قالب Audi R8 Composite Project------Maya,Cinema4D,SynthEyes

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام دوستان.
خوب هستید؟ زندگی به کام.
با یه کار جدید اومدم. این اولین کار گروهیه من. یه کار مشترک. دوست خوبم حسین جان که با نام کاربری HSN_MAYA توی مجیدآنلاین هستن هم در این کار به من کمک بزرگی کردن.
مدلسازی این Audi R8 کار حسین جان هست. سوالی در موردش بود بپرسید خودشون حتما جوابش رو می دن.
فیلم رو با دوربین canon-a1100 یکی از دوستام گرفته. camera tracking توی برنامه SynthEyes انجام شده و بعد حرکت دوربین رو وارد Cinema 4D کردم و مدل رو هم از مایا وارد کردم. مچ کردن Audi و صحنه و Background رو هم بدون استفاده از هیچ پلاگینی توی Cinema 4D انجام دادم. متریال و نور هم توی خود Cinema 4D انجام دادم و هیچ کدوم از متریال ها هم آماده نیست. رندر کار هم با Advanced Render انجام شده. کل کار نزدیک به 900 فریم میشه اما من فعلا فقط حدود 180 تاش رو بیشتر رندر نکردم که اونم نزدیک به 7 ساعت و نیم زمان برده. آخه توی کار GI هم بوده زمان کمی بالاست. اما به نظر خودم ارزشش رو داشت.
خوب اول از همه بازم از حسین جان بابت مدل Audi اش تشکر می کنم. بعد هم باید بگم این کارو گذاشتم تا مشکلاتش رو بدونم. آخه قرار یه کار خیلی سنگین تر و پیچیده تر از اینو انجام بدم می خوام مشکلات این کارو بدونم تا دیگه توی پروژه بعدی دیگه کار مشکلی نداشته باشه. پس همینجا از دوستان گل و عزیز خواهشمندم نظرات و انتقادهاشون رو از ما دریغ نکنن.

attachment.php

اینم لینک انیمیشن:
http://www.xlpar.com/p39orokg9p1a/NW_New2-002.rar.html
حجمش زیاد نیست. البته کیفیت یه کوچولو کمه.

منتظر نظراتتون هستم.
موفق باشید.

رندر جدید رو با یه تغییر اسکیل Audi و یه سری تغییرات در رندر در پست 14 همین تایپک قرار دادم.
موفق باشید.

پیوست ها

• NW new2-002.jpg
    NW new2-002.jpg
    37.4 کیلوبایت · بازدیدها: 168
آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP
جالبه

تنها چیزی که اولش جلب توجه میکنه کوچک بودن ماشین نسبت به فضا هست (حس رو دست بودن دوربین و اینکه قد ماشین از نصف قد فیلمبردار هم کوتاه تره)

راستش از نظر متریال و نرو پردازی خیلی جای کار داره

اما ترکینگ بسیار عالی درومده

موفق باشید.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
میبینم که بچه های ایران هم دارن میان تو وادی
خیلی خوشحالم...

خیلی قشنگ...
اسکیل کار رو که بچه ها گفتن...

کاش یه ریل میزاشتی که اینقدر دوربین نلرزه...!!!

راستی میتونستی تو این فضا حرکتش بدی...؟؟؟؟

موفق باشی

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
کارت خیلی قشنک شده امین جان ! :shock:

کاش کمی طولانی تر هم میشد.

بنظر منم تنها مشکلش اینه که اندازه ماشین نسبت به فضا کوچیه...

باز هم از این کارا بگذار...:rose:

Amin 4D

جالبه

تنها چیزی که اولش جلب توجه میکنه کوچک بودن ماشین نسبت به فضا هست (حس رو دست بودن دوربین و اینکه قد ماشین از نصف قد فیلمبردار هم کوتاه تره)

راستش از نظر متریال و نرو پردازی خیلی جای کار داره

اما ترکینگ بسیار عالی درومده

موفق باشید.

آره درسته. دلیلش هم اینه که اگه ماشین رو بزرگ تر می گرفتم توی کادر جا نمی شد و کامل توی دوربین جاش نمی شد. برای همین کوچیک تر گرفتمش. تازه الانم یه لحظه از دوربین بیرون می ره. اما زیاد اشکال ندازه. دفعه های بعد باید بیشتر روی فیلم برداریش کار کنم.
در مورد متریال هم خب فکر کنم کافی باشه کیفیتش. آخه ببینید هر فریم از این کار حدودان بین 2.5 تا 4 دقیقه وقت برده برای رندرش. خب این چیو می رسونه. اینکه کار با کم ترین کیفیت ممکن رندر شده. اما با این وجود من متریال ها رو سعی کردم رئال در بیاد، منظورم رئال رئال نیست اما همین که حس مصنوعی بودن ماشین زیاد معلوم نباشه برای من کافی بود که سعی کردم همین کارو بکنم و اگه می خواستم متریال رو به صورت رئال و بهتر از این رندر بگیرم رندرم کمه کمه اش هر فریمم بالاتر از 10 دقیقه وقت می برد که در حال حاضر رندرش برام مقدور نبود.
در مورد تراکینگ هم لطف داری، ممنون.

mach ماشین با فضا خوبه اما
سایز ماشین خوب نیست
حیفه درستش کن ازنو بزار تو تایپیک

موفق باشی

دلیلش رو گفتم امین جان. زیاد مهم نیست این کار، آخه همون طور که گفتم اینو گذاشتم تا مشکلات کلی کارم رو بفهمم و تو کار بعدی که قرار بزنم از تجربیات این کار استفاده کنم. توی اون کار سعی می کنم مشکل و ایرادی نباشه.

میبینم که بچه های ایران هم دارن میان تو وادی
خیلی خوشحالم...

خیلی قشنگ...
اسکیل کار رو که بچه ها گفتن...

کاش یه ریل میزاشتی که اینقدر دوربین نلرزه...!!!

راستی میتونستی تو این فضا حرکتش بدی...؟؟؟؟

موفق باشی

reactor_master جان ممنون. آره در مورد اسکیل که گفتم. اگه می شه ایرادای دیگه رو بگید.
آره لرزش دوربین خیلی زیاده ولی ریلمون کجا بود بابا. همینشم بودجه کافی نبود برای ساختش. :lol:
در مورد انیمه کردن کار هم توی کار بعدی انشاا... . اونجا ماشین رو انیمیت می کنم انشاا... .

کارت خیلی قشنک شده امین جان ! :shock:

کاش کمی طولانی تر هم میشد.

بنظر منم تنها مشکلش اینه که اندازه ماشین نسبت به فضا کوچیه...

باز هم از این کارا بگذار...:rose:

مرسی میثم جان. لطف داری شما.
آره گفتم که فیلم حدود 900 فریمه. اما همینش رندرش 7.5 ساعت طول کشید و گفتم برای یه تست کافیه. انشاا... دفعه بعد بیشترش می کنیم اگه خدا خواست.
اگه خدا بخواد یه کار خوب برای دفعه بعد دارم. فقط یه کم زمان بر هست.

از همه دوستان ممنون بابت نظراتشون.
موفق باشید.

*farshid*

کاربر VIP
وایییی خدای من این مینی آئودی درست همونجا بود. :shock:.

واقعا عالی شده...

اونقدر خوب شده که جایی برای انتقاد نمیذاره.

با متریال بهتر و اشل مناسبتر تبدیل میشه به یه کار خیلی عالی.(یه مقدار هم مدلسازی کار جای کار داره... مثلا کاپوت ماشین به نظر ضخامت نداره کلا)

موفق باشی... :rose:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
واو.
چه خبره اینجا.
امین دمت گرم.
کارت خیلی باحاله.
(یه مقدار هم مدلسازی کار جای کار داره... مثلا کاپوت ماشین به نظر ضخامت نداره کلا)
برادر راستش درست منظورت رو نفهمیدم
یه توضیح کوچولو اگه میشه بده ما هم بفهمیم:green:
ویرایش::::
برادر farchitect2010 اصلا منظور حرفام رو بد نگیریا
یکی بم گفت لحنم خوب نبود.
منظوری نداشتم.
یه وقت ناراحت نشو.
وایر رو هم گذاشتم که معایب مدلینگ معلوم بشه.
ممنون از همه دوستان به

پیوست ها

• 01.JPG
    01.JPG
    70.8 کیلوبایت · بازدیدها: 15
آخرین ویرایش:

.:. soroosh .:.

Active Member
تبریک میگم امین جان، کمرا ترکینگت عالی شده .
امیدوارم که کم کم ماشین در حال حرکت را همراه با دوربین در حال حرکت ببینیم ... موفق باشی مثل همیشه.

*farshid*

کاربر VIP
برادر راستش درست منظورت رو نفهمیدم
یه توضیح کوچولو اگه میشه بده ما هم بفهمیم:green:
ویرایش::::

وایر رو هم گذاشتم که معایب مدلینگ معلوم بشه.
ممنون از همه دوستان به

تو مدل اصلی گلگیر و کاپوت ماشین با یه انحنای کوچیک (در قسمت چراغ) به هم وصل شدن که یه کلیت واحد ایجاد کردن ولی تو این مدل به نظر میاد که کاپوت و گلگیر دو سطح جدا هستند.(انگار دو تا کاغذو با قیچی بریدی و چسبوندی)
در ضمن توو خود مدل اصلی (رئال) هم بدنه ی ماشین به نظر یه پوسته سست هستش و این ایراد از شما نیست.:)(در واقع طراحی ماشین با وجود زیبایی و ظرافتی که داره طرح تپلی نیست و مشخصه ماشین سبکیه...) من مدل های پورشه رو بیشتر دوست دارم ...چون هم اصالتشو حفظ کرده و هم اینکه با دیدن ماشین حس سنگینی رو به آدم منتقل میکنه.

من منظورمو کاملا شفاف گفتم دیگه...:)( حرف شما رو توهین تلقی نکردم ولی مشخص بود که آستانه تحمل انتقادت پائینه... یه جایی هم در جواب پست من گفته بودی این راست میگه :).(این؟؟) ... حالا این یارو... این آقا... این ؟ :sad:
:wink:

فکر کنم متریال هم تو این حس کاغذی بودن کار متهم هستش.

ولی در کل کار خوبی شده و بهتون تبریک میگم.:rose:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
ممنونم برادر.
باور کن ظرفیتش رو دارم.
فقط من حرفم رو بد گفتم که منظورتو بهتر بگی.
در مورد مدل راست میگی.
راستش این دومین مدل ماشینی بود که تا آخر انجامش دادم.
منم از پورشه خوشم میاد.
ولی جزئیات زیادی داره.حوصله میخواد که مدلش کنی.
در مورد اون جایی که گفتم این حق داری.
راستش اسم کوچیکت رو نمیدونم.
عجله هم داشتم.
نمیتونستم اسمت رو درست بنویسم.بکم اسمت سخته !:green:
بازم واقعا ممنون از نظرات خوبتون.
خیلی خیلی تشکر میدارم:green:
راستی ورژن جدید این کار تو راهه.کمی از مشکلاتش رفع شده.مخصوصا اندازه ماشین نسبت به محیط.
تا عصر اگه خدا بخواد میذاریمش همینجا.حالا یا من میذارم یا امین.
همگی مخلصیم.مخصوصا farchitect2010(ناراحت نباشی از دستم هاااااااا:rose:)
فعلا بای:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبید؟ مرسی.

نقاط قوت کار اینه که خیلی خوب تونستین مچ کنین فیلم رو با کار
به نظرم این دستتون رو تکون دادید و در موازات اون کار هم Camera Shake گرفته باعث شده خیلی بیش از حد واقعی به نظر بیاد

به نظرم فقط روی Hdri کار کنین تا رفلکت تو ماشین بیافته و اینکه اسکیل آدم رو درست کنین.یعنی اینکه قبل از فیلم برداری یه آدم اونجا بیایسته به عنوان مبنا.مثلا قد آدم هست 1.70 بعد تو کارتون بعد از مچ کردن یه باکس به ارتفاع 1.70 بسازین.بعد دوربین رو طوری تنظیم کنین که روی هم منطبق بشن.اون وقت با 1 مبنا تونستین اسکیل دنیای واقعی رو وارد کار کنین.
و سعی کنین حرفه ای باشین.و از ابزار حرفه ای استفاده کنین مثل 3 پایه که وجودش برای این کار واجبه. تا موقعیت از دست نره و 2 تا نشه.
موفق باشین

Amin 4D

وایییی خدای من این مینی آئودی درست همونجا بود. :shock:.

واقعا عالی شده...

اونقدر خوب شده که جایی برای انتقاد نمیذاره.

با متریال بهتر و اشل مناسبتر تبدیل میشه به یه کار خیلی عالی.(یه مقدار هم مدلسازی کار جای کار داره... مثلا کاپوت ماشین به نظر ضخامت نداره کلا)

موفق باشی... :rose:

مرسی دوست عزیز. لطف دارید. اینقدها هم می گی خوب نشده که جایی برای انتقاد نداشته باشه.
در مورد نکات هم ممنون.

تبریک میگم امین جان، کمرا ترکینگت عالی شده .
امیدوارم که کم کم ماشین در حال حرکت را همراه با دوربین در حال حرکت ببینیم ... موفق باشی مثل همیشه.

ممنون سروش جان. لطف داری.
در مورد انیمه کردن و حرکت دادن به خود ماشین هم تو فکرش هستم. ایشاا... کار بعدی.
راستی من اینجا یه خواهشی از شما داشتم. اگه بشه یه تایپک کلی بزنید توی اون در مورد نکات مفید در مورد رندر کردن اتومبیل. مخصوصا در مورد متریال و نورپردازیش اگه بتونید تجربیات فوق العاده تون رو اونجا برای افراد علاقه مندی مثل من بگید خیلی خیلی ممنون می شم.

farchitect2010 جان بابا حالا یه چیزی گفتید حسین هم یه چیزی گفت تموم شد. کار اینجاست تا دوستان بیان و انتقاد کنن. اگه حسین جان هم حرفی زد مطمئنن منظور بدی نداشت و قصد ناراحت کردنتون رو نداشت. نکاتی هم که در مورد آئودی و پورشه گفتید جالب بود اما من بازم همون آئودی مخصوصا R8 رو به پورشه ترجیح می دم.

سلام.خوبید؟ مرسی.

نقاط قوت کار اینه که خیلی خوب تونستین مچ کنین فیلم رو با کار
به نظرم این دستتون رو تکون دادید و در موازات اون کار هم Camera Shake گرفته باعث شده خیلی بیش از حد واقعی به نظر بیاد

به نظرم فقط روی Hdri کار کنین تا رفلکت تو ماشین بیافته و اینکه اسکیل آدم رو درست کنین.یعنی اینکه قبل از فیلم برداری یه آدم اونجا بیایسته به عنوان مبنا.مثلا قد آدم هست 1.70 بعد تو کارتون بعد از مچ کردن یه باکس به ارتفاع 1.70 بسازین.بعد دوربین رو طوری تنظیم کنین که روی هم منطبق بشن.اون وقت با 1 مبنا تونستین اسکیل دنیای واقعی رو وارد کار کنین.
و سعی کنین حرفه ای باشین.و از ابزار حرفه ای استفاده کنین مثل 3 پایه که وجودش برای این کار واجبه. تا موقعیت از دست نره و 2 تا نشه.
موفق باشین

عارف جان ممنون. نکات خوبی رو گفتید. حالا کو تا ما حرفه ای بشیم. این کارا رو هم می زنیم تا حرفه ای بشیم. تا مشکلاتمون رو بدونیم و سعی کنیم رفعشون کنیم.
من در زمینه رندر تجربه ی چندانی ندارم برای همین هم نتونستم خوب ماشین رو رندر کنم. مخصوصا اگه نکته خاصی می دونید که فکر می کنید در مورد HDRI به درد من می خوره ممنون می شم بگید بهم یا لینک بدید.

از نظرات ممنون.
موفق باشید.

Amin 4D

New Render

سلام به همه. به پیشنهاد چند تا از دوستان یه رندر جدید از کار گرفتم. توی این یکی اسکیل Audi رو بزرگتر کردم تا این مشکل تا حدودی حل بشه. یه کم هم روی متریال و پارامترهای رندر کار کردم. رتوش کار هم با خود فیلترهای Color Correction و Color Mapping توی Cinema 4D انجام دادم.
کل کار الان 210 فریم شده که زمان رندرش حدود 14 ساعت شده. امیدوارم که خوشتون بیاد.
باز هم اگه نقدی بود خوشحال می شیم بشنویم.

NW%20New2-004_0130.JPG

اینم لینک انیمیشن:

http://amin4d.persiangig.com/video/NW New2-004-001.rar

موفق باشید.

*farshid*

کاربر VIP
واقعا عالی شده.

رندر و متریالش هم خیلی بهتر شده...

حقشه بره تاپ گالری.
تشخیص این که ماشین یه آبجکت مجازیه کار سختیه :wink:
امین جان حسن جان واقعا خسته نباشید... امیدوارم ادامه بدین و کارای مشترک دیگه ای هم ازتون ببینم.:rose:.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.بازم نتونست منو قانع کنه.من میگم چندتا رندر اسکیسی بگیر بزار که هر دفعه کلی زمان هدر نره.

ببین دوربین روی دستت بوده حرکت کردی و ماشین طوریه که انگار از ارتفاع 2.5 متری داری فیلم میگیری.مگر اینکه قدت بلند باشه!

با اون روش گفتم امتحان کردی؟

HOSSEIN.D

Well-Known Member
واقعا عالی شده.

رندر و متریالش هم خیلی بهتر شده...

حقشه بره تاپ گالری.
تشخیص این که ماشین یه آبجکت مجازیه کار سختیه :wink:
امین جان حسن جان واقعا خسته نباشید... امیدوارم ادامه بدین و کارای مشترک دیگه ای هم ازتون ببینم.:rose:.

فرشید جان واقعا ممنون که کار رو دنبال میکنی.
امیدوارم شما هم کاراتون روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشه.
چاکریم:rose:
سلام.بازم نتونست منو قانع کنه.من میگم چندتا رندر اسکیسی بگیر بزار که هر دفعه کلی زمان هدر نره.

ببین دوربین روی دستت بوده حرکت کردی و ماشین طوریه که انگار از ارتفاع 2.5 متری داری فیلم میگیری.مگر اینکه قدت بلند باشه!

با اون روش گفتم امتحان کردی؟

واقعا حال میکنم که اینقدر سختگیرانه نقد میکنی.
ممنونم.
ولی خوب کار اوله.
یکم تخفیف بده.
ولی در کل واقعا ممنونم.
موفق باشی داداش.:rose:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام امین جان
کار بسیار بسیار عالی شده:rose: ( حداقل در سطح شعور من!:shock:)
ترکینگ که عالی هست ، متریال ماشین هم عالی:rose:
هرچی نگاهش کردم چیزی نیافتم که راجبش بحث کنم:green:
حالا اگه چیزی پیدا شد میام میگم:wink:
موفق باشی:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا