کم کردن حجم فیلم های Snagit

30min

Banned
سلام .
راستش یکی از بچه ها دیدم تو یک از پست ها نوشته بود میشه با Snagit فیلم بگیری تا 10 دقیقه که بشه 1 مگ .
حالا من ا دقیقه فیلم که میگیرم میشه 30 مگ .
میخوام ببینم کلا چه تنظیماتی باید انجام بدم که حجم فایل خروجی کم بشه تا حدی که به درد استفاده در آموزش های داخل انجمن باشه یعنی در حدود 1 تا 4 مگ .
در ضمن اگر نرم افزار بهتری هم هست معرفی کنید لطفا .
خوش باشید .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

من نرم افزار Camtasia Studio 5 رو پيشنهاد ميكنم. هم سرعت بالايي تو ذخيره فيلم داره و هم فرمتهاي مختلفي رو پشتيباني ميكنه مثل swf, avi, wmv , ...

محيط كاربري ساده اي هم داره و براي ذخيره دسكتاپ و ساخت فيلم آموزشي خيلي مناسبه.

موفق باشيد

30min

Banned
متشکرم دوست عزیز .
من با Camtasia کار کردم و باید بگم نرم افزار خوبی هستش شاید بهتر از Snagit .
اما من برای حجم فیلم مهم هستش و میخوام که کم بشه که بتونم آپلود کنم .
مثلا ده دقیقه فیلم بشه حداکثر 4 مگابایت .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
براي اينكه حجم فايلتون كم بشه لازمه نوع فرمت فايل و تنظيمات ابعاد، فشردگي و كيفيت تصوير رو با دقت انتخاب كنيد. اين موارد تاثير مستقيمي تو حجم فايل نهايي شما داره.

من يك فيلم 30 ثانيه اي به صورت فول اسكرين از سيستمم با نرم افزار Camtasia گرفتم و با فرمت هاي مختلفي ذخيره كردم نتيجه:
رزولوشن مانيتور من 1024 در 768 در زمان ضبط بود اما در زمان ذخيره

1- حجم فايل با فرمت SWF كه خروجي فايل ويدئويي اون mp4 بود با ابعاد 800 در 600 و نوع فشردگي و صداي normal حدود 1.02 مگابايت شد

2- حجم فايل با همون فرمت و تنظيمات قبلي و فقط ابعاد 640 در 680 حدود 660 كيلوبايت

3- حجم فايل با فرمت avi در ابعاد 352 در 288 با نوع فشردگي و صداي normal حدود 2.5 مگابايت

4- حجم فايل با همون ابعاد و تنظيمات قبلي با فرمت wmv حدود 287 كيلوبايت (نكته كيفيت تصوير خيلي پايين تر از فايل avi بود)

من يك فيلم 30 ثانيه اي به صورت فول اسكرين از سيستمم اينبار با نرم افزار snag it گرفتم و نتايج زير بدست اومد:

اولا كيفيت و سرعت ذخيره فيلم تقريبا نصف فيلمي بود كه با camtasia گرفته شد.

ثانيا در بخش تنظيمات فقط يك فرمت براي ذخيره ويدئويي اونم avi وجود داره حجم فايل 30 ثانيه اي حدود 6 مگابايت شد.

با توجه به توضيحاتي كه عرض كردم خودتون انتخاب كنيد كه با چه نرم افزاري و با چه ابعاد و كيفيتي فايلتون رو ذخيره كنيد. ضمن اينكه من از آخرين ورژن دوتا نرم افزار فوق استفاده كردم

موفق باشيد

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
برای کم شدن حجم فایل در Snagit کافیه فایل ذخیره شده به فرمت avi رو با Winrar فشرده کنید .

Snagit محصول شرکت TeachSmit هست که همون شرکتی هست که Camtasia رو عرضه میکنه ، یکی از اهداف Snagit همین قابلیت فشرده سازی فایل های خروجیش هست ، در Camtasia شما اگر یک ویدئو 100 مگابایتی رو با Winrar فشرده کنید میشه 90 مگابایت ولی در Snagit میشه 8 مگابایت !!!

lgaini

Member
به نظر من هم از camtasia استفاده کنید بهتره. چون با خروجی های متنوعش همون طور که evil_gates هم گفت می تونید حجم فیلم رو به میزان قابل توجهی کاهش بدید.

moalla

Member
براي ساخت آموزش كه اينقدر كم حجم باشه بهتره از برنامه هاي ديگه استفاده كنيد كه سيستم شبيه سازي دارن
قبلا برنامه robodemo اين كار رو ميكرد كه بعدا تبديل شد به adobe captive
اين برنامه از هر تغيير يه عكس ميگيره و حركت موس رو شبيه سازي ميكنه و خروجي رو به صورت swf‌ميده
كه بسيار كم حجم ميشه مخصوصا اينكه بجاي صوت از متن براي توضيحات استفاده كنيد.
كار با اين دسته از برنامه ها نياز به اندكي تمرين داره تا عكسها رو درست بگيره

جدیدترین ارسال ها

بالا