iMac یا اسمبل کردن سیستم

leontry89

Member
دوستان سلام من در زمینه طراحی و برنامه نویسی در حوزه نرم افزار فعالیت می کنم.
برای خانه دنبال خرید یک کامپیوتر دسکتاپ هستم که مشکلاتی که با سیستم فعلیم دارم (کند بودن، صدای کیس، بازده گرافیکی مانیتور و...) و نداشته باشه و...
حالا من بین خرید iMac و یا اسمبل کردن یک سیستم موندم.
حساب کردم دیدم بخوام یک سیستم خوب ببندم 6 تومن هزینه میبره و همین هزینه پول خرید یک iMac خوب هستش
(من سیستم و برای بازی کردن نمیخوام)
من برام سیستم عامل ویندوز اهمیت زیادی داره (کارم در این سیستم عامله) مثل اینکه به راحتی میشه در iMac ویندوز نصب کرد.
فقط از کاراییش یکم می ترسم. می ترسم یه قطعه ش که سوخت داستان بشه و یا کراییش در ویندوز پایین باشه در مک مطمئن هستم اکیه.
من ایپد دارم و واقعا به محصولات اپل اطمینان دارم اما کلا ازتون مشاوره می خوام
ممنون میشم کمکم کنید.

(تو یک مجتمع کامپیوتری بودم طرف حرف جالبی بهم زد. گفت تو می تونی بهتر سیستم اسمبل کنی یا مهندسای سخت افزاره اپل. این جمله خیلی رو مغزم رفته)

the_king

مدیرکل انجمن
دوستان سلام من در زمینه طراحی و برنامه نویسی در حوزه نرم افزار فعالیت می کنم.
برای خانه دنبال خرید یک کامپیوتر دسکتاپ هستم که مشکلاتی که با سیستم فعلیم دارم (کند بودن، صدای کیس، بازده گرافیکی مانیتور و...) و نداشته باشه و...
حالا من بین خرید iMac و یا اسمبل کردن یک سیستم موندم.
حساب کردم دیدم بخوام یک سیستم خوب ببندم 6 تومن هزینه میبره و همین هزینه پول خرید یک iMac خوب هستش
(من سیستم و برای بازی کردن نمیخوام)
من برام سیستم عامل ویندوز اهمیت زیادی داره (کارم در این سیستم عامله) مثل اینکه به راحتی میشه در iMac ویندوز نصب کرد.
فقط از کاراییش یکم می ترسم. می ترسم یه قطعه ش که سوخت داستان بشه و یا کراییش در ویندوز پایین باشه در مک مطمئن هستم اکیه.
من ایپد دارم و واقعا به محصولات اپل اطمینان دارم اما کلا ازتون مشاوره می خوام
ممنون میشم کمکم کنید.

(تو یک مجتمع کامپیوتری بودم طرف حرف جالبی بهم زد. گفت تو می تونی بهتر سیستم اسمبل کنی یا مهندسای سخت افزاره اپل. این جمله خیلی رو مغزم رفته)
مهندسان سخت افزار اپل که مثل اون آقا تو مجتمع کامپیوتری اسمبل نمی کنند، اسمبل کردن ویژگی معماری های باز ئه که اپل استراتژی اش این نیست. یک معماری یکپارچه بسته طراحی می کنند که فروشندگان سخت افزار الزاما باید دقیقا مطابق با سفارش اپل قطعه بسازند.
مهندسان اپل که در بازار دنبال سخت افزار مناسب نمی گردند. سفارش می دهند عینا طبق به طراحی خاص خودشون قطعه ساخته میشه.

سخت افزار های سیستم مکینتاش برای سیستم عامل خاص اش طراحی میشه، معماری اش برای سیستم عامل اصلی اش ایده آل ئه و به همین جهت کارایی بالاشو تضمین می کنه.
ولی وقتی مشخصات اش رو با سخت افزار های متعارف برای ویندوز مقایسه می کنید می بینید که اصلا قابل مقایسه نیست. ویندوز برای اون سخت افزار مثل یک لامپ پر مصرف رشته ای می مونه
و معماری سخت افزار های مکینتاش هم باهاش جور نیست، شما برای مکینتاش هزینه زیادی می کنید ولی سخت افزارش مناسب ویندوز نیست، به نسبت قیمت اش خیلی ضعیفه.
بهره ای که ویندوز با اون سخت افزار گرانقیمت میده به مراتب پایین تر از سیستمی است که خودتون با همون بودجه اسمبل می کنید.
اگر iMac روو برای سیستم عامل اصلی اش می خواهید که قطعا انتخاب دیگری ندارید ولی خرید اش برای نصب کردن ویندوز مثل خریدن بستنی چوبی فقط برای چوب شه.

جدیدترین ارسال ها

بالا