header

fardamm

Member
سلام
دوستان خسته نباشید
لطفا بفرمایید هدر طراحی شده برای وب سایت که در فتو شاپ طراحی شده با چه پسوندی باید ذخیره و لود شود.

majideptp

Member
سلام
بعد از اینکه کارتون تو فتوشاپ تموم شد فایل رو بصورت jpg یا gif در پوشه مربوط که معمولا images نامیده میشه ذخیره کنید.
حالا فایل htm یا html یا... خوتون رو با برنامه ای مثل front page باز کنید و هدر طراحی شده رو با گزینه insert picture وارد کنید.

برای لود شدن هم باید تمام فایل های سایت رو تو فضای خریداری شده(هاست و دامین) کپی کنید.

امیدوارم ؟ شما رو درست جواب داده باشم.

newdelta

Member
با ابزار slice هم میتونید کار کنید. یعنی بخشهایی که نیاز دارید رو برش بزنید مثلا قسمت دکمه های سایتتون رو. بعدشم از منوی file گزینه ی Save for web رو بزنید. به صورت خودکار عکسهایی که برش زدید توی یک شاخه ذخیره میشن و شما میتونید به راحتی ازین عکسها تو فرانت پیج استفاده کنید

fardamm

Member
سلام
از لطف شما دوست عزیز سپاسگزارم
توضیح شما علی بود فقط یک سوال دیگر آیا فایلی رو که در فتوشاپ طراحی کردم و دارای چند لایه است بعد از ذخیره به صورت گیف آیا باز هم قابل ویرایش است .

سلام
بعد از اینکه کارتون تو فتوشاپ تموم شد فایل رو بصورت jpg یا gif در پوشه مربوط که معمولا images نامیده میشه ذخیره کنید.
حالا فایل htm یا html یا... خوتون رو با برنامه ای مثل front page باز کنید و هدر طراحی شده رو با گزینه insert picture وارد کنید.

برای لود شدن هم باید تمام فایل های سایت رو تو فضای خریداری شده(هاست و دامین) کپی کنید.

امیدوارم ؟ شما رو درست جواب داده باشم.

fardamm

Member
سلام به همگی

بنده تمام برنامه های
adobe cs4 collection
را روی سیستم نصب کرده ام
آیا می توانم فتوشاپ CS4 Me
را هم روی سیستم نصب کنم
بدون این که مشکلی برای فایل های نصب شده قبلی به وجود آورد
چون خودتان می دانید نصب کامل چندین ساعت طول می کشد و اگر فتوشاپ امی ای آنها را از کار اندازد ....
در ضمن فتوشاپ
photoshop CS4 Me
رو روی لپ تاپ نصب کرده ام ولی خطای 148:3
می دهد و اجرا نمی شود
مشکل مربوط به چی میشه ؟

fardamm

Member
سلام دوست محترم با تشکر از جواب شما
اصولا برش هدر به چه منظور است . هدر قبلی سایت من دو تکه بود و وقتی مثلا عرض جدول ایجاد شده در صفحه بیشتر از عرض هدر بود تصویر هدر از هم باز می شد.
آیا می شود کاری کرد که هدر نسبت به عرض صفحه ای که ایجاد می کند انبساط یابد و از هم نپاشد .

با احترام
م.مقیاسی

با ابزار slice هم میتونید کار کنید. یعنی بخشهایی که نیاز دارید رو برش بزنید مثلا قسمت دکمه های سایتتون رو. بعدشم از منوی file گزینه ی save for web رو بزنید. به صورت خودکار عکسهایی که برش زدید توی یک شاخه ذخیره میشن و شما میتونید به راحتی ازین عکسها تو فرانت پیج استفاده کنید

fardamm

Member
پروین و عماد در فتوشاپ

سلام دوستان
آیا از برنامه پروین و عماد می شود در برنامه
adobe cs4 collecition
مخصوصا فتوشاپ استفاده کرد
من امتحان کردم موفق نشدم مشکل از برنامه است یا من باید تنظیمات خاصی انجام دهم.

با تشکر از همه شما خوبان

majideptp

Member
سلام
از لطف شما دوست عزیز سپاسگزارم
توضیح شما علی بود فقط یک سوال دیگر آیا فایلی رو که در فتوشاپ طراحی کردم و دارای چند لایه است بعد از ذخیره به صورت گیف آیا باز هم قابل ویرایش است .

سلام
بله ،اما در صورتی که فایل طراحی شده در فتوشاپ رو با پسوند psd ذخیره کرده باشید. در اینصورت هر زمان هز تغییری که خواستید میتونید در فتوشاپ انجام بدید.

شما به این ترتیب عمل کنید:
1- طراحی در فتوشاپ
2-ذخیره آن بصورت psd (همون save رو که بزنید خودش psd ذخیره میکنه)
3-گرفتن عکس از کار نهایی بصورت jpg یا gif . اینجا باید save as بگیرید و از پنجره باز شده در قسمت format گزینه gif یا jpg رو انتخاب کنید.
4-تغییر در عکس (فایل نهایی که با فرمت psd ذخیره شده رو باز کنید و تغییرات رو اعمال کنید و بعد از ذخیره فایل، مجدد خروجی عکس با پسوند دلخواه رو بگیرید.)

همیشه شکرگذار باشید.

majideptp

Member
سلام دوست محترم با تشکر از جواب شما
اصولا برش هدر به چه منظور است . هدر قبلی سایت من دو تکه بود و وقتی مثلا عرض جدول ایجاد شده در صفحه بیشتر از عرض هدر بود تصویر هدر از هم باز می شد.
آیا می شود کاری کرد که هدر نسبت به عرض صفحه ای که ایجاد می کند انبساط یابد و از هم نپاشد .

با احترام
م.مقیاسی

سلام
از newdelta عزیز معذرت میخوام که دارم جواب میدم:rose:

دوست عزیز ،تکه تکه کردن بنر ها برای اینه که:
1-بالا رفتن سرعت لود شدن در سایت.
2-رگلاژ

وقتی که بنر تکه تکه باشه خوب اصطلاحا سبکتر هم میشه با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران کمک میکنه که زودتر به نمایش در بیاد.

اما بحث بعدی (رگلاژ). معمولا بخشی از بنر رو به عنوان background کار در نظر میگیرند و در جای مناسبی از بنر قرار میدن .

توجه:(اینجا دیگه قسمت طراحی شده به عنوان background رو در فرونت پیچ بصورت عکس وارد نمیکنیم بلکه در table طراحی شده راست کلیک کرده و در ویژه گیهای table گزینه background رو انتخاب و عکس رو وارد میکنیم....)

اما چرا اینکارو میکنیم؟
هستند کسانی که از مانیتورهای با رزولوشن 800*600 استفاده میکنن یا بالاتر از 1024*768.
ما برای اینکه ترکیب بنر طراحی شده در همه مانیتورها درست نمایش داده بشه اینکار رو انجام میدیم.
با اینکار اگه سایت ما در مانیتور 800*600 نمایش داده بشه بنر جمع شده و شکل بنر حالت خودش رو حفظ میکنه.
ودر مانیتورهای بالاتر هم background کار کشیده میشه و از بهم ریختن شکل بنر جلوگیری میکنه.

البته الان اکثراً از 1024*768 استفاده میکنن و با مشکلی که شما بهش برخوردید کمتر مواجه میشن.
(فضای خالی دیده شده در بنر)

همیشه شکرگذار باشید.

fardamm

Member
کمک در هدر فوری فوری

سلام
چرا هدر طراح شده در فتوشاپ با پسوند های
jpg - gif- png- bmp
در سایت باز نمیشه
ولی در
firefox mozila
نشان داده میشوند .
لطفا راهنمایی کنید
www.fardatranslation.com
با احترام

2-رگلاژ

وقتی که بنر تکه تکه باشه خوب اصطلاحا سبکتر هم میشه با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران کمک میکنه که زودتر به نمایش در بیاد.

اما بحث بعدی (رگلاژ). معمولا بخشی از بنر رو به عنوان background کار در نظر میگیرند و در جای مناسبی از بنر قرار میدن .

توجه:(اینجا دیگه قسمت طراحی شده به عنوان background رو در فرونت پیچ بصورت عکس وارد نمیکنیم بلکه در table طراحی شده راست کلیک کرده و در ویژه گیهای table گزینه background رو انتخاب و عکس رو وارد میکنیم....)

اما چرا اینکارو میکنیم؟
هستند کسانی که از مانیتورهای با رزولوشن 800*600 استفاده میکنن یا بالاتر از 1024*768.
ما برای اینکه ترکیب بنر طراحی شده در همه مانیتورها درست نمایش داده بشه اینکار رو انجام میدیم.
با اینکار اگه سایت ما در مانیتور 800*600 نمایش داده بشه بنر جمع شده و شکل بنر حالت خودش رو حفظ میکنه.
ودر مانیتورهای بالاتر هم background کار کشیده میشه و از بهم ریختن شکل بنر جلوگیری میکنه.

البته الان اکثراً از 1024*768 استفاده میکنن و با مشکلی که شما بهش برخوردید کمتر مواجه میشن.

همیشه شکرگذار باشید.

majideptp

Member
سلام
چرا هدر طراح شده در فتوشاپ با پسوند های
jpg - gif- png- bmp
در سایت باز نمیشه
ولی در
firefox mozila
نشان داده میشوند .
لطفا راهنمایی کنید
www.fardatranslation.com
با احترام​

سلام
دوست عزیز عکس با هر فرمتی باشه توسط مرورگرها قابل نمایشه !!! و فرقی هم نمیکنه که با چه نرم افزاری کار کرده باشید.
فتوشاپ یا هر برنامه دیگه....
کار خودتون رو یه مرور کنید... البته من متوجه نشدم منظورتون چیه که تو سایت باز نمیشه ولی در firefox mozila نشون داده میشه!!!
firefox mozila و internet explore و.... از مرورگرهای مطرح هستن شاید اگه یه بار F5 رو بزنید(refresh) نمایش داده بشه....​

fardamm

Member
سلام
با تشکر از شما
قبلا هدر سایت من با پسوند های jpeg - jpg - png - gif در مرورگر IE نشان داده نمی شد ولی در مرور گر firefox mozila نشان داده می شد .
علتش را نمی دانم و لی مجبور شدم با پسوند swf ذخیره کنم ( در فایر ورکس ) تا در هر دو مرورگر نشان داده شود.

fardamm

Member
کاهش حجم هدر

حالا این سوال مطرح است که هدر ذخیره شده با پسوند swf را با چه برنامه سبک کنم به طوری که کیفیت آن از بین نرود . الان حجم هدر حدود یک مگ است . با چه برنامه ای هدر را خرد کنم و شیوه کار به چه صورت است.
از این که با دانش خود مرا یاری می کنید سپاسگزارم .
م.مقیاسی . دارالترجمه فردا

سلام
با تشکر از شما
قبلا هدر سایت من با پسوند های jpeg - jpg - png - gif در مرورگر IE نشان داده نمی شد ولی در مرور گر firefox mozila نشان داده می شد .
علتش را نمی دانم و لی مجبور شدم با پسوند swf ذخیره کنم ( در فایر ورکس ) تا در هر دو مرورگر نشان داده شود.

majideptp

Member
حالا این سوال مطرح است که هدر ذخیره شده با پسوند swf را با چه برنامه سبک کنم به طوری که کیفیت آن از بین نرود . الان حجم هدر حدود یک مگ است . با چه برنامه ای هدر را خرد کنم و شیوه کار به چه صورت است.
از این که با دانش خود مرا یاری می کنید سپاسگزارم .
م.مقیاسی . دارالترجمه فردا

سلام
خواهش میکنم
دوست عزیز تا جایی که من میدونم در فتوشاپ پسوند swf وجود نداره و نمیتونید چنین خروجی بگیرید. مگر اینکه خودتون پسوند فایل را به swf تغییر داده باشید. که فکر نمیکنم این کار منطقی باشه.

اما برای گرفتن خروجی با حجم کم راههایی وجود داره:
1-بعداز انتخاب گزینه save as پنجره ای باز میشه که نام فایل و فرمت مورد نظر رو انتخاب میکنیم. بعد از انتخاب و زدن کلمه save پنجره ای باز میشه به اسم jpeg option اینجا شما میتونید با تغییر مقدار quality حجم فایل خروجی خودتون رو کاهش بدید.

2-راه دوم اینه که از مسیر زیر خروجی با حجم کم بگیرید:

file ====>save for web ====>(jpg or gif).save

باز فکر میکنم مرورگر شما ممکنه مشکل داشته باشه چون فایلهای تصویری رو(jpg-png-gif....) همه مرورگرها نمایش میدن.

همیشه شکرگذار باشید.

majideptp

Member
ضمنا فایلهای swf خروجی برنامه فلش هستند و تغییرات باید در اون برنامه انجام بشه.

اما اگه شما با تغییر پسوند به نتیجه رسیدید خوب بعد از گرفتن خروجی با حجم کم طبق روشهای ذکر شده در پست قبلی پسوند رو دوباره به swf تغییر بدید.

البته در فرونت پیچ هم زمانی که روی فایل swf دوبار کلیک کنید پنجره خصوصیات فایل فلش نمایش داده میشه که اونجا هم میتونید تا حدودی از حجم فایل فلش کم کنید. البته باید ببینید مورد تایید شما هست یا نه...

fardamm

Member
نحوه ذخیره هدر اسلایس شده

سلام
تصویر هدر را در فتوشاپ تکه تکه ( اسلایس ) کردم
حالا برای آپلود این مجموعه تصویر چکار باید کرد
در فایل base
مسیر یا لینک را چطور باید تعیین کرد
قبلا
image/header.swf
بود
حالا یک پوشه است ؟ !!!

سلام

2-رگلاژ

اما چرا اینکارو میکنیم؟

همیشه شکرگذار باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا