یزد

saeedesign

Member
سلام.
این چندتا عکسی که می بینید اولین تجربه عکاسی منه.دوربین هم افتضاح..فقط از لحاظ فنی می خوام نظر بدید..پیش پیش ممنون... :
rose:

عکس اول مربوط می شه به یکی از پنجره های عمارت حاکم یزد (باغ دولت آباد)

attachment.php

این همان پنجره بالایی است (باغ دولت آباد)

attachment.php

زیرگنبد که بر روی حوض قرار گرفته است..در واقع زیر این گنبد هسته مرکزی عمارت است(باغ دولت آباد)

attachment.php

برگ های درخت چنار جوان.(باغ دولت آباد)

attachment.php

این عکس کمی نا مفهومه..بزارید به حساب ناشی بودن عکاس..خروج آب از آبشار های کوچک که در حوض بود(عمارت دولت آباد)

attachment.php

پیوست ها

• DSC03469c.jpg
    DSC03469c.jpg
    59.9 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • DSC03472c.jpg
    DSC03472c.jpg
    69.8 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • DSC03473c.jpg
    DSC03473c.jpg
    83.1 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • DSC03508c.jpg
    DSC03508c.jpg
    73.9 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • DSC03532c.jpg
    DSC03532c.jpg
    67.4 کیلوبایت · بازدیدها: 39
آخرین ویرایش:

datasun

Member
بسیار زیباست عزیز :rose:
دنبال منظره ای زیباتر بگرد،
کارتون عایه فقط یک نظر بود :neutral:

No0$HiN

Member
همین طور که پایین تر میای عکسا خوشگل تر و حرفه ای تر میشه :)
همشون خوشگل بودن ولی اون برگه یه چیزه دیگس :wink:

سلام :rose:
به عنوان اولین تجربه عکاسی محشرند :)
جسارتا کمی با نورپردازی عکساتون مشکل دارم!
ممکنه بفرمائید مدل دوربین عکاسی شما چیست؟
یه پیشنهاد کوچولو هم دارم ، بدک نبود اگر در مورد مکان های عکاسی تان هم کمی شرح می دادید ، جهت بالابردن اطلاعات عمومی و آشنایی بیشتر با این مکان ها.
به عنوان مثال : آشنایی بیشتر با یزد

موفق تر باشی دوسته من

saeedesign

Member
سلام دوستان خوب ...ببخشیددیر جواب دادم.گفتم یه مدت بگذره.

datasun عزیز .ممنون از نظرت.همیشه به من لطف داری!ایشالله بتونم واسه کاری که کردیدجبران کنم.

No0$HiN عزیز.منم قبول دارم . عکس ها میاد پایین بهتر می شه..ولی خیلی جای کار داره.برگه هم خوبه ولی کمی بدون مناسبته..!

mostafa_cs ممنون..آره منم گنبده رو دوست دارم.

Mohammad_Amiri عزیز.ممنون از نظرخوبتون..در مورد نورپردازی یا کل کار باید بگم که من خیلی وقت می خوادتابرم وتمام این مسائل

رو یاد بگیرم اینا فقط یه سری عکس آماتور بود.دوربین سایبرشات w55 .در مورد توضیح هم الان اضافه میکنم..ممنون

mosyhey

Member
باغ دولت آباد یزد

عکس ها بسیار زیباست. پیشنهاد من هم این است که شما ابتدا یک عکس دورنما یا کلی بگذارید تا آنهایی که بدین باغ نیامده اند یک دیدی از بالا و از پیرامون پیدا کنند سپس وارد جزییات شوید.

باغ دولت آباد یزد

این باغ که در زمان خود بهشتی بوده است از ساخته های محمد تقی خان بافقی -سر سلسله خوانین یزد- است و قدمت آن به دوران زندیه (300 سال پیش) بر می گردد. این باغ بسیار بزرگ است و عمارت های زیادی چون عمارت هشتی، بهشت آیین، حرمسرا، خانه خدم و حشم، شتر خانه و ... را در خود جای داده است. این باغ در واقع محل اقامت و حکمرانی خود خان بوده است و عمارت هشتی آن محل حکمرانی یا به نوعی دفتر کار ایشان بوده است. بادگیر 33.8 متری این عمارت بلندترین بادگیر جهان است. از دلایل سرسبزی و خرمی باغ در یزد، وجود قنات دولت آباد است که به دستور خان کشیده شده است. این خان مقتدر بنا های خیر فراوان دیگری در دل بافت شهر کهن یزد ساخته است که امیدوارم وقتی به یزد تشریف آوردید از همه آنها بازدید کنید. در ضمن این باغ را خود خان بر حرم امام علی (ع) و روضه خوانی دهه اول محرم وقف کرده است.

- -

karevan

Member
کارای قشنگی بود سعید جان،
منو ترغیب کردی عکسایی که میگیرم رو اینجا هم بزارم:d

naseronline

Well-Known Member
اي ولا . عكساي تو هم خيلي قشنگ شده. فقط يك كم سر سبزي فك كنم تو يزد كم باشه. اخه اون برگه هم زياد حالت سرزنده بودن نداره.

mosyhey

Member
عکس های جالبی بود .
هر سه تاش مال باغ دولت آباد هس ؟

بله. عکس میانی برای عمارات و محوطه سردر باغ است؛ البته ورودی بازدیدکنندگان به باغ از اینجا نیست و عکس های کناری هم مربوط به دریاچه و عمارت هشتی هست. عکس های زیاد دیگری نیز در فلیکر و ... قابل جستجو می باشد.

No0$HiN

Member
آهان آخه دیدم وسطی یه مقداری با اونای دیگه فرق داره واسه همون گفتم
راستی یادم رفت بگم
همشون خیلی خوشگلن ولی اگه اون سمت چپی سیاه و سفید نبود فک کنم بهتر می بود

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا