کمی دقت کنیم

mehdinasiri

پارس لند گروپ
خوب تا زماني كه دوستان دارن اعلام نظر ميكنن علاقمندان ميتونن جهت حمايت و شروع كار امضا زير رو Add كنن.

HTML:
[url=http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=112517/][img]http://i41.tinypic.com/zvsx3t.png[/img][/url]
sb66j8.png

با سلام خدمت دوستان عزیز. پس از بررسی های به عمل آمده و مشورت با برخی از مدیرانی که در زمینه هاست و دامین بصورت حرفه ای مشغول کار هستند یک سری مطالب رو آماده کردم که به سمع و نظر شما دوستان می رسونم. مطلب رو بالای پست اولیه درج می کنم که هدف پروژه رو فراموش نکنیم.

هدف تاسیس یک وب سایت هست تا دوستانی که خدمات بهتر و مطلوب تری در زمینه فروش و پشتیبانی هاست و دامین دارن بهتر شناسایی بشن. برای این منظور من دامینی که با (7host) و یا (sevenhost) شروع میشه رو پیشنهاد میکنم. حالا با پسوند پیشوند ثبتش می کنیم. هدف از این عنوان چی هست. منظور از 7 در این جا این هست که هفت نفر از مدیرانی که به تایید رسیدن و کار نظارت و بازرسی سایت sevenhost رو بعهده خواهند گرفت باید سایت های تازه وارد رو تایید کنند.این تایید چگونه خواهد بود و چه استانداردهایی مد نظر ما هست رو خدمت شما عرض میکنم.
تصمیم گرفتیم که سه Grade رو در سایت پوشش بدیم تا خریداران با دست بازتری بتونن انتخاب داشته باشن و دوستانی که Grade پایینتری دارن ترغیب بشن برای فعالیت و خدمات پس از فروش بهتر.
Grade
ها به صورت :
SevenA (شرکت ها و یا ارائه کنندگان خدمات هاست و دامین که در سیستم تایید سایت Seven از 80 درصد به بالا رتبه کسب کرده باشند)
SevenB(شرکت ها و یا ارائه کنندگان خدمات هاست و دامین که در سیستم تایید سایت Seven بین 60 تا 79 درصد رتبه کسب کرده باشند)
SevenC (شرکت ها و یا ارائه کنندگان خدمات هاست و دامین که در سیستم تایید سایت Seven زیر 59 درصد رتبه کسب کرده باشند)
خواهد بود.

حال به نحوه رتبه بندی خواهیم پرداخت:

1-اختصاص یک کد اختصاصی به شرکت یا ارائه کننده خدمات هاست و دامین از سایت Host Tracker . پسورد این اکانت نزد سایت Seven خواهد بود و بازرسان سایت Seven در بازه های زمانی مختلف از فعال بودن این کد در سایت های مورد نظر اطمینان حاصل می کنند. کد فوق بر روی IP سرور دوستان Add خواهد شد و در نتیجه از بروز رسانی سرور اطلاع حاصل می شود.

2-شرکت ثبت شده در ادارات ثبت شرکت های شهرستان های تابعه و یا عضویت در کانون انفورماتیک ایران.

3-شرکت ها و یا ارئه دهندگان خدمات هاست و دامین که در خارج از ایران فعالیت میکنند در صورت داشتن نماینده در ایران در بخش ارائه دهندگان داخلی سایت Seven قرارخواهند گرفت و بایستی شرکت و یا فردی با درج نشانی و تلفن ثابت جهت پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش در ایران را معرفی نمایند در غیر اینصورت در صورت کسب صلاحیت جهت معرفی در سایت در بخش ارئه دهندگان خدمات خارج از ایران قرارخواهند گرفت.

4-دارا بودن نشانی و تلفن ثابت جهت امور پشتیبانی و خدمات پس از فروش.

5-ارسال قرارداد کتبی و مهر شده در هنگام فروش محصول و یا ارائه خدمات.

6-معرفی حد اقل هفت نفر از کسانی که به آنها خدمات ارائه کرده اید.این معرفی باید به صورت اعلام شماره تلفن تماس و ایمیل خدمات گیرنده از طرف شما باشد تا گروه تحقیق و بررسی Seven بتواند با آنها تماس گرفته و از نحوه ارائه خدمات شما جویا شود.

7-طراحی زیبا و مناسب سایت شرکت و یا ارائه دهنده خدمات هاست و دامین

8-پشتیانی آنلاین از طریق وب سایت و مسنجر

9-گارانتی لغو قرارداد و بازپرداخت وجه واریزی تا 30 روز در صورت عدم رضایت خریدار.

10-ارائه بسته تشویقی در صورت Down شدن های غیر پیشبینی سرور.

11-سیستم فروش آنلاین با قابلیت پرداخت از طریق سامانه های شتاب

12-شفاف سازی وب سایت های هاست شده بر روی هر سرور برای خریدار.

13-درج مشخصات کامل سرورها بر روی وب سایت شرکت و یا ارائه دهنده خدمات هاست و دامین.

14- پرداخت خسارت در صورت بروز مشکل و یا جبران خسارت با ارائه خدمات جدید به فرد خریدار.

15- مدیران سون هاست این حق را دارا می باشند که به صورت سر زده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت ها و یا ارائه دهندگان هاست و دامین بازدید نموده و درخواست ارائه آمار شفاف جهت اطلاع رسانی داشته باشند.

16- تحت هیچ شرایطی هزینه ای جهت عضویت گرفته نخواهد شد و در صورت درآمد زایی سایت سون هاست هزینه های دریافتی با صلاح دید هر هفت مدیر برای خود سایت هزینه خواهد شد.

17- درج Award داده شده از طرف سایت سون هاست و لینک آن به صفحه مخصوص شرکت و یا ارائه دهنده خدمات هاست و دامین در صفحه اصلی .

18- انتقادات و شکایات خریداران و کسانی که به آنها خدمات ارائه داده اید به هیچ عنوان پاک نخواهد شد و در صورت عدم جلب رضایت مشتری از رتبه شرکت و یا خدمات دهنده کاسته خواهد شد.

این ها مواردی بود که جمع آوری کردم دوستان اگر گزینه های دیگری مد نظر دارند اعلام کنند تا درج بشه و یا اگر مواردی نیاز به اصلاح داشت هم عنوان کنند.
پس از جمع بندی نهایی هریک از گزینه ها رو درصد گزاری میکنیم تا یک سیستم تعیین رتبه ایجاد کنیم.
در مورد این که این 7 عضواصلی و بازرس های ویژه سایت سون چه کسانی هستند هم موارد زیر رو عرض می کنم.
افتخار همکاری با هفت شرکت و یا ارائه دهنده خدمات هاست و دامینی که بتوانند زود تر از سایر عزیزان SevenA رو دریافت کنند و مایل به همکاری باشند را خواهیم داشت.
منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

پست ابتدایی:

با سلام
چند روز پیش وقتی جی میل خودم رو باز کردم با صحنه عجیبی روبروشدم اول عکس رو میزارم بعد در موردش صحبت میکنم

2zzrypg.jpg

یک دوست عزیز حداقل 100 دلار پول داده تا اعتراض خودش رو به این شیوه به یک شرکت ارائه کننده هاست نشون بده جالب این جاست که این شرکت از معدود شرکت هایی هست که کار هاست و دامین انجام میده و ثبت شده هست.تلفن های شرکت ذکر شده و همچنین نشانی و میشه پیگیری کرد.فرض رو بر این می گیریم که یک شرکت رقیب خواسته این دوستان رو به نحوی خراب کنن. اما این سایت هایی که مثل قارچ سبز میشن و نمی تونن به تعهداتشون عمل کنند چی؟ چند بار دیگه باید شاهد پی ام هایی باشیم که کاربران با شدیدترین الفاظ به مدیران سایت هایی که هاست می فروشن توهین می کنن.آیا وقت اون نرسیده که یک مرجعی برای این گونه مبادلات تشکیل بشه.
و این نکته رو یادآوری میکنم که اینگلیسا میگن هنوز این قدر پول دار نشدم که جنس ارزون بخرم.
مواظب باشیم از کی چی می خریم که مجبور نشیم تو گوگل آگهی بدیم

آخرین ویرایش:

webmizban.com

Active Member
من این سایت و طرف رو میشناسم هر چند وقت طرف قیبش میزند..... ریسلر ارزون میده و بعد از مدتی همه اطلاعات کاربرانش میپره چندتا از دوستان از همین سایت خرید کردند و بسیار شاکی بودند....
انشالله که دیگه اینجوری نباشند.
کسیم که این تبلیغ را زده است، 100% سایتش بسیار مهم بوده و اطلاعاتش از بین رفته که اینقدر شاکی بوده و دست به همچین کاری زده است تا آگاهی دهد ، چون inetworkweb.com وقتی اطلاعات از بین بره با کمال خونسردی به کاربر میگه صبور باشید هارد سرور سوخت و دست ما نیست.

فقط خواستم اطلاع رسانی کنم.

Artas

Member
آيا روشي هست كه گير كلاه بردار هايي مثل www.RahaHosting.com (پيمان قرباني) يا همين inetworkweb.com يا ... نيفتيم ؟

هاست هاي ايراني كه كلا هيچي ! هاست هاي خارجي كلا خوبه ؟

هاست خوبم آرزوست !!!

webmizban.com

Active Member
نام شرکت و سرچ کردن در مورد شرکت در اینترنت تماس با شرکت و مطرح کردن سوالاتی برای اطمینان از متخصص بودن آنها...
البته 90% اینها نه شرکت هستند و نه جایی ثبت شده اند یا Vps هستند یا ریسلر و در منزل مشغول بکارند.

mehdinasiri

پارس لند گروپ
من چند تا نظر دارم. همون تور كه از پيام هاي دوستان به نظر مياد حتي كاربران حرفه اي هم موندن كه به چه كساني مي تونن اعتماد داشته باشن.شخصا بدنبال خريد vps بودن و تقريبا تمام سايت هاي مهم و كمي مهم ايراني و خارجي رو براي اين مهم جستجو كردم
چيزي كه دستگيرم شد اين بود كه شركت هاي معتبر ايراني از قبيل ميزبان-آريانيك-پارس ديتا-پرشين تولز كه شركت ثبت شده دارند و آدرس دفاترشون براي پيگيري معلوم هست قيمت هاي نجومي ميدن.يه جورايي بهشون حق ميدم چون خرج و برج شركت زياد هست اما بهترين حالت خريد مستقيم از نماينده خارجي هست كه تازه اين هم شروع مشكلات جديدي هست.كرديت هاي جعلي.
پيش نهاد مي كنم چند تن از ادمين ها و مديراني كه در كار هاست و دامين هستند وب سايت و يا فرومي رو راه اندازي كنند و به نوعي بشه اون رو به مرجع تبديل كرد و هركسي نتونه بياد توش و تبليغ كنه مگر اينكه از چندتا فيلتر رد شده باشه مثل ارائه آمار مانيتورينگ و يا نشان دادن وضعيت صورت حسابهاي تاييد شده از طرف خارجي و يا هرچيز مهم ديگه تا نظر ساير دوستان چي باشه من خودم براي اين قضيه اعلام آمادگي ميكنم

webmizban.com

Active Member
آفرین پیشنهاد جالبی اما باز هم باید فیلتر های قویتری اتخاذ بشود.

من چند تا نظر دارم. همون تور كه از پيام هاي دوستان به نظر مياد حتي كاربران حرفه اي هم موندن كه به چه كساني مي تونن اعتماد داشته باشن.شخصا بدنبال خريد vps بودن و تقريبا تمام سايت هاي مهم و كمي مهم ايراني و خارجي رو براي اين مهم جستجو كردم
چيزي كه دستگيرم شد اين بود كه شركت هاي معتبر ايراني از قبيل ميزبان-آريانيك-پارس ديتا-پرشين تولز كه شركت ثبت شده دارند و آدرس دفاترشون براي پيگيري معلوم هست قيمت هاي نجومي ميدن.يه جورايي بهشون حق ميدم چون خرج و برج شركت زياد هست اما بهترين حالت خريد مستقيم از نماينده خارجي هست كه تازه اين هم شروع مشكلات جديدي هست.كرديت هاي جعلي.
پيش نهاد مي كنم چند تن از ادمين ها و مديراني كه در كار هاست و دامين هستند وب سايت و يا فرومي رو راه اندازي كنند و به نوعي بشه اون رو به مرجع تبديل كرد و هركسي نتونه بياد توش و تبليغ كنه مگر اينكه از چندتا فيلتر رد شده باشه مثل ارائه آمار مانيتورينگ و يا نشان دادن وضعيت صورت حسابهاي تاييد شده از طرف خارجي و يا هرچيز مهم ديگه تا نظر ساير دوستان چي باشه من خودم براي اين قضيه اعلام آمادگي ميكنم

منم موافقم !!!

و اعلام آمادگی میکنم. :)

با احترام زیگورات هاستینگ

نظر شخصی من اینه که هر هاست ارزان و هر شخص ارزان فروشی یه ریگی به کفشش هست !!!

مثلاً طرف میاد 2گیگ را میده سالانه 1700تومان.

این یعنی چی !؟ یعنی این آقا نمی خواد سر ماه پول سرور بده !؟ نمی خواد در قبال وقتی که میزاره پای این کار یه سودی هم به جیبش بره !؟

من واقعاً در عجبم ... :sad:

Artas

Member
اينم هست ولي هر سال 2 برابر سال پيش ميشه سخت افزار با همون قيمت خريد

مثلا امسال اگه با a تومن 500 گيگ هارد بدم سال ديگه با همين a تومن 1000 گيگ مي توني هارد بخري

اين تو همه سخت افزار ها صادقه

نمونش اين همه هاست فري با كيفيت تر از هاست هاي ايراني !!!

اگه كسي باشه هاست با كيفيت با قيمت معقول به همراه Add-on Domain بده مطمئنا من اولين مشتريشم !

takweb.ir

Member
فکر کنم
دوستان در تاسیس صنف هاستینگ یا همچین چیزی اتفاق نظر داشته باشند
ولی کجا و چطور و توسط چه کسی باید استارت بخوره؟
نظارت به چه صورت و توسط کدام منبع؟
معیار های عضویت و اجازه ادامه فعالیت؟
راه های مقابله با متخلفان؟

اينم هست ولي هر سال 2 برابر سال پيش ميشه سخت افزار با همون قيمت خريد

مثلا امسال اگه با a تومن 500 گيگ هارد بدم سال ديگه با همين a تومن 1000 گيگ مي توني هارد بخري

اين تو همه سخت افزار ها صادقه

نمونش اين همه هاست فري با كيفيت تر از هاست هاي ايراني !!!

اگه كسي باشه هاست با كيفيت با قيمت معقول به همراه Add-on Domain بده مطمئنا من اولين مشتريشم !

بستگی داره قیمت معقول را در چی ببینین.

نگاه کنید، ما دیتا سنتر داریم سرور با امکانات باورنکردنی و سی پی یو XEON میده ،100دلار. یه دیتا سنتر را میبینین با همین امکانات میده 299دلار (فرض میکنیم)

هیچ گرونیی بی دلیل نیست (البته اگر طرفتون با انصاف باشه).

من خودم فکر میکنم قیمتام در قبال آپتایم و پشتیبانی که دارم مناسبه.

Addon Domain هم میتونم تعداد بالا بدم. مشکل چندان نداره.

اما اجازه بدین تو این تاپیک کسی از خودش تعریف نکنه و کسی دنبال فروش و خرید نباشه.

به فکر ایجاد یک پایگاه (مرجع) مطمعاً باشیم ،تا دیگه کسی گول ارزان فروشی و امکانات و پهنای باند نامحدود را نخوره.

با احترام، زیگورات هاستینگ.

Artas

Member
شايد يكي از مهمترين عوامل يه شركت وجود فيزيكي و قانوني اون باشه

الان اگه دقت كنيد مي بينيد به اصطلاح شركت هاي زيادي براي خدمات وب و هاستينگ هستند اما عملا هيچ كدوم نه از نظر قانوني وجود خارجي دارن نه از لحاظ فيزيكي !

كدوم يكي از اين هاستا كه مي بينيد يك شماره ثابت دارن ؟
كدومشون ثبت شدن ؟
كدومشون يه دفتر دارن ؟

توصيه اكيد من اينه كه هر وقت ديديد يه به اصطلاح شركت هاستينگ شماره موبايل داده بود 100% بهش شك كنيد ! چون اولين دروغش همينه كه ادعا كرده شركته اما وجود فيزيكي نداره

اگر اين شماره ايرانسل بود كه ديگه بد تر !

چنين افرادي احتمالا يا بچه هاي جوي گيري هستن كه رفتن ريسلر گرفتن يا دانشجويان بي تجربه كه از خانه دور ماندن هوس كسب و كار كردن يا ...

در كل نميشه بهشون اعتماد كرد

اميدوارم اين مطلب مفيد بوده باشه

takweb.ir

Member
دوستان
به این نتیجه رسیدیم که اقدامی لازمه
پس فکر راه چاره باشیم بهتره تا راه شناختن پیشنهاد کنیم
فکر نمی کنید وقتش رسیده هاستینگ سر و سامون بگیره؟

مهمترین چیز برای اعتماد اینه که حداقل شرکت ثبت شده باشه
مکانی و یا دفتری برای پاسخگویی حضوری داشته باشه
از افراد واقعا متخصص تشکیل شده باشه
سابقه قبلی و تعدد مشتریان و میزان رضایت مشتریان هم می تونه نکته مهمی باشه
البته با این حساب فکر میکنم به چند تایی بیشتر نداشته باشیم
خوب همین هم درسته دیگه . اون شرکتی که واقعا شرکته و سرور و تشکیلات داره و میتونه خوب پاسخگو باشه باید حمایت شه
هرچند همین رسلرهایی هم که هاست میفروشن بالاخره از همون ۴تا شرکت درست و حسابی دارن تغذیه میشن
اما این وسط فقط سر مصرف کننده بی کلاه میمونه!!!
پس نباید به فکر حذف این عده کثیر باشیم . باید آموزش بدیم که یک مشتری چگونه میتونه به یه هاستینگ اطمینان کنه و ملاکش چی باشه و چطور تحقیق کنه که این شرکت معتبر و قابل اطمینان هستش .

NovinServer

Active Member
شايد يكي از مهمترين عوامل يه شركت وجود فيزيكي و قانوني اون باشه

الان اگه دقت كنيد مي بينيد به اصطلاح شركت هاي زيادي براي خدمات وب و هاستينگ هستند اما عملا هيچ كدوم نه از نظر قانوني وجود خارجي دارن نه از لحاظ فيزيكي !

كدوم يكي از اين هاستا كه مي بينيد يك شماره ثابت دارن ؟
كدومشون ثبت شدن ؟
كدومشون يه دفتر دارن ؟

توصيه اكيد من اينه كه هر وقت ديديد يه به اصطلاح شركت هاستينگ شماره موبايل داده بود 100% بهش شك كنيد ! چون اولين دروغش همينه كه ادعا كرده شركته اما وجود فيزيكي نداره

اگر اين شماره ايرانسل بود كه ديگه بد تر !

چنين افرادي احتمالا يا بچه هاي جوي گيري هستن كه رفتن ريسلر گرفتن يا دانشجويان بي تجربه كه از خانه دور ماندن هوس كسب و كار كردن يا ...

در كل نميشه بهشون اعتماد كرد

اميدوارم اين مطلب مفيد بوده باشه

با سلام و درود ، حرف شما کاملا صحیح است اما بعضی ها هم مثل خود بنده هستند حدود یکسال و نیم هست سرور دارم و کاملا مشتری هامم پشتیبانی کردم همش اون طور نمی شود .... :rose:
البته بازم حق با شماست:lol::rose:

NovinServer

Active Member
راستی دوستان یک سوال برام پیش امده ....

من پول زدن شرکت و اینها را ندارم ! لااقل می توانم سایت را به عنوان شرکت هاستینگ ثبت کنم و در خانه کارها را انجام دهم ؟ چگونه ؟

نظر من این هستش که اول از آپتایم سایت ها شروع کنیم !!!

یک سایت مرجع راه اندازی بشه.

لیست سایت هایی که شهامت تست شدن آپتایمشون را دارن ذکر بشه.

بعد هم برای هر سایت یک لینک آپتایم در نظر گرفته بشه، در صورتی که اون ادمین سایت دسترسی به پنلش نداشته باشه. (که بخواد Enable یا disable) بکنه چک شدن سایتش را.

Interval هر سایت هم صاحب همون سایت تعیین کنه.

راستی دوستان یک سوال برام پیش امده ....

من پول زدن شرکت و اینها را ندارم ! لااقل می توانم سایت را به عنوان شرکت هاستینگ ثبت کنم و در خانه کارها را انجام دهم ؟ چگونه ؟

نه نمیشه !!!

از اولین شرط های ثبت شرکت، مکان مناسبه.

من خودم دارم شرکت ثبت میکنم، می خواستم یکی از طبفاط منزل را بکنم شرکت، آمدن بازرسی گفتن مکان مسکونی هستش.

حتماً باید یک واحد مسکونی برای این امر منظور بشه.

با احترام.

جدیدترین ارسال ها

بالا