاربر وارد کنه ؟؟
مرسی
:rose:

H05531N

Member
سلام
من تازه شروع کردم sql رو یاد بگیرم یه 2-3 هفته ای هستش و مثل همیشه که برای شروع یادگیری هر زبان کامپیوتری با کم بود منبع مواجه بودم و خلاصه بعده کلی جست و جو چیزه بدرد بخوری هم پیدا نکردم (1 ماهی تقریبا سر کار بودم سر همین موضوع) خوب حالا خدا رو شکر شروع کردم حالا یه سوال مبتدیانه داشتم :

وقتی از دستور

کد:
string sqlcommand = "insert into table1 (fild1,fild2,...) values (values1,values2,....)

که برای وارد کردن اطلاعاتی جدید در یک رکورد خالی در database استفاده میکنیم ایا نیازی هستش که همه fild های اون رکورد رو پر کنیم یا نه ؟ می تونینم بر اساس null بودن یا نبودن fild های یک رکورد بعضی یاشونو خالی بزاریم و بعضی یاشونو پر کنیم ؟؟
یه سوال دیگه مقدار ستون primery key رو که برای هر رکورد فرق داره و منحصر به فرد هستش رو باید توی دستور بالا وارد کنیم یا نه ؟؟ یا خود برنامه خودش وارد میکنه و نیازی نیستش که مقدار primery key رو هم کاربر وارد کنه ؟؟
مرسی
:rose:
نیازی نیست که برای همه فیلد ها شما براش اطلاعات ارسال کنین البته بعضی از فیلد ها رو که در موقع طراحی دیفالتش رو تعیین کردی اگه خالی ارسال کنی همون مقدار پیش فرض درش قرار می گیره
و فیلدی که به عنوان کلید اصلی قرار دادی رو خود به خود پر میشه و نیازی نیست شما پرش کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا