قالب Hyusong GT250R

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mehroo

Member
درود بر دوستان مجیدی آنلاینی

هیوسانگ 250 غول مجاز ایران :sad:
بابت مدلینگ این موتور تقریبا دو هفته مشغولم بودم.البته چند ماهی میشه که ساختمش و هر از گاهی بخش های مختلفش رو به روز میکردم.باتوجه به عکس ها و شناختی که از این موتور داشتم سعی کردم همه جزئیات رو مدلینگ کنم

*لازم میدونم یه سپاس ویژه داشته باشم از استاد مهدی دباغ "mehdi_lover3dsmax" بابت همه آموزش هاشون به ویژه آموزش های مربوط به وی ری

برنامه های استفاده شده :

تری دی مکس ، وی ری ، فتوشاپ

زمان رندر هر فایل بین 5 تا 6 ساعت بوده

پیوست ها

• hyusong%20gt250r_B1.jpg
    hyusong%20gt250r_B1.jpg
    322.3 کیلوبایت · بازدیدها: 181
  • hyusong%20gt250r_B1_wire.jpg
    hyusong%20gt250r_B1_wire.jpg
    377.8 کیلوبایت · بازدیدها: 97
  • hyusong%20gt250r_B2.jpg
    hyusong%20gt250r_B2.jpg
    359.7 کیلوبایت · بازدیدها: 106
  • hyusong%20gt250r_B2_wire.jpg
    hyusong%20gt250r_B2_wire.jpg
    229.8 کیلوبایت · بازدیدها: 83

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید مهرو عزیز
اولا تبریک و به انجمن خوشآمدی :rose:

کارتون از نظر مدلینگ و رندر عالی هست افرین
ولی بعضی جاها کمی تیره شده و از جزئیات کارتون کم کرده مثلا تو عکس اولی از راست چرا روی زین سیاه رندر شده و بعضی جاهای دیگه . . .
اگر هم ارم کارخانه با شماره شاسی و اینا رو روی موتورش در بیاری و یه کوچولو دیگه روی رندرت کار کنی اون موقس که می گم :

پیشنهاد تاپ گالری :rose:

سلام مدلینگ که محشره رندرینگ هم زیباشده فقط اونجا که پا را میزاریم روش یه ذره متریالش خام به نظر میرسه اما معلومه واسه کار زحمت کشیدی مخصوصا مدلینگش خسته نباشی

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
مدل خوبیه فقط بالای موتور قسمت قرمز رنگ مشکلاته زیادی داره یه همین علت رفلکتای نا مناسبی ایجاد کرده..
زاویه خوب دوربین نکته قوت کاره.
ولی استدیو هنوز جای کار داره ..

موفق باشی

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام دوست عزیز خیلی خوب شده خسته نباشید:rose:
چند تا مشکل به چشمم خورد
1-مدلت خوبشده اما سه ضلعی و پنج ضلعی خیلی داره که همش قابل حله
2- تو رفتگی بالای باک تغریبا 2 برابر مدل اصلیه
3- قسمت پایین زنجیر از خورشیدیه عقب فاصله گرفته
تو این موتور که خیلی تجهیزات داره و شلوغه بهتره رفلکتها نرمتر باشه تا بهتر دیده بشه (نظر شخصی)به عکس زیر نگاه کنید رفلکتها باعث بهتر دیده شدن فلاپها میشه
متریال های مشکی شاسی و لاستیک و زین و جک یه مقدار جای کار داره الان فلت دیده میشه
تو قسمت مدل زین باید بیشتر اج استفاده میکردی تا مجبور نشی پلیگان ها رو خم کنی اینجوری بعد از اسمود موج دار میشه
در کل خوب انجام شده و تمام این ایرادها قابل حله
خیلی ببخشید که این همه ایراد گرفتم چون حیفه زحمتی که کشیدی ناقص بمونه
موفق باشی:rose::rose::rose:

پیوست ها

• 1110-sbkp-10-o2012-kawasaki-ZX-14Rblue [DesktopNexus.com].jpg
    1110-sbkp-10-o2012-kawasaki-ZX-14Rblue [DesktopNexus.com].jpg
    289.6 کیلوبایت · بازدیدها: 60

Mandana

Active Member
عجب مدلینگی!
خسته نباشید.مدلینگ خوبی شده
نکات ضعف رو نخسوزن باسه رندر رو دوستان گفتن.رفلکتهای روش یک مقدار خوب نشدن.ایرادهاشو برطرف کنید کلیییی بهتر تر هم میشه
موفق بباشید:rose:

Mehroo

Member
با تشکر از همه دوستان
انتظار داشتم از متریال های تیره و رفلکت ها در برخی قسمت ها ایراد گرفته بشه ولی اشکال مدل رو حقیقتا انتظارش رو نداشتم ولی باز هم تا جایی که بتونم نظرات رو اعمال میکنم

سلام
پسر خیلی عالیه من که حال کردم
واقعا این متور آزاد است
انشاالله بوجه رسید یکی می خرم :green:

درسته سجاد جان این موتور پلاک میشه و قیمتش هم 7 میلیون و خورده ای هست.

ولی بعضی جاها کمی تیره شده و از جزئیات کارتون کم کرده مثلا تو عکس اولی از راست چرا روی زین سیاه رندر شده و بعضی جاهای دیگه . . .
اگر هم ارم کارخانه با شماره شاسی و اینا رو روی موتورش در بیاری و یه کوچولو دیگه روی رندرت کار کنی اون موقس که می گم :
پیشنهاد تاپ گالری :rose:

تیرگی رو قبول دارم و دلیل تغییر رنگ تفاوت زاویه زین نسبت به محیط و منبع نوره که تو یه صحنه تیره تر در اومده شماره شاسی که تو دید رس نیست و زیر فلاپه ولی کلمه ای که روی پوسته گیرباکس هست رو نتونستم بخونم ولی حدس میزنم همون هیوسانگ روش حک شده که یا با مپ یا روی مدل ردیفش میکنم.

اونجا که پا را میزاریم روش یه ذره متریالش خام به نظر میرسه اما معلومه واسه کار زحمت کشیدی مخصوصا مدلینگش خسته نباشی

برای جا پاهای راکب درست عمل کردم ولی جاپایی ترک تو نمای اول از تصاویر پیوست رو قبول دارم که متریال خام به نظر میرسه که باز بر میگرده به زاویه موتور وسایه افتادن رو این بخش

مدل خوبیه فقط بالای موتور قسمت قرمز رنگ مشکلاته زیادی داره یه همین علت رفلکتای نا مناسبی ایجاد کرده..
زاویه خوب دوربین نکته قوت کاره.
ولی استدیو هنوز جای کار داره ..

موفق باشی

ممنون و موافقم

سلام دوست عزیز خیلی خوب شده خسته نباشید:rose:
چند تا مشکل به چشمم خورد
1-مدلت خوبشده اما سه ضلعی و پنج ضلعی خیلی داره که همش قابل حله
2- تو رفتگی بالای باک تغریبا 2 برابر مدل اصلیه
3- قسمت پایین زنجیر از خورشیدیه عقب فاصله گرفته
تو این موتور که خیلی تجهیزات داره و شلوغه بهتره رفلکتها نرمتر باشه تا بهتر دیده بشه (نظر شخصی)به عکس زیر نگاه کنید رفلکتها باعث بهتر دیده شدن فلاپها میشه
متریال های مشکی شاسی و لاستیک و زین و جک یه مقدار جای کار داره الان فلت دیده میشه
تو قسمت مدل زین باید بیشتر اج استفاده میکردی تا مجبور نشی پلیگان ها رو خم کنی اینجوری بعد از اسمود موج دار میشه
در کل خوب انجام شده و تمام این ایرادها قابل حله
خیلی ببخشید که این همه ایراد گرفتم چون حیفه زحمتی که کشیدی ناقص بمونه
موفق باشی:rose::rose::rose:

1. تا جایی که بتونم کمترش میکنم
2.مخالفم
3.موافقم خودمم دیدمش ولی گفتم میذارمش به حساب شلی زنجیر کش :green:
4.درسته ، فکر کنم باید از تیرگی متریال های این بخش کم کنم و یه مپ مناسب هم برای زین در نظر بگیرم تا از حالت بی روحی در بیاد و حس زین رو منتقل کنه
مشکل مدلینگ زین رو متوجه نمیشم فک کنم مثل عکس ها و با تعداد پولی مناسب مدل کردم.شاید هم متوجه منطورتون نشدم:-?
اساسا بر این عقیده هستم که هر کاری میتونه ایراداتی داشته باشه که به خاطر ارتباط عاطفی هنرمند با اثرش از چشمان خالق اثر پوشیده میمونه و مخاطب بهتر میتونه تشخیصشون بده

سلام
کارتون خیلی خوبه .......
موفق باشی ...................:)

سپاسگذارم شما لطف دارین

عجب مدلینگی!
خسته نباشید.مدلینگ خوبی شده
نکات ضعف رو نخسوزن باسه رندر رو دوستان گفتن.رفلکتهای روش یک مقدار خوب نشدن.ایرادهاشو برطرف کنید کلیییی بهتر تر هم میشه
موفق بباشید:rose:
ممنون که سر زدین_حتما همینطوره

چندتا پروژه هست که تا اخر این هفته باید تحوبل بدم پس از اون اگر عمری باقی موند حتما رو مواردی که دوستان بیان کردن کار میکنم

.:. soroosh .:.

Active Member
در کل مدلینگ خیلی خوبی داره . خسته نباشی کلی.
یه کمی دقت بیشتر نیاز داره روی خطوط شکست ها و برآمدگی ها و فاصله بین اجزاء بدنه و همینطور استودیو رندر.
بزارش تو یه استودیو تیره با بک گراند خاکستری رنگ تقریبا. ببین چطوری میشه! استودیو سفید کنترل رفلکت های روی اجسام را سخت میکنه.
موفق باشی :rose:

main

Well-Known Member
بسیاااااااااااااااااااااار عالی.
واقعازیبا شدهــ آورین.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.چه کار خوبی شده.مدلسازیش واقعا جای تقدیر داره.دقت به جزئیات توش کاملا مشهود هست.
استدیو هم خیلی خوب از آب در اومده.سفید مناسب قشنگ.
شیدرها خیلی خوب شده.نکته خیلی خوب رفلکت توی شیدرها هست.خیلی مناسب شده.
درکل بهت تبریک میگم.کار بسیار شایسته و با ارزشی شده.

Hamed

Active Member
سلام
آقا ترکوندی
من عاشقه موتورم...اول گواهینامه موتورم رو گرفتم...بعد ماشین...مدلینگت خیلی خوبه...یکم رو متریالاش کار کن یه رندر خفن بگیر...ارزش داره این کار...

موفق باشی

علی علی

archman3d

Member
سلام خیلی عالی بود
یک سوال
روی لوله ی اگزوز در جای که به انباری وصل میشه یک تغییر رنگ داره،که در ااثر حرارت زیاده ایجاد میشه، امکانش هست تکنیک ساخت این متریال رو واشم توضیح بدی،
خیلی دنبالش بودم

Mehroo

Member
سلام مرسی از نظرت
برای ساخت اون متریال دو تا راه هست
یکیش ازتفاده از تکسچره که میتونی از عکسای مختلف کمک بگیری
یکی دیگه هم اینکه باید یه gradient ramp بذاری تو دیفیوزت و یه طیف رنگی آب بنفش نارنجی و زرد رو نزدیک به هم ایجاد کنی و بخش بیشتری رو سفید یا کمی تیره تر نزدیک به طوسی کنی
نکته اصلی کار تنظیم یو وی مپه که تکسچر یا متریالت تو کدوم سمت خود نمایی بیشتری داشته بشه
متریال آمادش هم موجوده که میتونین از این اینجا دانلودش کنین

mohammad@er

Well-Known Member
سلام
پسر خیلی عالیه من که حال کردم
واقعا این متور آزاد است
انشاالله بوجه رسید یکی می خرم :green:

دوست عزیز هیوسانگ 250 جزو موتور های سنگینه ...

یعنی 250 سی سی به بالا سنگین محصوب میشه ...

سنگین تو زمان اجلاس ها و موقع هایی هفته دفاع مقدس و غیره ... هست حکم تیر براش صادر میشه ... اونم با یوزی ...

بعدشم حتی اگر برگه سبز داشته باشی موتور خدافظ .... میره جزو اموال سپاه ...

الان هیوسانگ تیپ جدیدش رفیقم خریده 19 تومن ...

دست دو هم از 9 هست تا 17 18 ...

خاصی بخری کلاهم باش بخر حتما ...

علی یارت ...

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
قوانین رو رعایت بکنین و از پست زدن در موضوعات قدیمی و آوردن آنها به بالا جلوگیری کنین.
موضوع بسته

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا