winsxs

سلام خسته نباشید من حدود 2 ماه است که ویندوز ویستا نصب کردم روی کامپیوترم درایو c خود به خود داره پر می شه و پوشه winsxsهم حجمش خیلی زیاد شده چه کار کنم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خسته نباشید من حدود 2 ماه است که ویندوز ویستا نصب کردم روی کامپیوترم درایو c خود به خود داره پر می شه و پوشه winsxsهم حجمش خیلی زیاد شده چه کار کنم

ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید و عبارت cmd را بنویسید و OK کنید و یا
در بخش Search منوی Start ویندوز عبارت cmd را بنویسید و کلید Enter را فشار دهید.

فرمان های زیر را سطر به سطر در پنجره Command Prompt ای که باز می شود نوشته و در پایان هر سطر
Enter را فشار دهید :
کد:
[SIZE="4"]CD %WinDir%\winsxs
Net stop trustedinstaller[/SIZE]

سپس پنجره را نبندید و یک دقیقه صبر کنید تا سرویس trustedinstaller بطور کامل متوقف شود.
حالا بعد از گذشت یک دقیقه یکی از دو کار زیر را انجام دهید :

روش اول) فرمان های زیر را هم در همان پنجره بنویسید :

کد:
[SIZE="4"]Takeown /f %WinDir%\winsxs\ManifestCache\*
Del /q %WinDir%\winsxs\ManifestCache\* Icacls %WinDir%\winsxs\ManifestCache\* /GRANT administrators:F[/SIZE]

روش دوم) فایل پیوستی runme.zip را از حالت zip خارج کرده و فایل bat داخلش را اجرا کنید.

پیوست ها

• runme.zip
    220 بایت · بازدیدها: 60
پوشهwinsxs

خیلی ممنون از پاسختان
من امتحان کردم ولی از حجم پوشه کم نشده و همینطور مانده من اصلا نمی دونم این راه حلی که شما گفتند چه کار کرد لطفا بیشتر توضیح بدین

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی ممنون از پاسختان
من امتحان کردم ولی از حجم پوشه کم نشده و همینطور مانده من اصلا نمی دونم این راه حلی که شما گفتند چه کار کرد لطفا بیشتر توضیح بدین

بعد از اجرا کردن دستورات مرحله اول (وقتی یک دقیقه صبر کردید) با یک برنامه که فایل های مخفی و سیستم رو
نشون بده وارد پوشه winsxs بشید و ببینید چه فایل هایی حجم شون بالا است، حذف شون کنید. اینکار رو مثلا
می توانید با WinRar انجام بدید، البته ممکنه تو دسترسی برای حذف کردن به مشکل عدم دسترسی بر بخورید.

دستورات مرحله اول برای اینه که سیستم حفاظتی ویندوز در حالت عادی اجازه حذف کردن فایلی از داخل پوشه winsxs
رو نمیده، به همین جهت اول باید سرویس trustedinstaller ویندوز رو متوقف کنیم.

دستورات مرحله بعدی برای ایجاد کردن دسترسی به پوشه و حذف کردن یکسری فایل داخلش هست که عموما
حجیم هستند.

khafan11

New Member
کد:
C:\Users\ASHK>CD %WinDir%\winsxs

C:\Windows\winsxs>Net stop trustedinstaller
The Windows Modules Installer service is not started

More help is available by typing NET HELPMSG 3521.

C:\Windows\winsxs>
اصلا نشد !! میشه بگید چطوری حذف کنیم ! درایو c بدجور پر شده !!
خیلی پوشه داخل winsxs هست !7000 پوشه !!

the_king

مدیرکل انجمن
اصلا نشد !! میشه بگید چطوری حذف کنیم ! درایو c بدجور پر شده !!
خیلی پوشه داخل winsxs هست !7000 پوشه !!

قرار که نیست پوشه و همه محتویات winsxs حذف بشه، اجرای صحیح برنامه هایی که روی سیستم نصب کرده اید
به وجود محتویات winsxs وابسته اند. بجز ManifestCache بقیه پوشه ها باید باقی بمانند، هر چه برنامه هایی
بیشتری روی ویندوز نصب کنید طبیعتا حجم این پوشه هم بیشتر میشه.

اگه ویندوزتان Vista باشه، سیستم عامل برای حذف کردن فایل های اضافی ابزار هایی رو پیش بینی کرده.

اگه ویندوز Vista SP1 باشه :
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R رو فشار دهید تا پنجره Run باز بشه، عبارت زیر را داخلش نوشته
و OK کنید :
کد:
%WINDIR%\SYSTEM32\VSP1CLN.EXE

اگه ویندوز Vista SP2 باشه :
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R رو فشار دهید تا پنجره Run باز بشه، عبارت زیر را داخلش نوشته
و OK کنید :
کد:
%WINDIR%\SYSTEM32\COMPCLN.EXE

جدیدترین ارسال ها

بالا