کمک Assigned Nameserver Ips

alimosavi

Active Member
سلام

من می خواهم dns های خودم رو بجای Primary Nameserver و Secondary Nameserver بزارم .

مراحلی که رفتم این بود .

دامین من از سایت http://name.com گرفته شده من به پنل دامنه رفتم و در قسمت DNS Management رکوردهای زیر رو ثبت کردم . ( برای اینکار مجبور بودم dns های دامینمو روی ns1.name.com و ns2.name.com بزارم چون خودش نوشته بود تنها با اینکار بود که می شه رکورد ها رو ثبت کرد .)

A ------ ns1.site.org -------- x.x.x.1
NS ------ ns1.site.org ------ site.org
A ----- ns2.site.org ------ x.x.x.2
NS ----- ns2.site.org ----- site.org​

منظورم از x.x.x.1 و x.x.x.2 همون ip های اول و دومم هست .

بعد با ssh رفتم و Ip ها رو تو فایل etc/nameserverips به ns1.site.org و ns2.site.org اتصال دادم و ریستش کردم. ( با whm کلی طول کشید و اینکارو نکرد برا همین دستی اضافه کردم )

بعد دکمه add an entry to this nameserver رو زدم : با موفقیت انجام شد.
حالا نزدیک 6 ساعتی هست که منتظر ست شدن هستم.

دامینم در حال حاضر بصورت پارک نشون داده می شه ( روی name.com ) .

کارهاک درست بوده یا چیزی رو فراموش کردم . ؟

4pc

Member
سلام

من می خواهم dns های خودم رو بجای Primary Nameserver و Secondary Nameserver بزارم .

مراحلی که رفتم این بود .

دامین من از سایت http://name.com گرفته شده من به پنل دامنه رفتم و در قسمت DNS Management رکوردهای زیر رو ثبت کردم . ( برای اینکار مجبور بودم dns های دامینمو روی ns1.name.com و ns2.name.com بزارم چون خودش نوشته بود تنها با اینکار بود که می شه رکورد ها رو ثبت کرد .)

A ------ ns1.site.org -------- x.x.x.1
NS ------ ns1.site.org ------ site.org
A ----- ns2.site.org ------ x.x.x.2
NS ----- ns2.site.org ----- site.org​

منظورم از x.x.x.1 و x.x.x.2 همون ip های اول و دومم هست .

بعد با ssh رفتم و Ip ها رو تو فایل etc/nameserverips به ns1.site.org و ns2.site.org اتصال دادم و ریستش کردم. ( با whm کلی طول کشید و اینکارو نکرد برا همین دستی اضافه کردم )

بعد دکمه add an entry to this nameserver رو زدم : با موفقیت انجام شد.
حالا نزدیک 6 ساعتی هست که منتظر ست شدن هستم.

دامینم در حال حاضر بصورت پارک نشون داده می شه ( روی name.com ) .

کارهاک درست بوده یا چیزی رو فراموش کردم . ؟

با سلام

اصلا نیازی به رفتن به dns managment در پنل name.com نبود ! در پنل name.com روی دامنه کلیک کنید و در صفحه بعدی گزینه ی Manage Name Servers انتخاب کنید . در قسمت Host Name: دی ان اس که می خواهید بسازید , مثلا NS1 وارد کنید و در IP Address: آی پی NS1 را وارد کنید و روی گزینه ی Register کلیک کنید ! برای NS2 هم این مراحل را انجام بدید .

بعد در قسمت Edit Name Servers شما باید DNS دامنه خودتون که ایجاد کردید به دامنه بدید . مثال NS1.domain.com و همینطور Ns2 !

در WHM هم در Cpanel / WHM setup دی ان اس های فوق به ترتیب در Primary Nameserver و Secondary Nameserver وارد کنید و ذخیره کنید و همینطور برای هر دو Entry اضافه کنید .

موفق باشید

Mozafary

Member
dns management برای هدف دیگریست اما این کار شما رو هم انجام میده :D
توی name.com هم ۲تا a record بساز برای ns1 و ns2 با ipهای مربوطه

جدیدترین ارسال ها

بالا