BOOM!!+ making of

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
متین خیلی با حال بود

به این می گن ترکیدن بدون درد

اشکال نداره منو خواستی بترکونی بترکون ولی بی خیال ویلا و بیمارستان بشو ترو خدا

خلاصه خیلی جالب بود

من دلم می خواد یه تیوتوریال کامل هم ازش بخونم
شامل مراحل پارتیکل و افتر افکتز کاری

البته اگه وقت کنیا

خلاصه اینکه خیلی با حالی

سلام فرخ . خوبی ؟
کجاش بی دود بود ؟!
تورو باید با ماندانا صحبت کنم که چطور بترکونم که از لحاظ دراماتیکی زیباتر بشه ... :d

برای تاتوریال هم یه فکرایی دارم .... قراره چندتا کار گنده ببینین در چند ماه آینده ...

خیلی لطف کردی
موفق باشی

animations

Active Member
ایول gigamax جان. عالیه... قبلیه رو هم دیده بودم. این نسبت بهش خیلی خیلی بهتر شده.
تقریبا همه چی خیلی طبیعیه. زمان بندیش هم عالیه. فقط دو تا موضوع هست که اذیت می کنه.

یکیش اون نور سفید و بنفش که موقع انفجار، زیر آتیش می یاد به نظر من زیاد طبیعی نیست. فکر کنم بهتر بود تیره باشه. چون زیرشه می تونست حالت سایه داشته باشه. الان به نظر می یاد زیر ماشین بمب گذاری شده که یه هو اینقدر روشن می شه.

یکی هم اینکه اونجایی که صدا رو قطع می کنی، کاش صدای پای طرف رو می ذاشتی. این سکوت مطلق آدم رو از صحنه دور می کنه.

البته می بخشید ایرادهای بنی اسراعیلی گرفتم. سرجمع عالیه کارت...

.......

making of رو که دیدم، کفم برید. ایول...

آخرین ویرایش:

Mehdi_Naissipour

کاربر VIP
متین جان خیلی خوب بود.
درسته که مثل making of های قبلی پر پر و پیمون نبود اما کاملاً اونچه رو که انجام داده بودی، توضیح دادی.
ممنونم که خبر دادی. خیلی مشتاق بودم بدونم چه کردی.
موفق باشی رفیق.

gigamax

ایول gigamax جان. عالیه... قبلیه رو هم دیده بودم. این نسبت بهش خیلی خیلی بهتر شده.
تقریبا همه چی خیلی طبیعیه. زمان بندیش هم عالیه. فقط دو تا موضوع هست که اذیت می کنه.

یکیش اون نور سفید و بنفش که موقع انفجار، زیر آتیش می یاد به نظر من زیاد طبیعی نیست. فکر کنم بهتر بود تیره باشه. چون زیرشه می تونست حالت سایه داشته باشه. الان به نظر می یاد زیر ماشین بمب گذاری شده که یه هو اینقدر روشن می شه.

یکی هم اینکه اونجایی که صدا رو قطع می کنی، کاش صدای پای طرف رو می ذاشتی. این سکوت مطلق آدم رو از صحنه دور می کنه.

البته می بخشید ایرادهای بنی اسراعیلی گرفتم. سرجمع عالیه کارت...

.......

making of رو که دیدم، کفم برید. ایول...

مرسی دوست من .

اون بنفش ها مال خود فویتجه ... making of رو نگاه کنی متوجه میشی . من بی تقصیرم
برای صدای تموم شدن هم راستش اصلا فکر نکرده بودم حالا که متوجه شدم ... فکر خوبیه ولی برای کارای بعدی

خیلی ممنون دوست من که نظر دادی

جالب بود. میتونستی خودت هم توش صحبت کنی و توضیح بدی.

سلام سامی جان . من نمی خواستم ویدئو تاتوریال بسازم ... اما قصدشو دارم . تا چند وقت دیگه چندتا کار گنده از من می بینین
مرسی سر زدی

متین جان خیلی خوب بود.
درسته که مثل making of های قبلی پر پر و پیمون نبود اما کاملاً اونچه رو که انجام داده بودی، توضیح دادی.
ممنونم که خبر دادی. خیلی مشتاق بودم بدونم چه کردی.
موفق باشی رفیق.

مرسی مهدی جان .
من اول می خواستم متنی بنویسم بعد گفتم خوب کسی که زیاد از نرم افزارهای جلوه های ویژه خبر نداره وقتی اینو بخونه هیچی نمی فهمه . اومدم یه کلیپ کوتاه براش ساختم .
حالا اگر سوالی هم پیش اومد برای کسی بپرسه جواب میدم
مرسی دوست من

:Mohsen:

کاربر باتجربه
متين جان تازه دانلودش تموم شد، ديدمش
هم قشنگ بود هم حرفه اي، ولي حيف كه كم بود
با اين حال من كه كلي لذت بردم
هميشه از اين كارا بكن
راستي كارفرمايي كه براش اين نمونه رو انجام دادي چي گفت؟

موفق باشي

gigamax

متين جان تازه دانلودش تموم شد، ديدمش
هم قشنگ بود هم حرفه اي، ولي حيف كه كم بود
با اين حال من كه كلي لذت بردم
هميشه از اين كارا بكن
راستي كارفرمايي كه براش اين نمونه رو انجام دادي چي گفت؟

موفق باشي

مرسی محسن جان . دیگه این کار کلش 20 ثاینه بود . شد 1.5 دقیقه making of ....

شما لطف داری دوست جان ...

متاسفانه کارفرمای ما تحت تاثیر اسم شرکت رقیب قرار گرفت و نه نمونه کار منو گرفت و دید و نه از اونا چیزی گرفت . حالا جالبه که شرکت رقیب اصلا طراح جلوه های ویژه ندارن . موندن می خوان چطور بسازنش ....

موفق باشی دوست من

Navidmilan

Well-Known Member
سلام
يه كار تحسين آميز فقط من با اون انيميت تكست Boom يه كم مشكل دارم فكر ميكنم ميشد بهتر هم در بياري ولي Overall
عالي بود. موشن بلر اون پارتيكلها تو مكس بود يا افتر افكت؟
آفرين Making Off رو هم خيلي خوب ساخته بودي. قشنگ زحمتهايي كه كشيده بودي رو منتقل كرد.
در مورد نگرفتن كار ، تجربه من به من ميگه كه اين زحمتها بي نتيجه نميمونه و مسلما پايه اي ميشه براي گرفتن كارهاي بزرگتر.

gigamax

سلام
يه كار تحسين آميز فقط من با اون انيميت تكست Boom يه كم مشكل دارم فكر ميكنم ميشد بهتر هم در بياري ولي Overall
عالي بود. موشن بلر اون پارتيكلها تو مكس بود يا افتر افكت؟
آفرين Making Off رو هم خيلي خوب ساخته بودي. قشنگ زحمتهايي كه كشيده بودي رو منتقل كرد.
در مورد نگرفتن كار ، تجربه من به من ميگه كه اين زحمتها بي نتيجه نميمونه و مسلما پايه اي ميشه براي گرفتن كارهاي بزرگتر.

سلام نوید جان ...
مرسی از لطفت ....
اون تکست اصلا روش کار نشده ... فقط صرفا اسم کارو رو نشون میده

موشن بلرها رو باید با نرم افزار سورس ساخت که اینجا همون مکسه . همش با image motion builder منتال ری بود ...

برای اون کار هم اولش ناراحت شدم اما الان خیلی خوشحالم که با چنین فردی کار نکردم ... این یه تجربه بسیار خوب بود مخصوصا با نظرهای شما دوستان

موفق باشی دوست من

Navidmilan

Well-Known Member
با چه فرمتی تو AE آوردی که این موشن بلر ها Alpha رو خراب نکنه ؟ میتونی یه Frame آپ کنی یه تستی بکنم.

