یه سوال فنی (زيرنويس مسابقات فوتبال)

Patris Net

Member
سلام
می حواستم بدونم انیمیشن هایی که واسه زیر نویس فوتبال ها یا تبلیغات تلوزیونی که زیر نویس هستند با چه برنامه ای ساخته میشن؟
ممنون از همتون

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
منظورت از انيميشين چي هست** ؟
كارتون . يا 3ِd
اگه منظورت تبليغات زير تلويزيون هست
مي توني با همه برنامه هاي ميكس چنين كاري كني
متن خودت رو بنويس و پشت اونها رو صفحه آبي و از افكت صفحه آبي استفاده كن و يا از اول هر دو را با هم تلفيق كن

Patris Net

Member
سلام
می خواستم بدونم اگه بخوایم بکگرتند تبلیغ زیر نویس ثابت نباشه باید از چه فرمت و چه برنامه ای واسه ساختش استفاده کرد؟

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
می خواستم بدونم اگه بخوایم بکگرتند تبلیغ زیر نویس ثابت نباشه باید از چه فرمت و چه برنامه ای واسه ساختش استفاده کرد؟

مي توني تو Premiere Pro از منوي File /New/Title پنجره براي متن نوشتن مي ياد
متن تو بنويس بعد در بالا همين پنجره يك قسمت داره كه با عنوان Still نوشته عوضش كن Roll يا Crawl
Roll عودي *Crawl افقي مي ره
بعد از منوي Title / Roll Crawl Option رو بزن و تنظيم كن
حالا حركت داره
خودت بازه زماني رو مي توني تنظيم كني

موفق باشي

animeditor

Active Member
جمیعاً سلام
اینی که حمید خان فرمودن کاملاً درسته.
فقط اینو اضافه کنم، اون زیرنویسی که توی برنامه های پخش زنده دیده می شه کار یه دستگاه چندین میلیونیه که رابط کامپیوتر و پخش شبکه است و خریدنش کار ماها نیست و یکی از بهترین مدل هاش رو هم شبکه خبر داره.
یا علی

Patris Net

Member
سلام
ممنون از همه ی دوستان
منظورم این نبود
منظورم اینه مثلآ سالقات جام جهانی را دیدین که یه سری ترانزیشن های مخصوص داره یا مثلآ مسابقات جام ملت های اروپا
امیدوارم متوجه شده باشین
ممنون

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
می تونم یکی از کارهام رو واسه توضیح، بهتون بگم.
یه بار توی مونتاژ یه برنامه می خواستم که یه هواپیما از عرض صفحه عبور کنه و تصویر عوض بشه.
واسه این کار یه عکس از نمای بالای هواپیما (3D بود) بردم توی فتوشاپ و بدون بکگراند با فرمت PSD ذخیره کردم. بعدش یه عکس واسه Wipe طراحی کردم که درست با بال های هواپیما میزون باشه (اگه کسی سوالی راجع به Wipe داشت بگه). موقع کار، اون Wipe رو بین دو تصویر می نداختم و حرکت هواپیما رو جوری میزون می کردم که درست روی لبه Wipe بشینه. این کار باعث می شد که هر کس این رو می دید، فکر می کرد هواپیما تصویر رو عوض می کنه.
اون یه کار مونتاژی بود. حالا شما اگه امکانات پیشرفته واحد سیار رو داشته باشین، می تونین هر تصویری رو توی پخش زنده واسه تروکاژ استفاده کنین.
باز هم در خدمتیم
یا علی

Patris Net

Member
سلام
animeditor جان بابت محبتت ممنون
اگه لطف کنی و آموزش کامل کاری که انجام دادی رو بزاری ممنون میشم
موفق باشی

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
این مثالی که من زدم با اون چیزی که شما می خوای یه کم فرق می کنه.
پس اول ببینیم که تروکاژ جام جهانی چه جوری کار می کنه؛
اول میان یه انیمیشن از آرم جام جهانی درست می کنن و واسه این که صفحه رو پر کنه دورش هاله نور می دن. تصویر می خواد عوض بشه، بین اون دو تا تصویر یا کات زدن یا Dissolve (دیزالو) خورده. حالا اون انیمیشن رو روی اون کات یا دیزالو، همزمان پخش کن که کات معلوم نشه.
یه کار در مورد یه سمینار گرفته بودیم. واسه این که کار قشنگ بشه یه انیمیشن کوچیک درست کردم که آرم سمینار از یه گوشه می اومد و بزرگ می شد و کل صفحه رو پر می کرد و بعدش رد می شد. موقع مونتاژ جوری تنظیم کردیم که درست لحظه ای که آرم سمینار تمام صفحه رو پر می کرد، تصویر زیر اون کات می خورد. این جوری بود که کات معلوم نمی شد و ما یه تروکاژ جدید ساختیم.
اون قصه هواپیما هم که گفتم، با Wipe (وایپ) درست کردم که بعداً توضیح می دم.
اول بگو بینم با Wipe کار کردی یا نه؟
یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا