قالب Hyundai Santa Fe

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام خدمت همه دوستان گلم.
امیدوارم نماز روزه هاتون قبول باشه.
مدل هیوندا سانتافه هست.
مدل رو از یه سایتی دانلود کردم متریال نداشت. خودم متریال هاشو بهش دادم.
2 رندر رو خودم ساختم. بقیه رو توی استدیو های آماده اورموشن گذاشتم.
دانلود مدل سه بعدی
موفق باشید.
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

پیوست ها

• santa-fe-beach.jpg
    santa-fe-beach.jpg
    283.4 کیلوبایت · بازدیدها: 137
  • santa-fe-road.jpg
    santa-fe-road.jpg
    616.2 کیلوبایت · بازدیدها: 146
  • AI-20-10-3.jpg
    AI-20-10-3.jpg
    512.7 کیلوبایت · بازدیدها: 140
  • AI-20-10.jpg
    AI-20-10.jpg
    847.8 کیلوبایت · بازدیدها: 103
  • AI-20-10-2.jpg
    AI-20-10-2.jpg
    345.1 کیلوبایت · بازدیدها: 102
  • AE15-10-a.jpg
    AE15-10-a.jpg
    477.2 کیلوبایت · بازدیدها: 136
  • AE15-10.jpg
    AE15-10.jpg
    464.4 کیلوبایت · بازدیدها: 103

Mahdi_1984

Banned
سلام، خوب شده، فقط متوجه نشدم لاستیک ها کهنه وخاکی بنظر میرسن؟ شاید رفلکشن رو کم میکردین ،توی نور هم رنگ مشکی حفظ میشد و لاستیک ها نو بنظر میرسید.

alin617

Member
سلام آقا arefخوب شده خسته نباشید فقط اگه امکانش هست این مدل رو با متریال هایی که درست کردید رو یه جا آپلود کنید تا ما هم داشته باشیمش و تو کارامون به کار ببریم . آخه من از این خودروها هرچی گشتم توی نت پیدا نکردم.

AREF

سلام ممنون علی جان. توی پست اول در مورد مدل توضیح دادم

hamed.f

Well-Known Member
سلام عارف جان
عالی شده،مخصوصا رندرهای تو استدیو Evermotion ...
عارف جان این استدیو تو Arch Interiors هست ؟ کدوم شماره؟
من این استدیو رو تو HDModels Cars 4 دیده بودم .اما تو این پکی که من دارم فقط ماشینها هستن!
مرسی :rose:

KHURSHID

کاربر فعال
سلام عارف جان تبریک
این یکی خیلی خوبه محیطو خودت ساختی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آسفالت سنگریزه ها سبزینگی خیلی خوبه
attachment.php

پیوست ها

• santa-fe-road.jpg
    santa-fe-road.jpg
    616.2 کیلوبایت · بازدیدها: 96

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام عارف جان رندر ها خوب شده
خسته نباشی فقط همون موردی که دوستمون هم اشاره کرد لا ستیکها یه مقدار رفلکتش بعضی جاها زیاده
در کل عالی

AREF

سلام ممنون دوستان. خیلی لطف دارین
لاستیک واقعیتش شیدر مال Evermotion HD Car vol 5 هست.
اون کار Matt paint هست. برای کارها محیط نساختم.

SinaTR

Well-Known Member
سلام
آقا چرا اينطوری نقد می کنين؟ دقيقا حرکتی که با کارای من کردين. رفلکت لاستيک کجاش زياده من اصلا متوجه منظور هيچکدوم از شما نمی شم، اتفاقا رفلکت کمه، فقط تو صحنه ساحل خوب جواب داده که لاستيک رنگ مناسبی نداره و زيادی روشن شده، و يه مورد ديگه اينه که انگار ماشين رو با جرثقيل گذاشتن اونجا نه اينکه خودش بياد، چون هيچ جای لاستيک و کثیفی متمايز زير و بغل لاستيکا نيستش، عدد رفلکت هم خيلی به سمت مواد خام و پلاستيکی رفته، يکم بايد جلا بخوره!!!
متريال رينگ هم به نظرم انگار رفلتکتی که می اندازه با محيط نور محيط مچ نيست يه حالتی مثه فيک شده.
و اينکه بعضی از قسمتا ماشين به اين شکل نيست، راهنمای ماشين رو قسمت آينه به رنگ نارنجی نيست، توری ها حالت پلاستيکی و به رنگ زه های ماشين های معموليه، چراغ سوم ترمز اين ماشين هم که رو قسمت بال قرار داره متريال نامناسبی داره و اصلا به چشم نمياد.
و در آخر لطفا استفاده از اين پلاک غير واقعی رو کنار بذارين، فقط شبيه پلاک ايرانيه با يه فتوشاپ ساده درست شده، عکس های بهتر و واقعی تری از پلاک ايرانی هست با يه سرچ ساده پيدا می شه.