Plug in های خیلی خوبی تو AE دیدم که Footage رو آنالیز میکنه و یه موشن بلر خوب روش پیاده میکنه که تو وقت خیلی صرفه جویی
میکنه. اگر از موشن بلر 2 بعدی Max استفاده کنی به نظر من بهتره تو همون AE موشن بلر کنی که یه Alpha تمیز داشته باشی ولی
اگر از موشن بلر 3D استفاده کنی اونوقت زمان رندر چند برابر میشه ولی یه موشن بلر واقعی داری.

Farrokh

Active Member
سلام سامی جان . من نمی خواستم ویدئو تاتوریال بسازم ... اما قصدشو دارم . تا چند وقت دیگه چندتا کار گنده از من می بینین

بابا
با کلاس
حرفه ای

متین جون من اولین کسی خواهم بود که تیوتوریالتو دان می کنم
پس زود تر بسازش که ما هم استفاده ای ببریم ازت برادر :d

در مورد کارفرما هم من فکر می کنم کسی که تا این حد چشم بسته کار سفارش می ده نمونه کارت رو هم ببینه تفاوتی براش نداره

یه چیز جالب بهت بگم
چند ماه پیش برا یه کارفرمایی کار می کردم تو همین مایه ها
کار استیل ایمیج بود
کار رو که تحویلش دادم تشکر کرد و به من گفت مهندس تو که اینقدر علاقمند به پیشرفت هستی بیا یه کار تریدی نشونت بدم کفت ببره

لپ تاپ رو باز کرد و یه انیمیشن ساخت دوبی نشونم داد که می خواستم فقط بخندم از حماقت سازندش و جهالت این بد بختی که باهاش ... کیف شده ------ به زور جلوی خودمو گرفتم

هی می گفتم بله
ممنون
دستتون درد نکنه

جریان این بود که تا این بابا تا شنیده بود دوبی و تا یه انیمیشن دیده بود که یه حرکتی داشت اینقدر حال کرده بود که نمی تونست قبول کنه کار استیل ایمیجی که یه بچه دانشجوی ایرانی بهش تحویل می ده، ده برابر اون انیمیشن کیفیت و ارزش داره

خلاصه به نظرم برو برای کارفرما هایی کار کن که ارزش کارت رو بدونن و از همه مهمتر گریگوری نباشن

خلاصه اینکه
خیلی مخلصیم

gigamax

با چه فرمتی تو AE آوردی که این موشن بلر ها Alpha رو خراب نکنه ؟ میتونی یه Frame آپ کنی یه تستی بکنم.

Plug in های خیلی خوبی تو AE دیدم که Footage رو آنالیز میکنه و یه موشن بلر خوب روش پیاده میکنه که تو وقت خیلی صرفه جویی
میکنه. اگر از موشن بلر 2 بعدی Max استفاده کنی به نظر من بهتره تو همون AE موشن بلر کنی که یه Alpha تمیز داشته باشی ولی
اگر از موشن بلر 3D استفاده کنی اونوقت زمان رندر چند برابر میشه ولی یه موشن بلر واقعی داری.

هیچ وقت اگر می تونی چیزی رو همون موقع ایجاد شدن بسازی برای بعد از اون ننداز !! (جمله حکیمانه از گیگامتین!!)

نوید جان سخت میشه اگه بخوای تصاویر بدون motion blur رو در پروسه های post production به صورت واقعی بسازی ....
اولا زمان بر آنالیز و اجراش و ثاینا باید خیلی بهش ور بری تا یه motion blur سه بعدی بسازی ... این که شد همین حرف شما که ...

با مکس خیلی راحت اینکار میشه ... شما باید چندتا پارامتر تنظیم کنی :
- ذرات باید به اندازه ی کافی سریع حرکت کنند .
- باید سرعت شاتر دوربین در حدی باشه که motion blur ایجاد بشه
- sample ها باید زیاد باشن تا رده رده نشه . البته من به علت محدودیت وقت زیاد sample هارو بالا نبردم . اگه نگاه کنین اون هاله ی blue رده رده است اما در سرعت واقعی اصلا معلوم نمیشه !!

حالا که این چیزا رو تو صحنه تنظیم کردی می تونی با هر فرمتی رندر کنی . اما من معمولا وقتی قرار بین دو یا چندتا نرم افزار ، رندرهای خام رو جابجا کنم از image sequnce استفاده می کنم . هم تصویر اصلی و هم کانال آلفاش

بازم اگه تنظیمات موتور رندرش رو می خوای بگو همین جا توضیح بدم

بابا
با کلاس
حرفه ای

متین جون من اولین کسی خواهم بود که تیوتوریالتو دان می کنم
پس زود تر بسازش که ما هم استفاده ای ببریم ازت برادر :d

در مورد کارفرما هم من فکر می کنم کسی که تا این حد چشم بسته کار سفارش می ده نمونه کارت رو هم ببینه تفاوتی براش نداره

یه چیز جالب بهت بگم
چند ماه پیش برا یه کارفرمایی کار می کردم تو همین مایه ها
کار استیل ایمیج بود
کار رو که تحویلش دادم تشکر کرد و به من گفت مهندس تو که اینقدر علاقمند به پیشرفت هستی بیا یه کار تریدی نشونت بدم کفت ببره

لپ تاپ رو باز کرد و یه انیمیشن ساخت دوبی نشونم داد که می خواستم فقط بخندم از حماقت سازندش و جهالت این بد بختی که باهاش ... کیف شده ------ به زور جلوی خودمو گرفتم

هی می گفتم بله
ممنون
دستتون درد نکنه

جریان این بود که تا این بابا تا شنیده بود دوبی و تا یه انیمیشن دیده بود که یه حرکتی داشت اینقدر حال کرده بود که نمی تونست قبول کنه کار استیل ایمیجی که یه بچه دانشجوی ایرانی بهش تحویل می ده، ده برابر اون انیمیشن کیفیت و ارزش داره

خلاصه به نظرم برو برای کارفرما هایی کار کن که ارزش کارت رو بدونن و از همه مهمتر گریگوری نباشن

خلاصه اینکه
خیلی مخلصیم

بابا فرخ ... اختیار دارین . باکلاسی از خودتونه !!

آره دیگه متاسفانه از این چیزا پیش میاد ... وقتی در برابر یه شرکتی که 10 12 نفر پرسنل دارن تو مسابقه ای وارد میشی زیاد کسی به توی دانشجوی جوون نگاه نمی کنه . به تو نه به کارت هم نگاه نمی کنن !!

البته به قول نوید چیزی رو از دست ندادم . تو همین پروژه کوچیک خیلی چیزای بزرگ یاد گرفتم

ظاهرا شما از این تست ها و making of های بعدش رو خیلی دوست دارین ... دو سه تا دیگه دارم رو استوری بردشون کار می کنم و میخوام اگه بشه خودم تا جای ممکن فیلماشو خودم بگیرم... ان شالله اونا رو هم درست می کنم !!

آخرین ویرایش:

Navidmilan

Well-Known Member
در کامل بودن موشن بلر سه بعدی مکس مخصوصا MR شکی نیست. اما دوست دارم بدونم آیا تونستی یه Alpha تمیز هم بگیری
برای خروجی...
حالا توی این پروژه زیاد این مسئله به چشم نمیاد ولی جاهایی که زمان حرکت پارتیکل ها طولانی تره (مثلا حرکت جرقه های آتیش)
هم تو رندر طولانی مدتش اذیت میشی هم ممکنه Alpha خوبی در نیاد ازش (به خاطر بلر شدن لبه ها)

حالا اگه فرصتی بهت دست داد من میگم یه نگاهی به Revision Smart Blur Pro بنداز. ارزششو داره.

ولی در کل تو کار Production همیشه دیدم که تاکیدشون روی موشن بلر سه بعدیه که فقط هم از نرم افزار سه بعدی بدست میاد.
دوست دارم بدونم چه جوری خروجی میگیرن که تو کامپوزیت انقدر تمیز در میاد.

gigamax

در کامل بودن موشن بلر سه بعدی مکس مخصوصا MR شکی نیست. اما دوست دارم بدونم آیا تونستی یه Alpha تمیز هم بگیری
برای خروجی...
حالا توی این پروژه زیاد این مسئله به چشم نمیاد ولی جاهایی که زمان حرکت پارتیکل ها طولانی تره (مثلا حرکت جرقه های آتیش)
هم تو رندر طولانی مدتش اذیت میشی هم ممکنه Alpha خوبی در نیاد ازش (به خاطر بلر شدن لبه ها)

حالا اگه فرصتی بهت دست داد من میگم یه نگاهی به Revision Smart Blur Pro بنداز. ارزششو داره.

ولی در کل تو کار Production همیشه دیدم که تاکیدشون روی موشن بلر سه بعدیه که فقط هم از نرم افزار سه بعدی بدست میاد.
دوست دارم بدونم چه جوری خروجی میگیرن که تو کامپوزیت انقدر تمیز در میاد.

مرسی نوید جان . این Revision Smart Blur Pro پلاگینی توی افتر افکته ؟! حتما نگاش می کنم چون تمام صحنه ها رو تو مکس نمی سازم ... !!

من یه دوتا صحنه تست آماده کردم .... خیلی خیلی سادس ...

توش از همون روشی که ذرات BOOM رو ساختم استفاده کردم ...

اگر توی این صحنه برید وارد قسمت render > renderer > camera efects > motion blur

می تونین sample های blur رو زیاد کنین تا هاله با کیفیت تر بشه و التبه زمان رندر هم بالا میره ...

اما همیشه یه چیز یادتون باشه : قرار نیست در یک صحنه که هر فریمش یک بیست و چهارم ثاینه نمایش داده میشه همه جزئیات دیده بشه .... همه مثل ما نمیان یه صحنه خوب رو فریم فریم نگاه کنید

همین BOOM رو نگاه کنید چقدر مشکل داره اما وقتی سریع همه چی پخش میشه این مشکلات اصلا دیده نمیشن

این خاصیت انیمیشنه !!

برای اینکه راحت تر متوجه بشین منظورمو صحنه رو یه بار به صورت فیلم رندر کنید . منظورم همین کانال آلفاشه

مشخصات فایل : version : 3ds max 2009
render engine : mental ray

موفق باشین

پیوست ها

• Motion Blur test By gigamax.rar
    15.5 کیلوبایت · بازدیدها: 43
  • Particles Test2.rar
    15.4 کیلوبایت · بازدیدها: 37
آخرین ویرایش:

Navidmilan

Well-Known Member
بله یه Plugin فوق العاده که Footage رو آنالیز میکنه و موشن بلر رو در نقاط لازم ایجاد میکنه.
حالا هروقت فرصت کنم یه تستی میکنم و زمان رندر و کیفیت موشن بلر رو توی این 2 حالت مقایسه میکنم. ولی بازم میگم راه حل
اصولی همین کاریه که شما کردی یعنی استفاده از موشن بلر سه بعدی ولی تو کامپوزیت هم میشه با یه زمان کمتر به یه موشن بلر
رضایت بخش رسید. موفق باشی.

saeid01

Member
خیلی بسیار زیاد جالب ! کاشکی می شد یکی آموزش بده که چطوری میشه یه پس زمینه مثل اینجا بشه ! blur ! یا مثلا فقط آدم تو رو باشه !

gigamax

سلام دوست من ... شرمنده دیر جواب میدم ... دسترسی به نت نداشتم و تازه امروز آن شدم .....

من منظورتونو متوجه نشدم ... چطور میشه زمینه رو لرزوند و بهش motion blur داد ؟ اگر منظورتون اینه بگین توضیح میدم ...

موفق باشین

جدیدترین ارسال ها

بالا