Motion Capture

ali3dtech

Member
سلام دوستان.
درباره Motion Capture چقدر میدونید؟
اگه دوست دارید اطلاعاتتون راجع بهش بیشتر بشه یه سری به این سایت بزنید:

Motion Capture Solutions

ShapeWrapII_dec21_L.jpg
ShapeHand_wb_004.jpg

همچنین شامل مواردی دیگری از اینگونه تکنولوژی میباشد:

قیمت این کالا هم تقریبا $28500 هستش

این کالا در ایران موجود میباشد و اجاره هم میدهند

دوستانی که در نمایشگاه بین المللی قبل که برای کامپیوتر بود این لباس را در معرض دید گذاشته بودند از این لباس هم اکنون در انیمیشن های قسمتی شرکت گاز استفاده میشه

نام یکی از کمپانی های صادر کننده این دستگاه به ایران: Animazoo بریتانیا
قیمت در ایران: 107 میلیون تومان!!
از نظر دقت، محصول این شرکت به هیچ وجه مناسب کار حرفه ای نیست!
من خودم 1 ساعت با مسئولای شرکتی که انیمیشن های شرکت گاز و شهرداری رو می سازه صحبت کردم همینطور با انیماتور اصلیشون. کاتالوگ هارو به دقت بررسی کردم. به هیچ وجه ارزش 5 میلیون تومن رو هم نداشت!! (البته این Animazooهه ارزش نداشت. بقیه رو نمی دونم!)
اگر کسی اطلاعات بیشتر می خواست بگه تا شماره شرکتشونو بزارم (اگه الان دم دست بود می زاشتم!)
موفق باشید

pythoN

Active Member
خیلی جالبه .
محمد منم پرسیدم . ولی گفت 118 تا . میدونم فرق اون وقتی که تو پرسیدی با اون وقتی که من پرسیدم چی بود .
من که دیگه مشن کپچر میبینم گریم میگیره . مگ ادم دستش به یه جای برسه که براش بخرن . فعلا ما باید به سورت manuall کار کنیم تا بعد .

pythoN

Active Member
بابا بیخیال محمد .:D چرا میزنی حالا . اما میشه بگی چطوری می خوای اینکارو انجام بدی من که سر در نمیارم .:cool:

نه! اون علامت تعجب رو باید عادت کرده باشید! یعنی هیجان پست رو ببرید بالا (با هیجان بخونید!) نه اینکه با اخم بخونید! من کی باشم که بخوام اخم کنم؟!!
سیستم من بر اساس سنسور نوری کار خواهد کرد و موقعیت دقیق نقاطش با معادلات مثلثاتی به دست میاد (یه چیز بین Gps و سنسور های مسابقات روباتیک!)
خوبیش اینه که اصلا هزینه بر نیست! بدیش اینه که فقط در یه محدوده خاص می تونه کار کنه. (یعنی کسی که سنسورها بهش وصله حق نداره از یه محدوده مشخصی خارج بشه!)
تب و تاب خوارزمی که بخوابه و شرایط رو به راه باشه تست نرم افزاریش شروع می شه (برای جلوگیری از باگ های منطقی!)

hamed-ddd

Well-Known Member
آفرین
حالا متوجه شدم
گیرنده هایی که اطلاعات رو دریافت میکنند در کجا قرار میگیرند....
در ضمن اگر دقت کنی این قضیه روی کاغذ خوب جواب میده ...ولی در واقعیت!!!
تصور کن سنسوری رو دست من تعبیه شده که اطلاعات موقعیتیش رو در دو جهت برای گیرنده ها میفرسته(یه تری دی کار میدونه که برای تعیین موقعیت یک جسم داشتن دو نمای غیر روبرو کافیه)
خوب این قضیه تا زمانی که توی برنامه ای مثل تری دی مکس باشه مشکلی ایجاد نمیکنه ....سنسور فرضی روی دست فرضی و از دو جهت رد گیری میشه
ولی در دنیای واقعی نمیتونیم و چرخشهای بدن مانع از ارسال اطلاعات به گیرنده ها میشه .مگر اینکه در 5 جهت اتاق گیرنده داشته باشیک که هر کدوم بتونن اطلاعات سنسور گمشده رو به اون یکی منتقل کنند
خب البته عقل من بیشتر از این قد نداد چون بیشتر سر در نمیارم....
بی صبرانه منتظرم که توضیحات بیشتری بدی

ali3dtech

Member
با سلام خدمت دوستان عزیز.
بهتره که این فیلمهایی رو که گذاشتم دانلود کنید و ببینید تا بیشتر متوجه بشید که کار دقیق و طرز استفاده از اون چطوری هستش.

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما.

Motion_Captor_Demo_CD_Large
16.3 MB
mov file

اینم خوده دستگاهی که به فرد بسته میشه:

shapewrap2
1.2 MB
wmv file

آخرین ویرایش:
ببین سنسور ها (که فعلا باید 6 تا باشن!) روی دیوار قرار می گیرن.
روی بدن فرد کیت های ساطع کننده امواج قرار می گیرن که هر کدوم فرکانس مشخص و متفاوتی دارن.
از طرف دیگه قبل از اینکه به مشکلی که گفتی فکر کنم، به این فکر کردم که هر عضو (مثلا مچ پا) که مثلا عمودی قرار گرفته، اگر چرخشی در محور Y داشته باشه سیستم به باگ بر می خوره. پس به این نتیجه رسیدم که برای هر بخش 2 کیت (شایدم بیشتر!) بزاریم. این طوری بعضی از چرخش ها (Rotate) با حرکت (Move) اشتباه گرفته نمی شن!
خوب! این قضیه که حل شد! حالا قضیه شما میاد وسط! همونی که گفتی ممکنه بعضی از عضو ها از دید سنسور ها خارج بشن! این قضیه با استفاده از راهکار قضیه بالا حل شده (یعنی نیومده حل شد!) چون با افزایش تعداد کیت ها و اینکه سنسور های ما هم زیاد هستن، عملا هیچ عضوی از دید سنسور ها مخفی نمی مونه (البته باید بگم همه ی اینایی که گفتم کاملا تئوری هستن و هنوز تو کامپیوتر شبیه سازی نشدن!) مگر اینکه:
به فرض ما کیت ها رو به حامد وصل کردیم! منم کارگردانم! با حامد مشکل شخصی دارم بهش می گم "دستتو باید از پشت گردنت رد بکنی و بیاری پایین 42 دفعه دور شیکمت بپیچونی در حالی که پاهات هم گره ی پاپیونی به هم خوردن!"!!
خوب اینجا دیگه دستگاه عملا کاری از دستش بر نمی یاد!!

آها یه چیزی هم یادم رفت!
ببین در بعضی مواقع موشن-کپچر-کار ممکنه یه عضوی رو طوری مخفی کنه که فقط یکی از سنسورهای قابل رئویت باشه.
یعنی کلا ما می تونیم 2 بعد از موقعیت اون رو داشته باشیم! بعد باقی مونده رو با استفاده از موقعیت قبلی عضو و همینطور حرکت اعضای مرتبط به دست میاریم. دقیق نیست! یعنی بازم موقعیت دقیق اون جسم به دست نمیاد! اما باید بدونی که اصلا نیازی به اون موقعیت دقیق نداریم! چون:
اگر موشن-کپچر-کار بیاد به حالت دست-به-سینه بایسته و یه دستشو پشت بازوی اون یکی دستش مخفی کنه، کاراتر سه بعدی هم همین کارو می کنه و مچ دستش که مخفی شده دیگه نمایش داده نمی شه! پس ما اصلا هیچ نیازی به اون یک بعد مخفی نداریم! چون اصلا تو فیلم دیده نمی شه!!

hamed-ddd

Well-Known Member
خیلی عالی بود
متوجه شدم خصوصا روشی که برای ردگیری و تمایز سنسورها از هم بکار رفته یعنی تمایز فرکانسی
[
فرض ما کیت ها رو به حامد وصل کردیم! منم کارگردانم! با حامد مشکل شخصی دارم بهش می گم "دستتو باید از پشت گردنت رد بکنی و بیاری پایین 42 دفعه دور شیکمت بپیچونی در حالی که پاهات هم گره ی پاپیونی به هم خوردن!"!!
:shock:دیگه چی برادر...:lol: من یه چند تایی استخوان دارم تو بدنم هنوز کاملا بی مهره نشدم:lol::lol:
خوب اینجا دیگه دستگاه عملا کاری از دستش بر نمی یاد!!
ولی حامد که میتونه فرار کنه
:cool:

آخرین ویرایش:
خیلی عالی بود
متوجه شدم خصوصا روشی که برای ردگیری و تمایز سنسورها از هم بکار رفته یعنی تمایز فرکانسی
[
:shock:دیگه چی برادر...:lol: من یه چند تایی استخوان دارم تو بدنم هنوز کاملا بی مهره نشدم:lol::lol:
نگران نباش عزیز دل برادر! تو دستگاه که بری به سلامتی بی مهره هم میشی!!
ولی حامد که میتونه فرار کنه
:cool:
ای بابا... چرا این به فکر تستور قبلی ما نرسید؟! (همونی که دستگاه رو به همین روش که گفتم روش تست کردیم!) بیچاره می تونست نجات پیدا کنه!! خدابیامرز مطمئنم که روحش همینجاهاست و داره پیشرفت فرزندان این مرز و بوم رو در زمینه تکمیل موشن کپچر نظاره می کنه! به احترامش یک دقیقه سکوت!!

>> حامد جان! من اصلا در حد و اندازه شوخی کردن با شما نیستما!! بزرگواری می کنی که به دل نمی گیری!!

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

Well-Known Member
> حامد جان! من اصلا در حد و اندازه شوخی کردن با شما نیستما!! بزرگواری می کنی که به دل نمی گیری!!
اصلا از این حرفا نزن که ما کوچیک تمام اعضای سایت هستیم
دفعه بعد ازاین جملات(که در نقل قول مشاهده میشه) ببینم نام کاربریتون تا مدت 10 سال غیر فعال میشه:lol:
منتظر ادامه بحث هستیم
خب در مورد هزینه چی تونستی برآورد کن
برآورد قبلیت که 0 بود

دفعه بعد ازاین جملات(که در نقل قول مشاهده میشه) ببینم نام کاربریتون تا مدت 10 سال غیر فعال میشه
:cry:
!
حامد جان من باید یه سر برم امیرکبیر یا شریف تا یه تحقیقی بکنم ببینم هزینه دقیقا چقدر می شه.
البته یه دوستی بهم گفت هزینه سنسور ها ممکنه زیاد بشه. اما اشکالی نداره! هر چی باشه بهتر از 107 میلیون تومنه!!
راستی! یه ایده ی خیلی پیچیده اما به شدت ارزون (شاید هزینش 20 هزار تومن هم نشه!) به ذهنم رسیده که در آینده خیلی نزدیک با حرفه ای های همین مجید آنلاین در موردش صحبت می کنم! (البته منظورم حامد نبود!! :lol:)

ali3dtech

Member
بچه ها مطالبتنون تا آلان خیلی خوب بوده. ما که استفاده کردیم.
ادامه بدین... منتظریم...

راستی این فیلما رو دانلود کردین؟ خوب بود؟ (البته فکر کنم دوستان خودشون بیشتر از ما سرشون بشه)

در هر صورت از شما متشکریم.

جدیدترین ارسال ها

بالا