Zend decoder

وضعیت
موضوع بسته شده است.

irdavidnet

Banned
به اون راحتی آب خوردن نیست . زیرا در هر ورژن مبنای کد کردن فرق می کنه
2- بر اساس پردازنده هم که همه پردازنده ها یکی نیستن !
3- اینترنت اکسپلورر هم اگه دقت کرده باشید ، بعضی وقتها فایل ها پی اچ پی رو خروجیشو می ده سیو کنید به جای اینکه نشون بده (مشکل دار بشه )
4- در مورد جمله آخر : منظور من اینه که :
1- زمانی که زند باز می کنه من که همراهش نیستم اما میشه با یک کارایی زند اپتیمایزر هنگ کنه . اوکَی ؟

jhoseini

Member
زمانی که زند باز می کنه من که همراهش نیستم اما میشه با یک کارایی زند اپتیمایزر هنگ کنه . اوکَی ؟
اوگی، اما دلم میخاد یکی پیدا بشه بگه چطور میشه حین باز شدن کد رو کشید بیرون، تا این تاپیگ همینطوری بیجواب نره پایین
منظور من هم فقط شما نیستی، هر کی که چیزی بدونه، اوگی؟

irdavidnet

Banned
اگر مدیر یک سرور باشید می تونید ، زمانی که فایل Insert شد ، سریع دسترسی به اینترنتشو قطع کنید و مسیر خروجی توی تنظیمات رو هم یک فولدر بدید ، یا به صورت خودکار فایل توی Tempory هم هست ، از اونجا بگیرید

jhoseini

Member
نه دیگه، زدی تو خاکی، اینجارو زیاد حرفه ای نگفتی
1) رو لوکال هم میشه اسکریپت zend شده رو run کرد
2) قطع کردن دسترسی یعنی چی؟ اگه چیزی میدونی واضح بگو، و اگه نمیدونی یه سوال واضح بپرس، تا یکی دیگه جوابشو بده

همونطور كه همه دوستان میدونن! كدهای php در داخل سرور اجرا میشوند ونه در client یا همون بروزر ! بنابراین در مورد cache بروزر و دیدن كد php روی بروزر بهتره یكم بیشتر در مورد server side و Client side مطلب بخونید تا تفاوتش رو بفهمید ، اگه یه روز دیدین كه كد php روی بروزرتون صادر شده این و بدونین كه یا سرور اون طرف قاط زده یا برنامه نویسش !
اصولا فایلهای كد شده توسط zend هیچوقت تبدیل به php نمیشند و مستقیما توسط zend decoder اجرا میشوند بنابراین دنبال هنگ سرور و آپاچی و رفتن توی cache و این جور چیزا نباشین

در حال حاضر تنها سر نخی كه من دارم اینه اگه كسی چیز بیشتری میدو نه رو كنه :
http://pecl.php.net/package/vld
و
http://derickrethans.nl/vld.php

jhoseini

Member
درسته، ربطی به مرورگر نداره
اما تا اونجای که بچه ها گفتن، کد قبل از کامپایل دوباره source code میشه (به واسطه ی zend optimizer) گرچه زیاد عاقلانه به نظر نمیرسه:-؟
و نکته دیگه اینکه منظور من از
1) رو لوکال هم میشه اسکریپت zend شده رو run کرد
اجرای اسکریپت از رو http://localhost بوده، نه به واسطه ی فقط browser

وقتی فایل شما توسط آپاچی فراخوانی میشه با توجه به هدری كه قبلا zend guard روی اون گذاشته مستقیما ارسال میشه به zend optimizer در داخل zend optimizer كاری كه انجام میشه تنها یك مرحله دیكدینگ كه با توجه به نوع Obfuscation فایل انجام میشه در این مرحله اطلاعات فایل تون هنوز به صورت Byte-code باقی می مونه و بجای php core این zend optimizer كه كدها رو اجرا میكنه ، تنها كاری كه میشه كرد اینه كه در اولین مرحله اطلاعات بافر zend optimizr رو dump كرد كه VDL این كار رومیكنه منتها این اطلاعات تازه یك مرحله از زبان ماشین عقب تر هستند و نیاز به دیكد دارند.
امكان دیكد كردن اون اطلاعات به زبان ماشین رابطه مستقیم داره به روش انتخاب شده Obfuscation در زمان كد كردن فایل ، به شخصه تا بحال ندیدم كسی بتونه فایلهایی رو كه با Strong Obfuscation كد شده باشند دیكامپایل كنه
البته بعد از دیكد كردن و در آوردن اطلاعات بصورت زبان ماشین یه الگوریتم بسیار قوی لازمه تا بتونه یه كد تر و تمیز بهتون بده ولی شدنیه

irdavidnet

Banned
عزیزم منم می گم روی سرور .
اگر مدیر یک سرور باشید می تونید ، زمانی که فایل Insert شد ، سریع دسترسی به اینترنتشو قطع کنید و مسیر خروجی توی تنظیمات رو هم یک فولدر بدید ، یا به صورت خودکار فایل توی Tempory هم هست ، از اونجا بگیرید
منظور توی TEMPORY سرور هست .
در ضمن همون زمانی که هنگ می کنه می تونید بکشید بیرون

jhoseini

Member
وقتی فایل شما توسط آپاچی فراخوانی میشه با توجه به هدری كه قبلا zend guard روی اون گذاشته مستقیما ارسال میشه به zend optimizer در داخل zend optimizer كاری كه انجام میشه تنها یك مرحله دیكدینگ كه با توجه به نوع Obfuscation فایل انجام میشه در این مرحله اطلاعات فایل تون هنوز به صورت Byte-code باقی می مونه و بجای php core این zend optimizer كه كدها رو اجرا میكنه ، تنها كاری كه میشه كرد اینه كه در اولین مرحله اطلاعات بافر zend optimizr رو dump كرد كه VDL این كار رومیكنه منتها این اطلاعات تازه یك مرحله از زبان ماشین عقب تر هستند و نیاز به دیكد دارند.
امكان دیكد كردن اون اطلاعات به زبان ماشین رابطه مستقیم داره به روش انتخاب شده Obfuscation در زمان كد كردن فایل ، به شخصه تا بحال ندیدم كسی بتونه فایلهایی رو كه با Strong Obfuscation كد شده باشند دیكامپایل كنه
البته بعد از دیكد كردن و در آوردن اطلاعات بصورت زبان ماشین یه الگوریتم بسیار قوی لازمه تا بتونه یه كد تر و تمیز بهتون بده ولی شدنیه
ممنون : )

ابزار خاصی وجود داره برای ور رفتن با این فایل های کد شده (باینری)
یا مستقیماً باید با ابزار های ابتدایی مثل محیط debug اسمبلی باهاش درگیر شیم؟

فقط برای این میپرسم که میخام طریقه کار کامپایلر php + اینکدر zend رو بدونم

-------------------------------

آقای irdavidnet، خوب تو یه پست جواب هاتون رو بدید، چرا این همه پست میدید؟ :-s

آخرین ویرایش:
همونطور كه توی پستهای قبلی نوشتم تنها سر نخی كه من دارم Vld ، ابزار خاصی رو هنوز پیدا نكردم و فكر هم نكنم چنین ابزاری وجود داشته باشه (منظورم بصورت رسمیه) اگه كسی چیزی پیدا كرد ما رو هم بی بهره نگذاره ...

k2-4u

Well-Known Member
همیشه وقتی یک چیزی معروف میشه
همه با خودشون فکر می کنن که بقیه نتونستن ما هم نمی تو نیم
یک حالتی پیش میاد که باعث می شه همه نا امید بشن
و در نتیجه از این کار منصرف بشن در صورتی که
اگر از بالا و با یه دید باز نگاه کنید متوجه می شوید که چون
همه نا امید هستند یک فرست برای شماست که پیداش کنین
خوب zend رو هم یک انسان نوشته
و روش های کار هم محدوده
و مثل md5 هم نیست که قابل برگشت نباشه
پس وقتی خود برنامه zend کد ها رو تشخیص میده ما
هم می توانیم
فقط کافی است که نا امید نشیم

vizz666

Member
من یه سالی میشه که دیگه رو zend حساب نمیکنم
231.gif

میشه بفرمایید رو چی میشه حساب کرد؟

ایمیل زدم به پشتیبانی زند گفتن تا به حال با چنین مشکلی بر نخوردیم. و ورژن جدید مشکلی ندارد.
یعنی ورژن جدید رو بگیرید :razz:

دوست عزیز milads درست میگن هرکس فایل زند شده داره تو نت برداره .

این کدر های زیادی هست من چند نمونه فایل دیدم که خفن کد شدن ولی هرکاری کردم نتونستم بفهمم چی بوده
هر کس کدر میشناسه لطفا معرفی کنه. ((قوی باشه پولی هم بود بزاره یه فکری میکنیم)) هرچند بازم دیکد میشه

آخرین ویرایش:

milads

Banned
هیچ فرقی نمی کنه دوسته عزیز .
چون Decoder ورژن جدید و قدیم نمی شناسه .
در مورد Ion Cube هم صدق می کنه .
من طرفدار Open Source بوده و هستم .
من خودم به شخصه پروژه هایی رو که انجام می دم با Source کامل می فروشم .

jhoseini

Member
زند هروقت کم میاره یه ورژن جدید میده و ادعا میکنه آخرین ورژن dezend نمیشه

milads

Banned
php از خانواده Open Source هست و بعضی از شرکت ها می خوان این امتیاز رو لغو کنن .
اگر کسی نمی خواد کد های نرم افزارش به صورتی لو بره یا دستکاری بشه . خوب می تونه بره ASP.NET کار کنه .
به صورت مثال : Joomla CMS همه می دونن که اولین و بهترین CMS دنیا هست و به صورت رایگان و Open Source عرضه می شه .
اگه کمی دقت کنیم می فهمیم که دلیل پیشرفتش Open Source بودنشه .
یه مثال دیگه : همین (بنیاد موزیلا ) که مرورگر محبوب FireFox رو عرضه کرده حالا خودتون قضاوت کنین اگه FireFox به قولی Open Source نبود انقدر پیشرفت می کرد ؟
ما برنامه نویس های PHP باید کاری کنیم که همیشه برنامه نویس های ASP.NET جلوی ما کم بیارن .
و همیشه شعارمون Open Source باشه .
موفق باشید

vizz666

Member
php از خانواده Open Source هست و بعضی از شرکت ها می خوان این امتیاز رو لغو کنن .
اگر کسی نمی خواد کد های نرم افزارش به صورتی لو بره یا دستکاری بشه . خوب می تونه بره ASP.NET کار کنه .
به صورت مثال : Joomla CMS همه می دونن که اولین و بهترین CMS دنیا هست و به صورت رایگان و Open Source عرضه می شه .
اگه کمی دقت کنیم می فهمیم که دلیل پیشرفتش Open Source بودنشه .
یه مثال دیگه : همین (بنیاد موزیلا ) که مرورگر محبوب FireFox رو عرضه کرده حالا خودتون قضاوت کنین اگه FireFox به قولی Open Source نبود انقدر پیشرفت می کرد ؟
ما برنامه نویس های PHP باید کاری کنیم که همیشه برنامه نویس های ASP.NET جلوی ما کم بیارن .
و همیشه شعارمون Open Source باشه .
موفق باشید

درسته دوست عزیز
ولی بدیش اینه که همه ایرانیا دنبال کد سورس هستن
اگه دقت کرده باشین کلی سیستم open source فروخته شده و میشه.
و اینکه اگه این سیستم های open source با قدرت و کلی برنامه نویس انجام نمیشد عملی نبود
ایرانیا حتی به اسکریپت های رایگان هم رحم نمیکنن و با ویرایشش به اسم خودشون تموم میکنن
البته همه اینطور نیستن و قانون کپی رایت رو رعایت میکنن
به امید روزی که همه قانون کپی رایت رو رعایت کنن

یا حق

milads

Banned
درسته دوسته من متاسفانه این طوره و کاریش نمیشه کرد .
ما باید آداب استفاده صحیح از برنامه های Open Source رو به دیگران آموزش بدیم .
و این که باید به خودمون افتخار کنیم که به جامعه Open Source خدمت می کنیم .
خدا می دونه که بیشتر سایت هایی که برای شرکت ها و غیره .... ایجاد کردم بیشتر CMS بودن و همه این سایت ها رو با Joomla بستم .
پول CMS رو نگرفتم و فقط پول طراحی قالب و گذاشتن اطلاعات رو گرفتم .
به هر حال برای همه آرزوی موفقیت می کنم .

jhoseini

Member
پول CMS رو نگرفتم و فقط پول طراحی قالب و گذاشتن اطلاعات رو گرفتم .
کسی که اونقدر آشنایی به محیط وب نداره که سایتشو خودش طراحی کنه، مسلماً مفهوم OpenSource رو هم درک نمیکنه، و اگر هم درک کنه مفهوم احترام گزاشتن به OpenSource رو درک نمیکنه
اینطور کار کردن شما مسلما به معنی طرز فکر درست شماست، اما مشتریا از این حالت سواستفاده میکنن و قیمت طراحی رو پایین میکشن
37.gif

خود بنده، هروقت قیمت دادم، طرف گفته، فلانی اینو با 100 تومن بهم میده، چرا؟ چون با مامبو یا e107 یا جوملا 1ساعت کار میکنه و آپلود میکنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا