؟؟؟؟ یه سوال فوری! لطفا جواب بدین ؟؟؟؟

p30ct

New Member
سلام

من یک سوال خیلی مهم در مورد برنامه کورل دارم ( البته من تازه کارم در برنامه کورل ) : من یه پوستر طراحی کردم با برنامه فتو شاپ که اندازشم : 35 در 50 سانتیمتر هستش اما وقتی که برای چاپ اونو بردم کفتن که باید با برنامه کورل کار کنی! من سوالم اینه که؟ : میشه یه پوستر رو با اون ابعاد با طراحی در فتو شاپ چاپ کرد؟ و اگه میشه که خیلی خوبه اما اگه نمیشه سوال بعدیم اینه که؟: چه طور باید این طراحیمو بزنم تویه کورل ( البته میتونم بزنم و با پسوند CDR سیوش کنم اما خواستم بدونم که این کافیه و چطور باید این طرحمو در کورل 300 dpi یا بیشتر کنم؟ و اینکه من این طرحمو که با پسوند کورل ذخیره کردم وقتی که روی پیش نمایش چاپ میزنم پیشنمایش مثل فتوشاپ دقیق نیست و خیلی بزرگ نشون داده میشه و بعضی از قسمتهای عکس هم به خاطر بزرگ شدن از بین میره؟! لطفا هر چه زودتر جوابه منو بدین TNX

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ببسن دوست عزیز شما چند تا سوال مختلف کردی

به ترتیب:

1- طراحی توی فتوشاپ با هر ابعادی امکان پذیره و هیچ دلیل خاصی واسه استفاده از یه برنامه مشخص مثل کرل وجود نداره مهم اینه که شما یه طرح رو با ابعاد و مهمتر از اون رزلوشن مناسب کار کنی یعنی رزولوشن خیلی واسه چاپ مهمه و احتمالا رزلوشن کار شما پائین بوده که اونجا نتونسته چاپ کنه

2- واسه تنظیم رزلوشن توی کرل کافیه به قسمت page setup بری و از اونجا مقدار رزلوشن رو عوض کنی البته توی نرم افزارای وکتور مثل کرل یا فری هند رزولوشن چندان اهمیتی نداره چون اون طرح رو شما می تونید با هر ابعادی بدون کم شدن کیفیت چاپ کنین

3- تنها کاری که شما الان می تونید انجام بدین اینه که طرحت رو توی کرل دوباره طراحی کنی که اینجوری خیلی خوب میشه یا اینکه همون عکس رو با یه پسوند عکس مثل JPG یا TIFF ذخیره کن تا اینجوری چاپخونه هم مشکلی نداشته باشه البته اگه رزلوشن عکست از اول پایین باشه دیگه نمی شه کاری کرد چون نمی شه توی فتوشاپ بعد از طراحی رزلوشن رو زیاد کرد چون اینجوری کیفیت کارت افت می کنه مگر اینکه از اول رزلوشن رو بالا بگیری بعد طراحی کنی

جدیدترین ارسال ها

بالا