KHURSHID
قصدم کنايه و تيکه انداختن نيست، ولی عجيبه برام که شما کاربر فعال اين محيط رو نديده باشين، اين فضا توسط من (رندر سورن) و رضا که رندر از نما بغل مدل عماد علی محمدی گرفته استفاده شده، اين HDRI سايت smcars اگه اشتباه نکنم شماره چهار هست.

KHURSHID

کاربر فعال
KHURSHID
قصدم کنايه و تيکه انداختن نيست، ولی عجيبه برام که شما کاربر فعال اين محيط رو نديده باشين، اين فضا توسط من (رندر سورن) و رضا که رندر از نما بغل مدل عماد علی محمدی گرفته استفاده شده، اين HDRI سايت smcars اگه اشتباه نکنم شماره چهار هست.[/QUOTE]

دوست عزیز دیدن محیط آماده چه ربطی به کاربر فعال بودن داره؟ :shock:
الان توی دنیای سی جی انقدر مدل آماده زیاد شده ک آدم وقت نمیکنه همشون رو بشناسه .
واقعا بهتون تبریک میگم ک انقدر با مدلها و محیط های آماده آشنایی دارید...
آفرین اصلا هم تیکه نمیندازم :green:

SinaTR

Well-Known Member
ربطش به اينه که معلوم نيست شما کجا فعاليت داشين تا الان که اين محيط رو نديدين، و اين نشون می ده شما اصلا به ماشين و رندر ماشين و به قول شما محيط های آماده هيچ اطلاعاتی ندارين، مثل اين می مونه که من در مورد معماری نظر بدم که هيچ تخصصی ندارم.

اگه اينکاره باشين و شناخت رو افراد مختلف داشته باشين با يک نگاه می تونستين تشخيص بدين که از يه عکس استفاده شده و حتی خيلی از مدل های استفاده شده رو تشخيص بدين.

متاسفانه نظر و اعتماد به نفس کاذب افراد غير متخصصی مثل شما باعث تخريب کارا، کم شدن ارزش يه کار و عدم پيشرفت شخص صاحب تاپيک و افرادی که پست شما رو می خونن می شه.

KHURSHID

کاربر فعال
ربطش به اينه که معلوم نيست شما کجا فعاليت داشين تا الان که اين محيط رو نديدين، و اين نشون می ده شما اصلا به ماشين و رندر ماشين و به قول شما محيط های آماده هيچ اطلاعاتی ندارين، مثل اين می مونه که من در مورد معماری نظر بدم که هيچ تخصصی ندارم.

اگه اينکاره باشين و شناخت رو افراد مختلف داشته باشين با يک نگاه می تونستين تشخيص بدين که از يه عکس استفاده شده و حتی خيلی از مدل های استفاده شده رو تشخيص بدين.

متاسفانه نظر و اعتماد به نفس کاذب افراد غير متخصصی مثل شما باعث تخريب کارا، کم شدن ارزش يه کار و عدم پيشرفت شخص صاحب تاپيک و افرادی که پست شما رو می خونن می شه.

عارف جان این عاقا چی میگه؟
اینکه بنده غیر متخصص هستم شکی توش نیست دوست عزیز بنده شاگرد همه ی دوستان هستم و حالا حالا ها باید درس پس بدم.... اما بنده هیچ گونه نقدی و بی ادبی به کار عارف عزیز نکردم ک بخوام باعث عدم پیشرفت کسی بشم و این عاقا اینجوری جبهه گرفته علیه من ...:)
دوست عزیز من اصلا نقد نکردم یبار دیگه نظرمو بخون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در کل موفق باشی من واست آرزوی موفقیت میکنم

AREF

سلام بچه ها با هم دوست باشین. خورشید جان توی زمینه معماری فعالیت داشتن. سینا جان هم از متخصص های ماشین محسوب میشن و من به شخصه خیلی قبولش دارم. باهم دوست باشین!‌

hamed.f

Well-Known Member
عارف جان این عاقا چی میگه؟
اینکه بنده غیر متخصص هستم شکی توش نیست دوست عزیز بنده شاگرد همه ی دوستان هستم و حالا حالا ها باید درس پس بدم.... اما بنده هیچ گونه نقدی و بی ادبی به کار عارف عزیز نکردم ک بخوام باعث عدم پیشرفت کسی بشم و این عاقا اینجوری جبهه گرفته علیه من ...:)
دوست عزیز من اصلا نقد نکردم یبار دیگه نظرمو بخون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در کل موفق باشی من واست آرزوی موفقیت میکنم

بزار من برات شفاف سازی بکنم!
تو این دنیا باید از یه سری چیزها بترسی!!! مثلا یکیش زلزله هست بعد آتشفشان بعد میای میای میرسی به سینا خودمون!!!
یعنی یه چیزی تو مایه های توفان هستش.نمیاد ، وقتی هم که میاد همه چیز رو زیرو رو میکنه:green:
الان گرفتی چی شد؟:)
از شوخی گذشته پسر خیلی خوبیه ، فقط آتیشش یه نمه تنده:green:

اما در مورد سوالت
اینی که تو گفتی یه رندره hdri هستش.اکثر فایل های hdri عکسهایی با فرمت tif رو هم در زوایای مختلف دارن که بهشون بک پلیت گفته میشه...
شما یه ماشین رو ایمپورت میکنی بعد یه پلان میزاری زیرش بعد عکس hdri رو لود میکنی و... و نهایتن رندر میکنی
بعد آلفا چنلش رو هم میگیری میبری تو فتوشاپ با بک پلیتش ترکیب میکنی(عارف جان یه آموزش در این مورد ساخته اما نمی دونم کجاست)
اگه به رندر کنار ساحل دقت کنی کیفیتش نسبت به رندر ماشین کمه (تنها این رندر این مشکل رو داره) و از هم جدا میشن. به احتمال زیاد به این خاطر که ، این hdri بک پلیت نداره(حدس میزنم)

توفان جان(سینا جان) :green:میدونم این سوال برای تو ابتدایی بود ،اما ایشون کاربر فعال در زمینه ی معماری هستن و اصلا در ضمینه رندر ماشین تجربه ای ندارن.
بعدش هم بنده خدا راس میگه، ایشون که کار رو نقد نکرده فقط سوال کرده+ اینکه ایشون که کاربر متخصص نیست ،کاربر فعال هست پس کاش با توجه به تجربه ای که داری بهش توضیح میدادی...
مطمعنا خیلی بهتر از من توضیح میدادی،چون یه استادی:rose:

KHURSHID

کاربر فعال
من واقعا اینو نمیدونستم یعنی واقعنا البته ی اطلاعاتی خیلی کم راجع بش داشتم اما خیلی کم ....ممنون حامد جان بخاطر توضیحت ولی من زیاد رندرای ماشینو نگاه نمیکنم اما از الان باید با وجود اساتیدی مثله ایشون نگاه کنم و درس یاد بگیرم.....
ولی این دوستمون زیادی آتیششون تنده به نظرم باید توی رتبه بندی جای ایشون رو عوض کنی :green: در پایان باریکلا به عارف ک توی همه ی بحثا وارد شده با اینکه فکر میکنم رشتش معماری باشه....

koorosh_kh

باحالترین کاربر
آقا من یه توضیحی راجع به متریال لاستیک بدم
البته همه اینجا خودشون استادن ولی چون من خودم زیاد به این مورد برمیخورم گفتم بگم که شاید به درد یه نفر بخوره
همونطور که آقا عارف گفت این متریال مال اورموشنه یعنی متریال درسته
پس چی باعث میشه انقدر روشن دیده بشه . اول رفلکت نور بعد هم شدت نور . که تو این مورد با توجه به خوده ماشین معلوم میشه که شدت نور زیاد نیست پس قطعا رفلکت زیاده.
اما شاید به ذهنتون برسه که متریال اورموشن که ایراد نداره
نکته همین جاس شاید از یه تصویر HDRI استفاده کنی که قسمتهای سفید بیشتری داشته باشه پس باید متریال رو تغییر داد.
من خودم هر موقع میخوام رندر ماشین یا موتور بگیرم معمولا متریال رینگ و لاستیک تمام چرخ ها با هم یکی نیست .

آخر سر هم بگم الان که کسی چیز بدی نگفته . تو کارهای من که اینجا گذاشتم بعضی ها واقعا یه کامنتهایی گذاشتن که واقعا موندم چی بگم.نمونه ش لینک زیر به آخرین کامنت توجه کنید.
http://forum.majidonline.com/archive/index.php/t-199673.html

(ضمنا سینا جان یه قرار بزار بیرون این دفعه مهمون من :wink:)

SinaTR

Well-Known Member
hamed.f

:green:
حامد جان والا براداشت من از (آسفالت سنگریزه ها سبزینگی خیلی خوبه) هنوز همينه که ايشون واقعا فکر می کنه مدل شدس!
نه بابا منو استادی، خودم با يه سری روشای ساده و چشمی کارامو پيش می برم، روی اين بکپليت ها هم يه مشکل کوچيک دارم خودم، البته آموزشایی ديدم فقط وقت تمرين نداشتم، دليل اين کمبود وقت هم بعدا تو انجمن به اشتراک می ذارم.

koorosh_kh

دقيقا همينه، متريال درسته ولی بايد تو شرايط استاندارد خودش که پارامترهای مختلفی تاثير دارن قرار بگيره تا خودشو نشون بده، و اينکه برای کثيفی همونطور که گفتم قطعا قسمت زير لاستيک يا همون آج بايد متريال جدا از کنار لاستيک داشته باشه، من که بيشتر کارام از بامپ برای آج استفاده می کنم تکسچر بامپ رو به ديفيوز متريال با درصد خاصی می ذارم اون حس کثيفی رو می رسونه، دقيقا مث اين رندری که گرفتم:

http://forum.majidonline.com/threads/204172-Ferrari-458-Italia-Street?highlight=

ولی هيچوقت واسه کارام يه عدد و مقدار ثابت ندارم.

دقيقا اين تاپيک رو يادمه هنوز هم به نظرم چونش بزرگ شده بود :green:
اين اتفاق واسه کار سمند من مخصوصا آخرين رندر سورنم افتاده، دو بعدی کار، يه بعدی کار، حتی بدون بعد کار! هم نظر های عجيبی دادن که از همون موقع باعث شد فعاليتم تو مجيد آنلاين کم بشه.

(قرار کجا کی؟ بايد هويتم پنهان بمونه! :green:)

آخرین ویرایش:

o3tad

Member
سلام
آقا چرا اينطوری نقد می کنين؟ دقيقا حرکتی که با کارای من کردين. رفلکت لاستيک کجاش زياده من اصلا متوجه منظور هيچکدوم از شما نمی شم، اتفاقا رفلکت کمه، فقط تو صحنه ساحل خوب جواب داده که لاستيک رنگ مناسبی نداره و زيادی روشن شده، و يه مورد ديگه اينه که انگار ماشين رو با جرثقيل گذاشتن اونجا نه اينکه خودش بياد، چون هيچ جای لاستيک و کثیفی متمايز زير و بغل لاستيکا نيستش، عدد رفلکت هم خيلی به سمت مواد خام و پلاستيکی رفته، يکم بايد جلا بخوره!!!
متريال رينگ هم به نظرم انگار رفلتکتی که می اندازه با محيط نور محيط مچ نيست يه حالتی مثه فيک شده.
و اينکه بعضی از قسمتا ماشين به اين شکل نيست، راهنمای ماشين رو قسمت آينه به رنگ نارنجی نيست، توری ها حالت پلاستيکی و به رنگ زه های ماشين های معموليه، چراغ سوم ترمز اين ماشين هم که رو قسمت بال قرار داره متريال نامناسبی داره و اصلا به چشم نمياد.
و در آخر لطفا استفاده از اين پلاک غير واقعی رو کنار بذارين، فقط شبيه پلاک ايرانيه با يه فتوشاپ ساده درست شده، عکس های بهتر و واقعی تری از پلاک ايرانی هست با يه سرچ ساده پيدا می شه.

KHURSHID
قصدم کنايه و تيکه انداختن نيست، ولی عجيبه برام که شما کاربر فعال اين محيط رو نديده باشين، اين فضا توسط من (رندر سورن) و رضا که رندر از نما بغل مدل عماد علی محمدی گرفته استفاده شده، اين HDRI سايت smcars اگه اشتباه نکنم شماره چهار هست.

به به
می بینم هنوز اون غرور کاذبت رو داری ! واقعا جالبه برام ، شما که تخصصی تو زمینه رندر و متریال نداری چرا این همه به خودت می بالی (من نمیگم رندرات میگن و نظرات کاربران).
آفرین ، خداروشکر که این HDRI رو خودت نساختی حتما کاربر خورشید رو می کشتی به خاطر اینکه اینو ندیده تو کارهات

از این به بعد بیشتر همدیگرو می بینیم. :wink:

- - - -
عارف جان من یه مسئله ای رو متوجه شدم در مورد لاستیک اینه که تو این رندر :http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=109625&stc=1
لاستیک کاملا طبیعی افتاده ، در حالی که تو بقیه 100 غیر طبیعی شده .
اینا مدلش یا متریالش با هم فرق داره ؟؟
یا موقع پست پرو تغییر خاصی اعمال کردین ؟

SinaTR

Well-Known Member
o3tad

باز خوبه درمورد کارای مزخرف من نظر دادن، من که نظری در مورد کارای خودت نديدم! اين عکس العملت می تونه نتيجه بعضی از اين کمبود ها باشه!:green:

تو می تونی به همون کار مدل آماده کتاب و مجله و يا تکسچر پارکت ادامه بدی!:green:

ولی دمت گرم موجبات خنده رو فراهم کردی!:green:

درضمن جمع نبند شايد من نديدمت!:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا