یه سوال در مورد عناوین کنار اسم یوزرها

Nastaran_toloee

New Member
ساخت و بروزرسانی و مدیریت یک وبلاگ در یک شبکه داخلی

سلام

چطور میشه تو یه شبکه کامپیوتری که هیچ اتصالی به اینترنت نداره یک سایت راه اندازی کرد که همه بتونن اخبار رو توی اون سایت ببینن که مثل یه وبلاگ باشه و هر روز خیلی راحت بشه به روز رسانی اش کرد نه مثل یک وب سایت که هر بار مجبور باشیم کلی دستکاری توی اون انجام بدیم .
منظورم اینه که این وبلاگ ها که ما توی اینترنت می بینیم بالاخره یه برنامه مرجع داره که داره از اون استفاده می کنه , کسی میتونه منو راهنمایی کنه که برای اینکار باید چکار کنم . .
البته اگه این کار به تخصص زیادی احتیاج نداره , چون من در این زمینه حرفه ای نیستم .
این رو هم بگم که قبلا به ما یک فضایی با یک آدرس خاص ارائه داده بودند که چون یک سایت Html معمولی طراحی کرده بودیم نمیشد اون رو به راحتی به روز رسانی کرد .

آخرین ویرایش:

tabib_m

Member
کافیه از برنامه های php و یا asp استفاده کنید
مثلا اگر بخواید از برنامه های php استفاده کنید
کافیه برنامه ی easyphp (و یا ...) رو روی دستگاه اصلی (که میخواید برنامه توی اون باشه) نصب کنید ، و بعد برنامه هایی که ماشالا ماشالا تو اینترنت زیاد هست و گرفته ، و وقتی که php در حال اجرا هست (به وسیله ی easyphp) ، اون برنامه رو نصب کنید.

موفق باشید

Nastaran_toloee

New Member
مثلا چه برنامه هایی ؟

آقا محسن خیلی ممنون از توضیحاتت ولی میشه یخورده بیشتر توضیح بدی ...
مثلا گفتی برنامه هایی که توی اینترنت هست , میشه اسمی ازشون ببری و . . .

گفتم که , من خیلی وارد نیستم

مرسی

tabib_m

Member
بستگی داره که چجور برنامه ای میخوای تو شبکه به کار ببری
مثلا اگه میخوای یه وبلاگ باشه
مثلا mt خوبه ، برنامه فارسی ش رو میتونی از اینجا بگیری
اگه مثلا cms میخوای ، خوب باز هم ماشالا ماشالا پره
در هر صورت ، بستگی به نیازت داره

برای نصب برنامه ها هم
(البته بعد از این که easyphp رو نصب کردی)
کافیه فایلهاشون رو بریزی توی شاخه ی easyphp/www (جایی که easyphp نصب شده) ، بعد به صورت زیر اجرا کنی
http://localhost/mt/
این رو باید توی اینترنت اکسپلورر (و یا مرورگرهای دیگر) بنویسی، دقیقا مثل آدرسهای سایت های دیگه
به جای mt باید اسم پوشه ی برنامه ای رو بذاری که کپی کردی تو اونجایی که بهت گفتم

بعد ، میتونی برنامه ی مورد نظر (وبلاگ و ...) رو نصب کنی

برای این که بقیه بتونن توی شبکه وبلاگ رو ببینن باید به جای عبارت localhost اسم کامپیوتری که توش برنامه نصب شده رو تایپ کنن. مثل :
http://servername/mt

موفق باشید

amin3soot

Member
اگر با asp برنامه نویسی می کنید بهتر است قابلیت iis ویندوز را فعال کنید
در صورت نیاز به کمک و اطلاعات بیشتر در این زمینه یک ایمیل به من بزنید در خدمتم

جدیدترین ارسال ها

بالا