یک سوال در مورد Dns

یک سوال برام پیش اومده:
وقتی یک دامین DNS تنظیم میشه،مرکز ثبت کننده (Onlinenic,DirectI,....) یک کاری مثل پینگ می کنه و IP رو در میاره...
این در حالیه که IP خود نیم سرور معلومه...
حالا سوال اینه:
خود دامین نیم سرور چطوری کار می کنه؟
یعنی من dns این دامین sample.com رو ست می کنم رو ns1.sample.com حالا این چطوری کار می کنه؟ آی پی ns1.sample.com که اصلا جایی ثبت نشده...
ممنون می شم توضیح بدید...

YTERROR

Active Member
یعنی من dns این دامین sample.com رو ست می کنم رو ns1.sample.com حالا این چطوری کار می کنه؟ آی پی ns1.sample.com که اصلا جایی ثبت نشده...
ممنون می شم توضیح بدید...

فکر کنم اگه از طرف شکرت سرور ns1.sample.com ثبت نشده باشه 100 درصد ارور میده و چیزی رو باز نمی کنه البته موقع ست شدن اوکی میده ولی سایت در حالت دان هست

فکر کنم اگه از طرف شکرت سرور ns1.sample.com ثبت نشده باشه 100 درصد ارور میده و چیزی رو باز نمی کنه البته موقع ست شدن اوکی میده ولی سایت در حالت دان هست
نشد دیگه،مگه IP سرور سایت در سرور دامین ها ثبت نمیشه؟ بروزر دامین رو به سرور اصلی ثبت کننده می فرسته و اون IP رو تحویل میده! درسته؟
حالا وقتی ما دامینی داریم(یعنی sample.com) که IP اون تو سرور ثبت کننده ns1.sample.com معرفی شده،سرور ثبت کننده IP رو از کجا پیدا می کنه؟!

oliver

Member
عزيز فكر كنم شما يادت رفته كه براي دامين كه NS داره بايد Child name server بسازيد يعني در كنترل پنل دامينت باسه NS هاي دامين IP ها رو تعريف مي كني . و وقتي NS ها فعال هستند كه اين آي پي ها براي NS هاي دامين تعريف شده باشه ( البته اگه اشتباه نكنم !‌)

morsoltany

Active Member
در کنترل پنل دامین ( اگر ریسلر دامین باشید ) شما هر dns که می سازید در child name server ای پی را تنظیم می کنی
من از کنترل پنل عکس گرفتم انشاالله به کارت بیاد

پیوست ها

• domain.gif
    domain.gif
    22 کیلوبایت · بازدیدها: 25

ehsanch

Active Member
بله

یکی اینکه اونجا Cns تعریف میکنی و غیر از اون هم باید برای اون نیم سرورها A ریکورد تعریف شه با همون آی پی که اونجا تعریف شده.... اما چون اکثرا دومین رو همون سروری که Cns ها براش تعریف شده ستاپ میشه آ ریکورد هم تعریف میشه و نیازی به این کار نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا